Коли і хто вивозив архіви з Бахмута? (Оновлено)

Семаковська Тетяна 10:10, 27 Лютого 2023

Архіви БахмутаНа початку лютого 2023 року в бахмутських чатах з’явилось відео, на яких волонтери самотужки вивозили архіви з Управління освіти. Редакція “Бахмут. IN. UA” подала запит до Бахмутської міськради, щоб дізнатися хто ж таки мав вивозити архіви і, чи вивозили їх взагалі з Бахмута. Відповіді по кожному розпоряднику публікуємо в матеріалі. Загалом пояснили, що архіви не оцифровані, бюджетних коштів на евакуацію не витрачали, хтось вивіз документи повністю, хтось частково. Щодо Управління освіти пишуть, що залучали всі можливі ресурси, чому вивозили тільки в лютому і силами волонтерів не повідомили ні письмово, ні усно.

Примітка: Після публікації матеріалу редакція отримала відповідь стосовно евакуації архівів від ще декількох держструктур Бахмута. Мова йде про Управління з питань фізичної культури та спорту, Управління муніципального розвитку, Управління економічного розвитку та Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва. Відповіді публікуємо нижче.

В чому справа?

Волонтер вивіз з Бахмута архіви. Скріншот з бахмутського чату 

9 лютого в бахмутських чатах з’явилися повідомлення про те, що волонтери вивозять з Бахмута архіви Пенсійного фонду та відділу управління освіти. У бахмутян постало питання про те, чому вивіз архівів не відбувся раніше. Як виявилося, установи вивезли архіви, тільки окремі держструктури звернулися за допомогою до волонтерів.

Скрін посту бахмутської екологині Галі Олійникової

 

Нагадаємо, що під час окупації Горлівки архіви не встигли вивезти, як наслідок, люди, які встигли виїхати не змогли довести свій трудовий стаж на тому чи іншому підприємстві. Як наслідок донеччани мали проблеми із видачею пенсій.

Відповідь з виконкому Бахмутської міської ради

Відповідь з виконкому Бахмутської міської ради. Фото: скріншот

У Бахмутській міськраді нам повідомили, що документацію з Бахмутської міськради вивезли у липні 2022 року, архіви були вивезені до Дніпропетровської області. Бюджетних коштів на це не використовували.

Відповідь Управління освіти

Відповідь Управління освіти. Фото: скріншот

Начальниця управління освіти Оксана Карпець повідомила, що евакуація архівних документів Управлінням освіти, враховуючи надважку безпекову ситуацію в місті Бахмут проводилася всіма можливими способами.

Документацію вивозили власними силами працівників, тому кошти місцевого бюджету на це не витрачалися. Частину архівів вивезли в період з квітня по липень 2022 року до м. Дніпро, де документи на теперішній час і знаходяться.

У січні 2023 року управління освіти додатково звернулися до волонтерської організації, щоб завершити евакуаційні заходи. Наразі, робота з оцифрування архіву не проводилася, тож бюджетні кошти на це не направлялися.

Відповідь Управління соціального захисту населення 

 

Відповідь Управління соціального захисту населення Бахмутської міськради. Фото: скріншот запиту

В Управлінні соціального захисту нам повідомили, що документацію вивезли у липні 2022 року. Наразі архіви зберігаються в Дніпропетровській області, оцифрування архіву не проводили. Водночас орган самостійно проводить оцифрування трудових книжок працівників, процес здійснюватиметься до 2026 року. Відтак, архівний фонд первинних документів, на підставі яких складаються довідки про стаж та заробітну плату працівників знаходиться в безпеці.

Відповідь Фінансового управління

Відповідь Бахмутської міськради. Фото: скріншот запиту

Фінансове управління Бахмутської міськради запевнило, що вивіз архівних документів здійснили у травні 2022 року. Кошти з бюджету на це не виділяли, наразі документи зберігаються у Кропивницькому в належних умовах: в сухому приміщенні, в окремих паперових коробках, без доступу світла, вологи та шкідників. 

Відповідь Управління культури

Відповідь Управління культури. Фото: скріншот запиту

В Управлінні культури Бахмутської міської ради повідомили, що забезпечили евакуацію облікових документів, майна ще  в серпні 2022 року. Частину документації евакуювали до Дніпра. Евакуації відбулася за сприяння Бахмутської міськради. З бюджету кошти на евакуацію не виділялися.

