Коли і хто вивозив архіви з Бахмута? (Оновлено)

Семаковська Тетяна 10:10, 27 Лютого 2023

Архіви БахмутаНа початку лютого 2023 року в бахмутських чатах з’явилось відео, на яких волонтери самотужки вивозили архіви з Управління освіти. Редакція “Бахмут. IN. UA” подала запит до Бахмутської міськради, щоб дізнатися хто ж таки мав вивозити архіви і, чи вивозили їх взагалі з Бахмута. Відповіді по кожному розпоряднику публікуємо в матеріалі. Загалом пояснили, що архіви не оцифровані, бюджетних коштів на евакуацію не витрачали, хтось вивіз документи повністю, хтось частково. Щодо Управління освіти пишуть, що залучали всі можливі ресурси, чому вивозили тільки в лютому і силами волонтерів не повідомили ні письмово, ні усно.

Примітка: Після публікації матеріалу редакція отримала відповідь стосовно евакуації архівів від ще декількох держструктур Бахмута. Мова йде про Управління з питань фізичної культури та спорту, Управління муніципального розвитку, Управління економічного розвитку та Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва. Відповіді публікуємо нижче.

В чому справа?

Волонтер вивіз з Бахмута архіви. Скріншот з бахмутського чату 

9 лютого в бахмутських чатах з’явилися повідомлення про те, що волонтери вивозять з Бахмута архіви Пенсійного фонду та відділу управління освіти. У бахмутян постало питання про те, чому вивіз архівів не відбувся раніше. Як виявилося, установи вивезли архіви, тільки окремі держструктури звернулися за допомогою до волонтерів.

Скрін посту бахмутської екологині Галі Олійникової

 

Нагадаємо, що під час окупації Горлівки архіви не встигли вивезти, як наслідок, люди, які встигли виїхати не змогли довести свій трудовий стаж на тому чи іншому підприємстві. Як наслідок донеччани мали проблеми із видачею пенсій.

Відповідь з виконкому Бахмутської міської ради

Відповідь з виконкому Бахмутської міської ради. Фото: скріншот

У Бахмутській міськраді нам повідомили, що документацію з Бахмутської міськради вивезли у липні 2022 року, архіви були вивезені до Дніпропетровської області. Бюджетних коштів на це не використовували.

Відповідь Управління освіти

Відповідь Управління освіти. Фото: скріншот

Начальниця управління освіти Оксана Карпець повідомила, що евакуація архівних документів Управлінням освіти, враховуючи надважку безпекову ситуацію в місті Бахмут проводилася всіма можливими способами.

Документацію вивозили власними силами працівників, тому кошти місцевого бюджету на це не витрачалися. Частину архівів вивезли в період з квітня по липень 2022 року до м. Дніпро, де документи на теперішній час і знаходяться.

У січні 2023 року управління освіти додатково звернулися до волонтерської організації, щоб завершити евакуаційні заходи. Наразі, робота з оцифрування архіву не проводилася, тож бюджетні кошти на це не направлялися.

Відповідь Управління соціального захисту населення 

 

Відповідь Управління соціального захисту населення Бахмутської міськради. Фото: скріншот запиту

В Управлінні соціального захисту нам повідомили, що документацію вивезли у липні 2022 року. Наразі архіви зберігаються в Дніпропетровській області, оцифрування архіву не проводили. Водночас орган самостійно проводить оцифрування трудових книжок працівників, процес здійснюватиметься до 2026 року. Відтак, архівний фонд первинних документів, на підставі яких складаються довідки про стаж та заробітну плату працівників знаходиться в безпеці.

Відповідь Фінансового управління

Відповідь Бахмутської міськради. Фото: скріншот запиту

Фінансове управління Бахмутської міськради запевнило, що вивіз архівних документів здійснили у травні 2022 року. Кошти з бюджету на це не виділяли, наразі документи зберігаються у Кропивницькому в належних умовах: в сухому приміщенні, в окремих паперових коробках, без доступу світла, вологи та шкідників. 

Відповідь Управління культури

Відповідь Управління культури. Фото: скріншот запиту

В Управлінні культури Бахмутської міської ради повідомили, що забезпечили евакуацію облікових документів, майна ще  в серпні 2022 року. Частину документації евакуювали до Дніпра. Евакуації відбулася за сприяння Бахмутської міськради. З бюджету кошти на евакуацію не виділялися.

Відповідь Управління молодіжної політики у справах дітей

Відповідь Управління молодіжної політики у справах дітей. Фото: скріншот запиту

В управлінні молодіжної політики та у справах дітей, що необхідні документи вивезли у період з червня по липень 2022 року. Наразі вони зберігаються у місті. Дніпро.

Відомо, що архівні документи не оцифровувалися, цю можливість можуть розглянути  по закінченню воєнного стану.

Відповідь Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради

Відповідь Управління охорони здоров’я Бахмутської міської ради.  Фото: скріншот запиту

В Управлінні охорони здоров’я редакції повідомили, що важливі документи, терміни зберігання, яких не закінчено та які потрібні для повсякденної роботи вивезли.

Кошти із бюджету на це не виділяли. Також нам повідомили, що до повномасштабного вторгнення, Управління почало оцифровувати документацію, але наразі процес припинили. Склад архіву Управління не містить документів ліквідованих підприємств.

В коментарі редакції повідомили, що починаючи з травня 2022 року Бахмут знаходиться під вогнем, тож евакуювати архівні документи в повному обсязі не вдалося.

Відповідь Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва

Screenshot 493 15677

Відповідь Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва. Фото: скріншот

В Управлінні розвитку міського господарства та капітального будівництва нам повідомили, що архівні документи з Бахмута вивезли на “безпечне місце на території Бахмутської міської територіальної громади”, де саме це безпечне місце не уточнили, так само як й не повідомили, коли була організована евакуація документації. Відомо, що коштів з бюджету на це не виділяли, оцифровування документів не відбувалося.

Також нам повідомили, що частина документів зберігаються в електронному вигляді, а частина в паперовому.

Управління економічного розвитку

Screenshot 494 f034e

Відповідь від Управління економічного розвитку. Фото: скріншот

В Управлінні економічного розвитку редакції повідомили, що вивезли документацію у липні 2022 року. Коштів з бюджету на це не виділяли, а самі документи зараз знаходяться в Дніпропетровській області. Також зазначили, що робіт з оцифрування не передбачено.

Управління муніципального розвитку

Screenshot 495 ada1e

Відповідь від Управління муніципального розвитку. Фото: скріншот

В Управлінні муніципального розвитку повідомили, що документацію перевезли влітку 2022 року у Дніпро без залучення коштів з бюджету. Станом на 12 лютого частина документів зберігається в електронній торговій системі “Прозорро. Продажі”.

Управління з питань фізичної культури та спорту

Screenshot 496 2d694

Відповідь від Управління з питань фізичної культури та спорту. Фото: скріншот

В Управлінні з питань фізичної культури та спорту редакції повідомили, що завдяки працівникам важливу документацію евакували в серпні 2022 року, частина документів була оцифрована. Всі необхідні документи вивезти не вдалося через погіршення безпекової ситуації в Бахмуті. Також, як заявили в Управлінні: кадрова служба та директор стадіону працювали на місцях до останнього, тому “не виникало потреби в евакуації архівних документів”.

Як бачимо, більшість установ подбали про свої архіви та вивезли необхідну документацію без виділення на це додаткових коштів. Однак, є й ті, які не встигли вивезти майно і звернулися до волонтерів.

Фото: Фейсбук, соцмережі

Читайте також: Перейменування вулиць, пов’язаних з російськими діячами в Бахмуті: чи на часі це питання? (Оновлено)

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 19 Квітня 2024
Цвітіння у Києві / фото ілюстративне

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та інші рослини.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає про те, що та коли квітне у Києві та де це все можна побачити.

