Main menu

Чи стане бахмутський Цветмет другою Азовсталлю?

photo 2023 03 13 15 07 29 76255На пропагандистських каналах днями з’явилось багато повідомлень про підземні тунелі на Заводі з обробки кольорових металів у Бахмуті. Окупанти пишуть, що почали штурмувати укріплення, зазначають, що підземні тунелі досягають вглиб до 350 метрів і порівнюють оборону заводу з маріупольською Азовсталлю. 

Наскільки така паралель можлива і, чи є під заводом такі тунелі – коментує генеральний директор Заводу по обробці кольорових металів Віталій Малихін.

«Так під основними цехами підприємства існує розвинена мережа захисних споруд, пов’язаних між собою. З 2020 року ми підготували їх до роботи – налагодили систему вентиляції, облаштували приміщення для розташування людей і оборони міста. Ми сподіваємося, що ці споруди допоможуть нашим захисникам утримати фортецю», — повідомив Віталій Малихін.

Генеральний директор також повідомив, що основне обладнання залишилось на заводі. У випадку такого підприємства реалізувати релокацію було недоцільно. Щоб вивезти і облаштувати обладнання – преси, станки, лінії вертикального лиття та печі  на новому місці потрібні великі кошти, які співвідносні з покупкою нового енергоефективного обладнання. 

Подібних підприємств ресурсами, яких можна було б скористатись на території України не існує, каже Віталій Малихін. Він наголошує, що вивозили переважно документацію у паперовому й електронному форматі, щоб окупанти не могли її використати.

Технічних подробиці щодо глибини і довжини споруд з питань безпеки для наших захисників ми не розкриваємо.

Зазначимо, що в середині лютого 2023 року Інститут вивчення війни аналізував заяви окупантів про “АЗОМ”, зокрема те, що загарбники намагалися порівняти його з другою “Азовсталлю”.

Нагадаємо, що на підприємстві виготовляли круглий та плаский прокат, дріт з міді, латуні та мідних сплавів. Перед повномасштабним вторгненням на підприємстві працювало 650 працівників.

Фото: Фейсбук

Читайте також: Скільки бахмутян планують повертатися в Бахмут після війни, — опитування

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!