Відповідь Управління молодіжної політики у справах дітей

Відповідь Управління молодіжної політики у справах дітей. Фото: скріншот запиту

В управлінні молодіжної політики та у справах дітей, що необхідні документи вивезли у період з червня по липень 2022 року. Наразі вони зберігаються у місті. Дніпро.

Відомо, що архівні документи не оцифровувалися, цю можливість можуть розглянути  по закінченню воєнного стану.

Відповідь Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради

Відповідь Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради.  Фото: скріншот запиту

В Управлінні охорони здоров’я редакції повідомили, що важливі документи, терміни зберігання, яких не закінчено та які потрібні для повсякденної роботи вивезли.

Кошти із бюджету на це не виділяли. Також нам повідомили, що до повномасштабного вторгнення, Управління почало оцифровувати документацію, але наразі процес припинили. Склад архіву Управління не містить документів ліквідованих підприємств.

В коментарі редакції повідомили, що починаючи з травня 2022 року Бахмут знаходиться під вогнем, тож евакуювати архівні документи в повному обсязі не вдалося.

Відповідь Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва

Screenshot 493 15677

Відповідь Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва. Фото: скріншот

В Управлінні розвитку міського господарства та капітального будівництва нам повідомили, що архівні документи з Бахмута вивезли на “безпечне місце на території Бахмутської міської територіальної громади”, де саме це безпечне місце не уточнили, так само як й не повідомили, коли була організована евакуація документації. Відомо, що коштів з бюджету на це не виділяли, оцифровування документів не відбувалося.

Також нам повідомили, що частина документів зберігаються в електронному вигляді, а частина в паперовому.

Управління економічного розвитку

Screenshot 494 f034e

Відповідь від Управління економічного розвитку. Фото: скріншот

В Управлінні економічного розвитку редакції повідомили, що вивезли документацію у липні 2022 року. Коштів з бюджету на це не виділяли, а самі документи зараз знаходяться в Дніпропетровській області. Також зазначили, що робіт з оцифрування не передбачено.

Управління муніципального розвитку

Screenshot 495 ada1e

Відповідь від Управління муніципального розвитку. Фото: скріншот

В Управлінні муніципального розвитку повідомили, що документацію перевезли влітку 2022 року у Дніпро без залучення коштів з бюджету. Станом на 12 лютого частина документів зберігається в електронній торговій системі “Прозорро. Продажі”.

Управління з питань фізичної культури та спорту

Screenshot 496 2d694

Відповідь від Управління з питань фізичної культури та спорту. Фото: скріншот

В Управлінні з питань фізичної культури та спорту редакції повідомили, що завдяки працівникам важливу документацію евакували в серпні 2022 року, частина документів була оцифрована. Всі необхідні документи вивезти не вдалося через погіршення безпекової ситуації в Бахмуті. Також, як заявили в Управлінні: кадрова служба та директор стадіону працювали на місцях до останнього, тому “не виникало потреби в евакуації архівних документів”.

Як бачимо, більшість установ подбали про свої архіви та вивезли необхідну документацію без виділення на це додаткових коштів. Однак, є й ті, які не встигли вивезти майно і звернулися до волонтерів.

Фото: Фейсбук, соцмережі

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Валентина Славінська Славінська Валентина 15:00, 29 Травня 2024
1000 гривень у руках
Гроші / фото НБУ

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними онлайн-сервісами або традиційними способами.

Про це повідомляє Краматорська міська рада

Житлові субсидії для українців

Для перепризначення житлової субсидії громадянам необхідно подати заяву, декларацію про доходи та певні супровідні документи залежно від обставин:

 • договір оренди житла (якщо орендується);
 • копія договору реструктуризації боргу за комунальні послуги (за наявності);
 • довідки про фактичне проживання без реєстрації та ін.

Документи для поновлення пільг 

Для продовження отримання житлової пільги вимагається:

 • заява;
 • декларація (якщо пільга призначається з врахуванням доходу);
 • за потреби: договір оренди, довідка про пічне опалення (для пільги на тверде паливо), посвідчення про категорію пільговика.