Весна у Києві

Весна вже повноцінно завітала у Київ. Природа, яка знову ожила після зими, вже показує власну незвичність та красу. Не останню роль у цьому відіграють вже традиційні для столиці рослини, які стали справжньою візитівкою міста. Погода весною в Києві зазивай тримається теплою, а стовпчики термометра в середньому становить 20-25 градусів по Цельсію.

Каштан

Цвітіння каштану / фото ілюстративне

Каштан — символ Києва, період цвітіння якого починається 25 квітня та триває по 20 травня. Саме у цей час кияни та гості міста зможуть побачити невеличкі та пахучі квіти на деревах.

Зараз каштани у столиці можна знайти у більшості парків, ботанічних садах та на центральних вулицях. Однак, редакція Бахмут IN.UA рекомендує відвідати алею каштанів у Ботсаду Фоміна, яка розташована за вулиці Симона Петлюри, 1, який знаходиться поруч зі станцією метро Університет. Також непогану локацію можна знайти на бульварі Павла Вірського на Нивках.

Магнолія

Магнолія / фото ілюстративне

Іншою візитівкою столиці України часто називають магнолії, які квітнуть з 1 квітня й до 1 травня. Цих рослин в Києві небагато, але вони здатні привертати увагу незвичайною красою та витонченістю. 

Знайти магнолії у Києві можна у Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України та в Ботанічному саду імені Фоміна. Зазначимо, що саме на другій локації можливі черги, адже багато киян полюбляють ловити вдалі кадри з магноліями саме там. 

Сакура

Японська сакура / фото ілюстративне

Традиційна японська вишня, цвітіння якої створює безліч ніжно-рожевих елементів. Ці дерева розцвітають наприкінці квітня. Цей процес триває недовго та зазвичай вже завершується в перших числах травня.

Ідеальною локацією для того, щоб насолодитися видом справжнього символу Японії, може стати парк Кіото, розташований на вулиці в честь того ж міста який знаходиться поруч зі станцією метро “Лісова”. Саме тут ще у 2011 році висадили одну з найдовших у місті алей сакур.

Бузок

Яскравий бузок / фото ілюстративне

Білий, фіолетовий, рожевий — це лише частина можливих кольорів, які з’являються під час цвітіння бузку, яке відбувається з 25 квітня по 25 травня.

Рослину можна побачити всюди — у спальних районах, парках та навіть у центрі міста. Однак, найбільш красивою локацією з бузком вважається сад площею понад 2,5 гектари на території Ботанічного саду імені Гришка. Він розташований на вулиці Садово-Ботанічна, 1.

Тюльпани

Прекрасні тюльпани можна побачити на Співочому полі / фото ілюстративне

Ближче до початку травня в столиці почнуть розпускатися тюльпани. Побачити їх у Києві можна в різних локаціях. Однак, наша редакція рекомендує відвідати Співоче поле — паркову зону поряд з Києво-Печерською Лаврою, де щороку квітнуть тисячі різноманітних та яскравих квітів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

Семаковська Тетяна 13:00, 19 Квітня 2024
Кошти з бюджету / фото ілюстративне

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім сфери освіти, медицини чи спорту також кошти планують виділяти на комунальні підприємства, що нині перебувають в евакуації. 

На що саме потребують фінансування комунальники зруйнованого Бахмута? 

Загалом комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ потребуватиме більш ніж 25 мільйонів гривень з міського бюджету, йдеться у Програмі розвитку громади. 

В рамках Програми комунальники “Бахмут — вода”  планують придбати техніку для резервного водопостачання та живлення. Також влада розглядає можливість  забезпечення безперебійного функціонування підприємства та заробітної плати працівникам у сумі 7 мільйонів гривень. 

Оплата послуг програмного забезпечення підприємства оцінюється ще у 100 тисяч гривень, та оплата судового збору у 50 тисяч гривень. 

Управління розвитку міського господарства та капітального будівництва Бахмутської міської ради хочуть придбати техніку й обладнання за 260 тисяч гривень,  також виконувати заходи із ліквідації наслідків стихійного лиха вартістю у 5 мільйонів гривень. 

