«Памфір»: як знімали український фільм та де подивитися?

Семаковська Тетяна 13:44, 30 Березня 2023

фільм Памфір«Памфір» — український фільм, який вийшов в прокат 23 березня 2023 року, й вже зібрав чимало схвальних відгуків. За сюжетом головний герой Памфір хороший сім’янин, але доля дає йому випробування й змушує розплачуватися за провину власного сина.

Як знімали стрічку розповідає The Village Україна, а де подивитися «Памфір» у Києві та Львові — шукайте в підбірці «Бахмут. IN.UA»

Сюжет фільму

Памфір — це чоловік, який з родиною мирно живе на Буковині, але минуле життя змушує героя звернути з чесного шляху заради своєї сім’ї. Дії стрічки розгортаються напередодні карнавалу Маланки. Памфір повертається до своєї родини після тривалої відсутності, але в цей час його син влаштовує підпал в молитовному домі, 

Через це чоловік змушений відплатити, він повертається у кримінальне минуле, до контрабанди. Стрічку варто глянути, щоб остаточно відкинути упередження про українське кіно. Українське кіно дебютувало на Каннському кінофестивалі, його переглянули люди Канаді, Італії, Польщі, Швейцарії, Греції, Індонезії, Словаччині й країнах Балтії.

Як знімали стрічку?

Олександра Костіна

Олександра Костіна продюсерка фільму. Фото: Zaxid.net

Олександра Костіна продюсерка фільму розповідає, що стрічку знімали у маленькому селі на кордоні з Румунією, а загалом команда відвідала 15–16 населених пунктів у двох областях – Івано-Франківській і Чернівецькій під час зйомок.

Через гористу місцевість команда використовувала гужовий транспорт, щоб дістатися до місця. Їхали навіть возами з кіньми, а от апаратуру переносили у руках. Хоч сценарій стрічки й тримався в секреті, місцеві жителі знали, що кіно знімають про них. 

«В одному селі, де знімали, якось декілька джипів їхали з кордону, уже поверталися «пустими». Вони зупинилися й кажуть: «Ага, кіношники. Поїхали в бар! Це ж ви про нас кіно знімаєте, нам приємно», — пригадує Олександра Костіна.

До слова, кияни й всі охочі в лютому та березні мали змогу побачити унікальні костюми, які були у фільмі. Тепер виставка «Памфірова Маланка. Танець смерті та життя» демонструватиметься з 28 березня 2023-го у Львові, у планах – Варшава, Амстердам і Париж. Побачити виставку можна у Львівському муніципальному мистецькому центрі.

Читайте також: Топ-8 для дошкільнят: підбірка україномовних мультфільмів для дітей

Де подивитися «Памфір» в Києві та Львові?

Афіша фільму в ТЦ River Mall. Фото: скріншот

В Києві стрічку транслюватимуть в багатьох кінотеатрах. Ми підібрали три найпопулярніші в столиці, які показуватимуть фільм цих вихідних.

Планета Кіно, у ТЦ River Mall, Дніпровська набережна, 12. Квиток вартує від 190 гривень до 290 гривень в залежності від місця та години показу стрічки.

Афіша фільму у ТРЦ Рівер Молл

Показ фільму в залах Гегемон та Кіноман в кінотеатрі «Жовтень» 31 березня. Фото: скріншот.

В кінотеатрі «Жовтень», що знаходиться за адресою: вулиця Костянтинівська, 26, буде особливий показ «Памфіру» 2 квітня о 14:10 на кінопоказі буде режисер фільму Дмитро Михайлович Сухолиткий-Собчук. Вартість квитка 170 гривень, а от  у п’ятницю 31 березня квиток на фільм коштуватиме 105 гривень, в суботу 1 квітня 130 гривень

Кінотеатр Жовтень

Показ фільму в залі Гегемон в кінотеатрі «Жовтень» 1 квітня. Фото: скріншот.

Ще один показ стрічки у Києві, за участі режисера, відбудеться у кінотеатрі KINO42, за адресою вулиця Костянтинівська, 11Б 1 квітня. Квиток на сеанс коштує 100 гривень, в інші дні ціна від 100 до 120 гривень.

Памфір

Афіша кінопоказу в кінотеатрі KINO42 Фото: скріншот

У Львові переглянути стрічку можна в ТЦ Forum Lviv, за адресою вулиця Під Дубом, 7Б. Квиток на сеанс коштує 160 гривень

 

Фільм Памфір у Львові

Афіша у Львові у ТЦ Forum Lviv. Фото: скріншот

Львівський кінотеатр у СТРЦ SPARTAK за адресою вулиця Гетьмана Мазепи, 1Б, також транслює стрічку, остання дата показу 5 квітня. Ціни від 100 до 130 гривень за квиток, сеанси є, як у вечірню, так й в ранкову годину.

Горіховий кінотеатр

Афіша кінопоказу у Горіховому кінотеатрі. Фото: скріншот

 

Кінотеатр у парку Горіховий гай пропонує квитки від 80 гривень за особу. Зал знаходиться за адресою вул. Володимира Великого, 14А.

Фото: Планета. Кіно.

Читайте також: Світла книга про світлий регіон: Катерина Зарембо розказує про свою книгу «Схід українського сонця. Історії Донеччини і Луганщини початку ХХІ століття»

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 24 Травня 2025
Пенсіонери та посвідчення / фото dtkt.ua

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ).

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики України.

Пенсії громадян на ТОТ

Пенсії українців, які залишилися на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей і понад рік не отримували виплат, зберігатимуться на рахунках ПФУ. Відповідна норма передбачена законом про Державний бюджет на 2025 рік, але набуде чинності не раніше 1 липня.

Це рішення стосується виключно пенсіонерів, які:

  • мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з ТОТ Донецької або Луганської областей (станом на 24.02.2022);
  • отримували пенсію як ВПО до початку повномасштабного вторгнення;
  • не користувалися рахунком в “Ощадбанку” понад рік;
  • або не проходили фізичну ідентифікацію в банку понад шість місяців.

Як зазначають у Міністерстві соціальної політики України, всі нараховані кошти повністю залишаються у власності пенсіонера або його спадкоємців. Зміни стосуватимуться лише форми зберігання — з особистих банківських рахунків громадянина або громадянки на спеціальні рахунки у ПФУ.

Для отримання доступу до коштів після набуття чинності відповідною урядовою постановою потрібно буде звернутися до Пенсійного фонду із заявою. Вся сума буде виплачена одноразово.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що буде з пенсіями донеччан, які залишилися на ТОТ: пояснення

Пенсії людей, які перебувають на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) Луганської і Донецької областей і понад рік не отримували виплати, зберігатимуться на спеціальних іменних рахунках у […]

12:00, 24.05.2025 Скопіч Дмитро

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]