5 причин, чому жінкам потрібно їсти сало

Семаковська Тетяна 16:35, 30 Березня 2023

СалоСало хибно вважають нездоровим продуктом, звинувачуючи його в поганому холестерині. Втім насправді воно є джерелом цінних жирних кислот, які корисні для жінок.

Відома дієтологиня Наталя Самойленко у виданні “ELLE” запевняє — побоювання про те, що із салом в організм надходить значна кількість холестерину, перебільшені та не відповідають дійсності. 

За словами дієтологині для здорових людей допустимою денною дозою холестерину є 300 мг. Якщо ж людина пережила інфаркт або інсульт, необхідно зменшити раціон до 200 мг. 

5 причин, чому сало корисне?

Сало містить у собі вітаміни (А, В1, В2, В3, В6, В12, D, E) й мінерали (кальцій, магній, цинк, залізо, фосфор, селен та інші), які важливі для здоров’я жінки.

Сало містить у собі омега-3 поліненасичені жирні кислоти, потрібні для утворення оболонок довкола нейронів і протидії запальним процесам.Тож їсти сало, щоб не хворіти не така вже й погана ідея.

Сало містить холін — це вітамін B-комплексу, який бере участь у метаболізмі, що відіграє важливу роль в обміні жирів. 

Лецитин, що міститься у салі, добре впливає на судини і клітинні мембрани, зміцнює їх та робить більш еластичними.

Наостанок сало містить дуже важливу арахідонову кислоту, для відновлення та росту скелетних м’язів. Вона корисна для тих, хто займається спортом. Оскільки організм людини не синтезує її в достатній кількості для покриття потреби, її потрібно вживати з їжею.

Як потрібно їсти сало?

22192839e109fe4279ad1928c97c2ac3 6e847

Сало для засолення. Фото: ТСН

Зіркова дієтологиня Наталя Самойленко вважає, що найкраще сало їсти у двох варіаціях: солоному або ж маринованому вигляді. Зверніть увагу, що копчене чи смажене сало не приносить жодної користі для організму.

Для того, щоб отримати максимум користі під час вживання сала не зловживайте ним. Їжте сало вранці або ж в обід.

Якщо ви маєте проблеми із серцево-судинною системою, відмовитися від соленого сала, але пригляньтеся до свіжого або ж свіжомороженого за рекомендацією вашого лікаря. Рекомендована кількість споживання сала 20-30 грамів сала на день.

Фото: depositphotos.com

Читайте також: Які шкідливі звички пришвидшують старіння шкіри

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Семаковська Тетяна 13:40, 17 Жовтня 2024
Cтворення звернення / фото ілюстративне

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф.

Про це омбудсман Дмитро Лубінець розповів в Telegram.

Пошук полонених цивільних українців

За словами Уповноваженого ВР з прав людини, найперше, що потрібно зробити членам сім’ї затриманого чи викраденого рф — це звернутися із заявою про розшук особи до відповідного підрозділу Національної поліції України.

Вони також можуть звернутися до наступних організацій:

  • Національного інформаційного бюро. Контакти: чат-бот — @nib_uncp_bot, гаряча лінія — 1648, номер для дзвінків з-за кордону — +38 (044) 287 8165;
  • Міжнародного комітету Червоного Хреста. Контакти: гаряча лінія — +38 (044) 392 3210, e-mail — [email protected];
  • Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими. Контакти: гаряча лінія — +38 (095) 412 7424, e-mail — [email protected];
  • Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ. Контакти: гаряча лінія — +38 (067) 650 8332 або +38 (098) 321 1121, e-mail — [email protected];
  • Уповноваженого ВР з прав людини. Контакти: гаряча лінія — 0 800 501 720, e-mail — [email protected].

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:15, 16 Жовтня 2024
Посилка від Укрпошти / фото пресслужба Укрпошти

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених пунктах, де немає аптек або необхідних ліків.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Безплатна доставка медикаментів в Україні

В Україні запрацював пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”. Українці в його межах зможуть отримувати ліки у поштових відділеннях на безоплатній основі.

Основна мета проєкту — надати доступ до ліків тим українцям, де аптеки або відсутні або сильно постраждали через повномасштабне вторгнення. Він також допоможе громадянам отримувати ліки в межах урядової програми “Доступні ліки”.

В яких регіонах працює проєкт

Укрпошта доставлятиме медикаменти в наступні регіони:

  • Донеччина;
  • Запоріжжя;
  • Миколаївщина;
  • Харківщина;
  • Херсонщина;
  • Чернігівщина;
  • Сумщина.

Як скористатися послугою

Для того, щоб “Укрпошта. Аптека”, потрібно зателефонувати до контакт-центру за номером 0 800 300 545 та слідувати підказкам у голосовому меню для зв’язку з фахівцем. Останньому потрібно повідомити назви ліків, які ви хочете замовити.

Далі сформоване замовлення буде надіслано вам до найближчого відділення за послугою Укрпошта Експрес. Доставлення безоплатна. При отримані надаватиметься можливість перевірити посилку.

Термін доставлення — 3 дні, а термін зберігання у відділеннях — 7.

Які ліки можна замовити

Українці в межах пілотного проєкту зможуть замовити безрецептурні та рецептурні лікарські засоби, що відпускаються за програмою “Доступні ліки”.

Для замовлення рецептурних препаратів або ліків за програмою “Доступні ліки”, треба назвати 16 цифр електронного рецепта та додатково 4 цифри коду його погашення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Куди звертатися, якщо рідний був викрадений на ТОТ чи у рф: пояснення омбудсмана

Уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець розповів про алгоритм дій, якщо член вашої родини був затриманий на ТОТ чи у рф. Про це омбудсман […]

Як отримати ліки з безплатною доставкою через Укрпошту: покроковий гід

Українці можуть замовляти ліки з безплатною доставкою до відділень Укрпошти. Така ініціатива дозволить забезпечувати медикаментами тих, хто проживає у віддалених та постраждалих від війни населених […]

16:15, 16.10.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть роботодавці вимагати довідку ВПО при працевлаштуванні: пояснення експертів

Попри те, що за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб під час війни роботодавці можуть розраховувати на компенсацію витрат, відмова у наданні довідки про взяття на облік […]

Виплати військовим: як вирахувати онлайн

Міністерство оборони України запустило новий сайт соціального забезпечення та підтримки військовослужбовців і членів їхніх сімей. Головною функцією ресурсу є онлайн-калькулятор, який дозволяє розрахувати грошове забезпечення […]

Допомога на дитину 2024

Як переселенцям оформити допомогу на дитину: детальна інструкція

Переселенці, які мають довідку ВПО та хочуть оформити допомогу на дитину можуть зробити це двома способами: офлайн та онлайн. Детально пояснюють у Мінреінтеграції. Оформити допомогу […]