Бахмутяни в евакуації: яке воно життя в райській Греції з європейськими цінами?

Семаковська Тетяна 16:50, 1 Лютого 2023

Screenshot 414 3b375Фотографиня Людмила Лой жила в Торецьку до повномасштабного вторгнення, зараз жінка мешкає в Греції. Якийсь час Людмила жила і працювала в Бахмуті, потім приїжджала на окремі фотосесії. Жінка поділилась як пройшла для неї евакуація та яке життя у Греції в українців.

Останні фотороботи вдома 

До 24-го лютого Людмила професійно займалася фотографією, мала свою невеличку фотостудію в Торецьку, яку відкрили з чоловіком завдяки гранту, який виграли. 

«‎22-го лютого відбулась моя остання зйомка весілля у Лимані. Вже тоді щось недобре відчувалося у повітрі: автобус з Краматорська на Лиман йшов майже порожній. Мене тоді більше здивувало, ніж злякало. Ввечері після роботи я зайшла в кав’ярню і зловила дивне почуття, ніби вся ця мирна атмосфера кав’ярні ось-ось розсипається. 23-го я повернулась в Торецьк, а вже на ранок ми прокинулися від вибухів», – згадує Людмила.

Screenshot 410 892ab

Передостання робота фотографині перед війною. Фото: Фейсбук

Родина жінки жила не в самому місті, а у селищі, за яким останній блокпост нашої армії, а далі “сіра зона” і так назване “ДНР”:

«Вже за 10 днів до війни в нас не було світла й посилились обстріли, через що я відправила сина відвідати бабусю у Харкові. Я була впевнена, що Харків — велике місто, яке у безпеці».

Евакуація з Торецька

325561981 879730943367989 5081562238796690171 n af947

Людмила Лой. Фото: особистий архів героїні

Перший тиждень після початку війни Людмила намагалась знайти варіант, як виїхати сину з бабусею та собакою із Харкова та куди. Потяги йшли переповнені, а на вокзалі було пекло:

«На початку березня син з бабусею виїхав машиною зі знайомими до Львову, а я в той же день відправилась у Краматорськ на евакуаційний потяг. Там було дуже холодно й багато людей. Після важкої ночі на вокзалі зранку нас посадили на інший потяг. У купе було 9 людей та кіт. У тамбурі також були люди. У Львові ми з сином зустрілися і на півтора місяця залишилися у наших друзів, які у всю свою нерухомість прийняли таких як ми. Через деякий час моя мама погодилась виїхати, бо обстріли ставали нестерпні. Спочатку ми розглядали Іспанію, куди поїхала харківська бабуся».

У підсумку Людмила поїхала до Греції, бо якраз починався туристичний сезон. Готелям були потрібні фотографи. Родина зібралася за один день. Їхали автобусом, а далі вирушили паромом на острів.

Життя в Греції

324886861 1931996007140314 6145871183670672439 n c98d3

Людмила Лой. Фото: особистий архів героїні

Людмила Лой наголошує, що якщо переводити ціни у євро в гривні – то жити дорого, хоча є виключення:

«Приведу трохи цін: оренда двокімнатних апартаментів приблизно 300-350 євро + світло та вода. Хліб – 1,20 євро. Зарплата – 900-1200 євро. По рівню життя я не бачу великої різниці з Україною. Криза та локдаун вдарили по багатьох, тож зараз не найкращі часи».

Фотографиня розказала, що звикати до Греції не важко, бо є щось спільне з Україною. З мінусів – важко відкрити рахунок у банку, а щоб потрапити до профільного лікаря, треба чекати місяць або більше.

Ставлення до українців

Screenshot 411 ec8b3

Греція. Фото: особистий архів героїні

«До українців відносяться добре і співчувають. Коли ми приїхали, то відразу отримали дозвіл на роботу та страховку. В головному місті острова — Іракліоні налагоджені обіди для біженців. Єдиний гуманітарний штаб на острові створили самі українці, що давно вже тут живуть. Дуже активна українська спілка збирає ліки для військових, робить свічки, допомагає біженцям з юридичними, мовними питаннями. В штабі можна знайти одяг, посуд, іноді продукти».

