«Памфір»: як знімали український фільм та де подивитися?

Семаковська Тетяна 13:44, 30 Березня 2023

фільм Памфір«Памфір» — український фільм, який вийшов в прокат 23 березня 2023 року, й вже зібрав чимало схвальних відгуків. За сюжетом головний герой Памфір хороший сім’янин, але доля дає йому випробування й змушує розплачуватися за провину власного сина.

Як знімали стрічку розповідає The Village Україна, а де подивитися «Памфір» у Києві та Львові — шукайте в підбірці «Бахмут. IN.UA»

Сюжет фільму

Памфір — це чоловік, який з родиною мирно живе на Буковині, але минуле життя змушує героя звернути з чесного шляху заради своєї сім’ї. Дії стрічки розгортаються напередодні карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності, але в цей час його син влаштовує підпал в молитовному домі, 

Через це чоловік змушений відплатити, він повертається у кримінальне минуле, до контрабанди. Стрічку варто глянути, щоб остаточно відкинути упередження про українське кіно. Українське кіно дебютувало на Каннському кінофестивалі, його переглянули люди Канаді, Італії, Польщі, Швейцарії, Греції, Індонезії, Словаччині й країнах Балтії.

Як знімали стрічку?

Олександра Костіна

Олександра Костіна продюсерка фільму. Фото: Zaxid.net

Олександра Костіна продюсерка фільму розповідає, що стрічку знімали у маленькому селі на кордоні з Румунією, а загалом команда відвідала 15–16 населених пунктів у двох областях – Івано-Франківській і Чернівецькій під час зйомок.

Через гористу місцевість команда використовувала гужовий транспорт, щоб дістатися до місця. Їхали навіть возами з кіньми, а от апаратуру переносили у руках. Хоч сценарій стрічки й тримався в секреті, місцеві жителі знали, що кіно знімають про них. 

«В одному селі, де знімали, якось декілька джипів їхали з кордону, уже поверталися «пустими». Вони зупинилися й кажуть: «Ага, кіношники. Поїхали в бар! Це ж ви про нас кіно знімаєте, нам приємно», — пригадує Олександра Костіна.

До слова, кияни й всі охочі в лютому та березні мали змогу побачити унікальні костюми, які були у фільмі. Тепер виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя» демонструватиметься з 28 березня 2023-го у Львові, у планах – Варшава, Амстердам і Париж. Побачити виставку можна у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

Читайте також: Топ-8 для дошкільнят: підбірка україномовних мультфільмів для дітей

Де подивитися «Памфір» в Києві та Львові?

Афіша фільму в ТЦ River Mall. Фото: скріншот

В Києві стрічку транслюватимуть в багатьох кінотеатрах. Ми підібрали три найпопулярніші в столиці, які показуватимуть фільм цих вихідних.

Планета Кіно, у ТЦ River Mall, Дніпровська набережна, 12. Квиток вартує від 190 гривень до 290 гривень в залежності від місця та години показу стрічки.

Афіша фільму у ТРЦ Рівер Молл

Показ фільму в залах Гегемон та Кіноман в кінотеатрі «Жовтень» 31 березня. Фото: скріншот.

В кінотеатрі «Жовтень», що знаходиться за адресою: вулиця Костянтинівська, 26, буде особливий показ «Памфіру» 2 квітня о 14:10 на кінопоказі буде режисер фільму Дмитро Михайлович Сухолиткий-Собчук. Вартість квитка 170 гривень, а от  у п’ятницю 31 березня квиток на фільм коштуватиме 105 гривень, в суботу 1 квітня 130 гривень

Кінотеатр Жовтень

Показ фільму в залі Гегемон в кінотеатрі «Жовтень» 1 квітня. Фото: скріншот.

Ще один показ стрічки у Києві, за участі режисера, відбудеться у кінотеатрі KINO42, за адресою вулиця Костянтинівська, 11Б 1 квітня. Квиток на сеанс коштує 100 гривень, в інші дні ціна від 100 до 120 гривень.

Памфір

Афіша кінопоказу в кінотеатрі KINO42 Фото: скріншот

У Львові переглянути стрічку можна в ТЦ Forum Lviv, за адресою вулиця Під Дубом, 7Б. Квиток на сеанс коштує 160 гривень

 

Фільм Памфір у Львові

Афіша у Львові у ТЦ Forum Lviv. Фото: скріншот

Львівський кінотеатр у СТРЦ SPARTAK за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 1Б, також транслює стрічку, остання дата показу 5 квітня. Ціни від 100 до 130 гривень за квиток, сеанси є, як у вечірню, так й в ранкову годину.

Горіховий кінотеатр

Афіша кінопоказу у Горіховому кінотеатрі. Фото: скріншот

 

Кінотеатр у парку Горіховий гай пропонує квитки від 80 гривень за особу. Зал знаходиться за адресою вул. Володимира Великого, 14А.

Фото: Планета. Кіно.

Читайте також: Світла книга про світлий регіон: Катерина Зарембо розказує про свою книгу «Схід українського сонця. Історії Донеччини і Луганщини початку ХХІ століття»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро