Україна продає електроенергію?: розбираємося з черговим горе-фейком росії

Семаковська Тетяна 11:33, 26 Січня 2023

light bulb g4a347f298 1920 0e15310 жовтня 2022 року росія почала атакувати енергетичні об’єкти України, тим самим намагаючись залишити країну без світла та тепла зимою. Черговий терористичний акт здійснений росією призвів до справді вкрай складної ситуації в країні. Втім, енергетики знайшли рішення: Україна не залишилася без світла, а громадяни пристосувалися до графіків. Своєю чергою, росія бачачи свій провал — запустила чергове ІПСО про те, що начебто Україна продає електроенергію за кордон. Чому це черговий фейк — коротко пояснимо в матеріалі.

Графіки відключень діють, бо електроенергію продають в Європу

Саме такий популярний наратив любить запускати в інформаційний простір росія. Нагадаємо, що після ракетних атак, росіяни почали активну дезінформаційну інформаційну компанію спрямовану на дискредитацію «Укренерго». 

Загарбники розповідають, що в Україні насправді не все так зруйновано, або поширюють фейки про те, що начебто Україна продає електроенергію до Європи. Ці тези підхоплюють антивакцинатори та політики-популісти, які у свій час виступали проти реформ в енергосистемі, наголошував раніше Олександр Харченко, керівник Центру досліджень енергетики.

Докази росії?

В своїй пропаганді стосовно електроенергії — росія опирається на сайт ENTSO-e Transparency — це прозора європейська мережа операторів системи передачі електроенергії. На прикладі цього сайту окупанти показують, що енергетики з України переходить в Європу, чому так відбувається та що це означає насправді дослідив канал ґрунтовної аналітики DeepState.

Журналісти звели у єдину табличку всі дані по фізичному перетіканню потоків електроенергії через кордони з Угорщиною, Словаччиною, Молдовою та Румунією. 

Табличка включає в себе сумарний погодинний показник експорту і імпорту електроенергії через кордон в період з 00:00 18.01.23 до 00:00 23.01.23. Також для наочності намалювали графік.

photo 2023 01 25 11 53 59 04bb9

Графіка експорту та імпорту. Фото: DeepState

Червоним позначений експорт електроенергії закордон, а синім — імпорт з-за кордону в Україну. Жовтою лінією показана абсолютна різниця між імпортом і експортом.

Згідно із відкритими даними ніякого “шаленого продажу електроенергії сотнями тисяч мегават в Європу” немає.  Україна імпортує більше ніж експортує. За вказаний проміжок часу Україна експортувала 98 242 МВт, а імпортувала 108 490 МВт, тобто на 10 248 МВт більше.

Втім, все ще залишається питання: “А чому тоді енергія так активно перетікає через кордон?” 

“Все дуже просто: це один з механізмів компенсації дефіциту та покриття пікових споживань, адже наша генерація та наші мережі розподілу сильно ушкоджені. Тобто Європа допомагає нашій енергосистемі балансуватись, забираючи, транспортуючи, і повертаючи нам електроенергію тоді, коли нам це потрібно”, — резюмують аналітики.

Фото: Pixabay

Читайте також: Чому Україна могла залишитися зовсім без світла та коли чекати відновлення енергії на Донеччині?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:00, 4 Лютого 2025
Юридична консультація / фото ілюстративне, Pixabay

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань.

Про це повідомили представники фонду.

Безплатна юридична допомога для ВПО

Представники фонду “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжують реалізацію проєкту “Підтримки спроможності системи соціального захисту населення щодо реєстрації ВПО” на території України. Програмою передбачено надання юридичних консультацій для переселенців та переселенок.

Йдеться про експертні та індивідуальні обговорення проблемних питань, зокрема, про порядок отримання публічних послуг:

  • взяття на облік ВПО;
  • соціальні виплати та пільги;
  • зайнятість та трудові права;
  • відновлення документів;
  • забезпечення тимчасовим або соціальним житлом;
  • компенсація за пошкоджене чи знищене житло;
  • реєстрація чи декларування місця проживання;
  • встановлення факту незаконного позбавлення волі;
  • інші питання в юридичній сфері.

Представники БФ “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” також надають вторинну правову допомогу, зокрема, зі складанням процесуальних документів для подальшого звернення до суду з питань, пов’язаних із відновленням порушеного права ВПО на соціальний захист.

Як отримати

Для того, щоб отримати безплатну юридичну допомогу, потрібно перейти за посиланням та заповнити спеціальну форму. В ній потрібно вказати:

  • ПІБ;
  • стать;
  • вік;
  • чи зареєстрований бенефіціар як внутрішньо переміщена особа;
  • чи має бенефіціар статус особи з інвалідністю;
  • тему звернення;
  • зручний спосіб отримання відповіді (телефоном, електронною поштою, особистими повідомленнями у соцмережі, відеозв’язком чи іншими);
  • контактний номер телефону та електронну пошту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

Семаковська Тетяна 14:00, 3 Лютого 2025
Бахмутський ЦНАП
ЦНАП для бахмутян / фото Бахмутська міськрада

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на консультацію можна за номером телефону.

Про це повідомляє Центр підтримки бахмутян у місті Київ.

Бахмутський ЦНАП в Києві

Прийом громадян запланований у середу, 5 лютого, за адресою: місто Київ, провулок Машинобудівний, 28, кабінет 204 (Солом’янський район, станція метро “Шулявська”) з 10:00 до 14:00. Потрапити на прийом можна за попереднім записом за телефонами:

  • +380 (98) 850 0561;
  • +380 (99) 667 9206;
  • +380 (68) 851 5089 (представник відділу реєстрації).

В установі мешканці Бахмутської громади можуть:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого / зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Як отримати консультацію

Консультації за зазначеними послугами можна отримати й дистанційно з понеділка по п’ятницю, з 10:00 до 16:00, за номерами: +38 (098) 850 0561, +38 (099) 667 9206 або +380 (68) 851 5089.

Також можна звернутися на електронні скриньки: 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Як додати картку національний кешбек: гід

“Національний кешбек” — це спеціальна державна програма підтримки виробників, у межах якої українці можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів у вигляді кешбеку на […]

12:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро

Як перереєструвати автомобіль в Дії: алгоритм дій

В Україні відновили послугу перереєстрація авто в Дії, яка була тимчасово недоступною через одну з останніх масштабних кібератак. Наразі ж водії можуть перереєструвати автомобіль чи […]

11:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро

Гуманітарна допомога від Червоного Хреста: хто в Україні може її отримати

Міжнародне товариство Червоного Хреста в Україні — це одна з великих гуманітарних організацій, котра продовжує надавати різноманітну допомогу громадянам та громадянкам України. Її представники регулярно […]

10:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро