Main menu

Цифровізація в «Дії»: новий порядок взяття на облік військовозобов'язаних

323779134 1606839326499901 5579877655906080104 n e6744Нещодавно Кабмін затвердив новий порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів. Такі зміни передбачають більш суворий контроль за взяттям на облік, зокрема, планується цифровізація процесів та ведення військового обліку серед українців, які є закордоном. 

Про це пише медіа Громадське

Згідно з опублікованими документом, військовозобовʼязані тепер зможуть передавати про себе дані військкоматам через застосунок «Дія», зокрема під час зміни місця проживання.

Нагадаємо, що на військовий облік мають ставати призовники з 16 років (у рік досягнення 17-річного віку) до 27 років.

Своєю чергою, передбачається, що з-поміж жінок на військовий облік мають стати лише ті, які мають медичну або фармацевтичну спеціальність.  Жінки-медики та фармацевти, які досі не були на військовому обліку, можуть влаштовуватися на роботу без обов'язкового взяття на військовий облік до 2026 року.

Водночас жінки, які не підпадають під ці вимоги, можуть зробити це за власним бажанням.

У документі також зазначається, що на роботу чи навчання військовозобов'язаних можуть приймати лише за наявності підтвердження, що ті перебувають на військовому обліку. Крім того, всі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.

Загалом, військовий облік поділять на загальний та спеціальний. У загальному будуть ті військовозобовʼязані, які не мають броні, а в спеціальному — ті, які мають її.

Серед нововведень є й наступне. Відтак, дипломатичні відомства тепер будуть вести військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном. Таке рішення має «сприяти поверненню» військовозобов'язаних в Україну під час мобілізації. Водночас, якщо українець перебуває за кордоном до трьох місяців, на військовий облік там можна не ставати.

Відтепер, військовий облік набуде різних видів: 

  • персонально-якісний (вестимуть військкомати);
  • персонально-первинний (вестимуть органи місцевої влади);
  • персональний (вестимуть підприємства, установи, державні органи, навчальні заклади, де працює або навчається військовозобовʼязаний).

Фото: ілюстративне, Генштаб

Читайте також: Роздача повісток на вулиці: в ЗСУ пояснили, чому вдаються до такого способу

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!