Як подати документи до Пенсійного фонду

Заяву та документи можна подати одним із таких способів:

 • онлайн через вебпортал e-послуг ПФУ, мобільний застосунок або Портал Дія;
 • поштою на адресу Головного управління ПФУ;
 • особисто у сервісних центрах ПФУ, представників місцевої влади або ЦНАП

Як подати документи онлайн

Пенсійний фонд України закликає користуватись електронними сервісами для подання документів, ось покрокова інструкція як це можна зробити:

 • авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП);
 • обрати послугу “Заява на субсидію/пільгу”;
 • заповнити поля заяви, додати скановані документи;
 • перевірити, сформувати, підписати КЕП і відправити заяву;
 • відстежувати статус опрацювання у розділі “Мої звернення”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Валентина Славінська Славінська Валентина 14:00, 29 Травня 2024
Підтримка дітей
Допомога / ілюстративне фото з відкритих джерел

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн на місяць на одну особу.

Про це повідомляє Мінсоцполітики

Допомога від ЮНІСЕФ 

Для отримання допомоги сім’я має відповідати таким вимогам:

 • проживати у Сумській або Харківській областях, звідки оголошена обов’язкова евакуація з 1 травня 2024 року;
 • належати до однієї з визначених категорій: сім’ї з дітьми до 18 років та особою з інвалідністю, багатодітні, малозабезпечені, сім’ї з дітьми, які виховуються одинокими матерями/батьками;
 • отримувати одну або кілька соціальних виплат, передбачених законодавством;
 • бути включеними до переліку осіб, які підлягають обов’язковій евакуації від обласних військових адміністрацій.

Важливо, що допомога не призначатиметься сім’ям, які вже отримують допомогу від інших міжнародних організацій або перебували на обліку ВПО в інших областях України за місяць до евакуації.

Скільки становитиме допомога і як її отримати

Допомога становитиме 3600 гривень на місяць на одного члена сім’ї та виплачуватиметься протягом 3 місяців або одноразово у розмірі 10 800 гривень.

Для багатодітної малозабезпеченої сім’ї з 5 осіб загальна сума допомоги складе 54 000 грн.

Механізм виплати:

 • якщо сім’ю включено до списку на обов’язкову евакуацію від ОВА, виплата здійснюватиметься ЮНІСЕФ автоматично на рахунок уповноваженого представника сім’ї;
 • у разі самостійної евакуації чи евакуації за сприяння громадських організацій/благодійних фондів, необхідно звернутися із заявою та підтвердними документами до ЦНАП, органу соцзахисту чи виконавчих органів міської ради.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1000 гривень у руках

Як продовжити отримання житлових субсидій та пільг у 2024 році: інструкція від Пенсійного фонду

Пенсійний фонд України оприлюднив оновлену інформацію про перелік документів та способи подання заяв для продовження виплат житлових субсидій та пільг у 2024 році. Скористайтеся зручними […]

Підтримка дітей

Нова грошова допомога від ЮНІСЕФ для сімей з вразливих категорій при евакуації з прифронтових територій

Уряд запровадив нову грошову допомогу від ЮНІСЕФ для сімей з дітьми, які вимушено евакуюються з прифронтових районів Харківської та Сумської областей. Допомога становитиме 3600 грн […]

Лекції від зірок та безплатний доступ до енциклопедії за 1200 фунтів: в Україні запрацювала платформа BecomingX

В Україні запрацювала навчальна платформа від британської освітньої компанії BecomingX. Вона надає українцям безплатний доступ до інтерактивних курсів про цифрові технології та працевлаштування, а також […]

11:00, 29.05.2024 Скопіч Дмитро
Виплати

Як отримати виплати на другу дитину в Україні у 2024 році

У 2024 році розмір державної допомоги при народженні другої, третьої та наступних дітей становить 41 280 гривень. Отримати виплати можна різними способами, зокрема через портал […]

Мелодійні та драйвові: підбірка свіжих українських пісень

Український шоубізнес в умовах війни не припиняє радувати своїх шанувальників новими та яскравими хітами. Вони задають нові тренди в соціальних мережах та звучать майже звідусюди. […]