КП “Бахмутський комбінат комунальних підприємств” планують надати фінансову підтримку для безперебійної роботи та фінансування заробітної плати працівникам.  Витрати планують й на поховання 15 безпритульних осіб — 100 тисяч гривень (цей пункт значиться, як такий, що його реалізація можлива після деокупації міста).

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС” — 4,5 мільйона гривень,  КП “Бахмутська житлова управляюча компанія” — 2,5 мільйона гривень.  Це ж підприємство має сплатити борг за спожиту енергію за 2022 у 140 тисяч гривень. 

КП “Бахмутське бюро технічної інвентаризації” планують надати фінансову підтримку на здійснення діяльності згідно з переліком витрат узгоджених з Управлінням муніципального розвитку Бахмутської міської ради вартістю більш як 2,3 мільйона гривень. 

Комунальна інфраструктура / скриншот
Комунальна інфраструктура / скриншот

Фінансування комунальних підприємств за минулий рік

У Програмі розвитку відзвітували й про торішні потреби підприємств. Зазначається, що підприємства працювали в штатному режимі та здебільшого виконували роботи зі складання звітності щодо критичного стану інфраструктури.

Так для безперебійної роботи під час воєнної агресії КП “Бахмутського комбінату комунальних підприємств” торік виділили понад 1 мільйон гривень фінансової підтримки.

Опитненське сільське комунальне підприємство “ПРОГРЕС”, як значиться в Програмі, наразі не надає послуги та не виконує роботи. Для його безперебійної роботи торік надали 1 мільйон гривень.

Фінансову підтримку на суму в понад 3,5 мільйона гривень надали у 2023 році КП “Бахмутська житлова управляюча компанія”

КП Бахмут-Вода торік також виконувало роботи зі складання звітності щодо інформації про пошкоджене майно підприємства. Для його безперебійної роботи минулого року з бюджету заплатили майже 5 мільйонів гривень, а також 79,2 тисячі гривень на оренду приміщення та комунальні послуги.

Витрати КП
Комунальна інфраструктура Бахмутської МТГ / скриншот програми

Разом для комунальних підприємств торік витратили понад 8,7 мільйона гривень. Цьогоріч згідно з Програмою соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади, плануються витрати у більш як 25 мільйонів для роботи комунальних підприємств.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Каштани, магнолії та бузок: де гуляти в Києві

Весна у Києві — період незвичайної краси, коли природа України розфарбовує столицю у сотні яскравих кольорів. Насамперед весною в Києві цвітуть магнолії, бузок, каштани та […]

15:00, 19.04.2024 Скопіч Дмитро
Кошти витрачені

Скільки планують витратити на комунальні підприємства Бахмута у 2024 році

У Програмі соціально-економічного розвитку Бахмутської міської територіальної громади на 2024 рік, яку затвердили у грудні минулого року йдеться про фінансування підрозділів Бахмутської міської територіальної громади. Крім […]

Виплати ЮНІСЕФ

Хто отримуватиме допомогу від ЮНІСЕФ в 2024: детальне пояснення

Допомога від ЮНІСЕФ 2024 буде направлена одразу на кілька категорій, але пріоритет матимуть найбільш вразливі групи населення: багатодітні родини, родини, які виховують дитину з інвалідністю, […]

Що треба знати перед покупкою сонцезахисту: розповідає косметологиня з Бахмута

Сонцезахист для дітей та дорослих вбереже від десятків неприємних наслідків. Тому насолоджуючись теплою погодою, важливо не забувати про захист від сонця. Адже це може зберегти […]

ВПО-2024: у які строки можна звернутися за продовженням виплат

З 1 березня 2024 року в Україні запрацював новий Порядок надання допомоги на проживання ВПО. Тепер, щоб продовжити отримувати виплати від держави, переселенці повинні подати […]

11:00, 18.04.2024 Скопіч Дмитро