Через повномасштабне російське вторгнення Бахмутський медичний фаховий коледж, як й більшість навчальних закладів на прифронтових територіях був змушений релокуватися.
Де зараз працюють викладачі та які плани у медколеджу редакції розповіла директорка закладу Наталя Красножон.
Наразі приміщення заклад орендує в Полтавській області в селищі міського типу Нові Санжари. Робочий колектив вдалося зберегти, тож кадрових проблем немає.
Як проходить навчання?
Навчання проводять у змішаному форматі, онлайн проводять теоретичну частину, тобто лекції та семінари. Практичні ж заняття проходять на базі лікарень, уточнює пані Наталя.
“Різниця від того, що було, це те, що Департамент і МОЗ України надав право дітям самостійно находити базу, де вони проходитимуть практику. Ми даємо їм (ред. студентам) повідомлення до якого прикріплено графік проходження практики та звернення до головного лікаря, щоб надали цьому студенту чи студентці право проходити практику”, — зазначає Наталя Красножон
Директорка медколеджу зазанчає, що наразі їхні студенти розсіяні по всій Україні і зібрати їх всіх разом для проходження практики фізично неможливо, тож учні проходять її за місцем проживання. Це унікальна можливість, вважає директорка, адже дистанційне навчання дозволяє студенту навчатися та одночасно здобувати практичні навички на базі лікарні під час практики.
Труднощі переїзду
Через війну деякі діти були змушені евакуюватися за кордон, попри те, великого відтоку учнів не було запевняє директорка. Втім, певні труднощі у студентів, які навчають поза межами країни все ж є.
“Проблеми є для цих студентів. Випускникам у цьому році потрібно скласти Єдиний державний кваліфікаційний іспит в червні. Це той іспит, який здають випускники медичних коледжів офлайн. Раніше ми його називали “КРОК М”, його провадило Міносвіти та МОЗ, й ми не впливаємо ніяким чином на нього”, — пояснює Наталя Красножон.
Плани на нову навчальну кампанію
Анонс навчання. Фото: Фейсбук
Минулого року медколеджу, каже директорка, вдалося набрати необхідну кількість дітей, в 2023 також сподіваються на успішний набір — це 105 учнів. В 2022 році студентами стали 120 осіб.
“25 лютого ми провели онлайн-день відкритих дверей, крім того, й наші викладачі проводять профорієнтаційну роботу в залежності від свого місцезнаходження. Ми співпрацюємо з Центром зайнятості, із приватними лікарськими закладами, салонами краси і т.д.
Працюємо й звертаємо увагу на тих співробітників, які виконують скажемо так сестринські, фельдшерські маніпуляції, але не мають права цього робити, а ми зараз даємо їм таку можливість, якщо вони склали іспити й вступили до закладу. Вони теоретичну частину занять проходять онлайн, а практичну частину, якщо це лікарня й людина там працювала санітаркою, то вона в цій лікарні проходить й практичне навчання”, — пояснює Наталя Красножон.
Наступний День відкритих дверей планують провести у травні. Також абітурієнтам пропонують заповнити форму, якщо вони цікавляться вступом у медколедж.
Про те, які предмети потрібно складати для вступу, як проходитиме навчання та чи існують вікові обмеження для студентів — читайте тут.
Фото: Фейсбук
Читайте також: Плануємо набрати 100 учнів: як працює Бахмутський педколедж в Жовтих Водах
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!