Ще один вид допомоги безкоштовні мовні курси. Людмила з листопаду займається онлайн грецькою. 

Повернення в Україну

327936258 1374374879979421 4634592721920264231 n 0a674

Людмила Лой. Фото: особистий архів героїні

Людмила запевнила, що вони не планували їхати на довго, але зараз планувати щось вже не можливо. Жінка додає, що син мріє жити тільки в Україні і каже, що, мабуть, це буде його остання подорож за кордон:

«Важко, бо як може бути інакше, коли твоє місто: його вулиці, рідну школу перетворюють на руїни».

Фото: особистий архів героїні

Читайте також: Бахмутяни в евакуації: чи дійсно Польща стала другою Україною?

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Семаковська Тетяна 18:20, 28 Березня 2025

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та вбивати українців.

Відеоператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував у двох прифронтових містах: Краматорську та Добропіллі. Ми дізнавались, що думають про мир з росією донеччани.

Мир з росією? Що думають про це мешканці Краматорська та Добропілля

Український стяг в Краматорську / фото Роман Потапенко

У Краматорську вітряно, але на вулицях багато людей. Місцеві прогулюються, віпочивають на лавочках, у місто прийшла весна, на перший погляд тут “спокійно”. Хоча вибухи тут доволі часті, місто періодично обстрілюють росіяни.

На вулицях людно / фото Роман Потапенко

У мешканців Краматорська ми питали:

  • Чи вірять жителі прифронтових міст у закінчення війни?
  • Що вони думають про можливу мирну угоду, майбутнє України та чи варто довіряти ворогу?
  • Яким країнам чи міжнародним лідерам довіряють як посередникам у перемовинах щодо припинення вогню?

Мешканці з журналістами спілкуються неохоче, але нам вдалося отримати кілька коментарів. Поза камерою люди стверджували: довіряти росії не варто. Ті, хто не боїться говорити на камеру, кажуть, що вірять в силу дипломатії.

Місцева жителька Краматорська / фото Роман Потапенко

Одна з жительок Краматорська розмірковує, що допогти припинити війну в Україні, на її думку може бути дипломатія. Жінка додає, що як посередникам угоди довіряла б лідерам Франції та Італії.

У Добропіллі місцеві теж неохоче коментують на камеру, поза нею, кажуть, що росії довіряти не можна.

Дивіться відео, в якому жителі прифронтових міст Краматорська та Добропілля розповідають про власні думки щодо закінчення війни

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Семаковська Тетяна 14:00, 19 Березня 2025

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 році евакуювалась до Дніпропетровської області. Але, попри всі труднощі, жінка не опустила руки, а започаткувала власну справу.

Нове життя у селі: з чого все почалося

Переїхавши до одного з невеличких сіл Дніпропетровщини, Наталя стикнулася з проблемою, знайомою багатьом переселенцям: відсутністю роботи та фінансової стабільності. Але опускати руки жінка не збиралася. Вона мала досвід у вирощуванні курей в Бахмуті, та цього разу вирішила спробувати свої сили у розведенні свиней.

“У Бахмуті мала невеличке господарство, тут вирішила спробувати вирощувати свійських тварин”.

Жінка самотужки придбала одразу 12 свиней і взяла на себе повну відповідальність за їх догляд. Протягом року Наталя вирощувала тварин, годувала домашніми кормами, слідкувала за здоров’ям.

Господарство пані Наталі / фото надане героїнею

Через рік клопіткої праці господарство пані Наталі почало давати перші результати. Вона вирішила запропонувати людям домашнє м’ясо власного виробництва. Зараз у її домогосподарстві залишилося 11 свиней.

Особливістю бізнесу Наталі є можливість доставки м’яса поштою. М’ясо перед відправкою жінка підморожує, аби зберегти якість продукту. Вона відправляє замовлення поштою, дбаючи про те, щоб кожен клієнт отримав свіже та якісне м’ясо. Уже зараз продукція має попит серед земляків та інших охочих скуштувати натуральний продукт без хімії.

“Люди замовляють, дякують, кажуть, що м’ясо дуже смачне та свіже”, — з радістю розповідає жінка.

Підтримати бахмутянку можна, замовивши її продукцію. Для деталей та оформлення замовлення потрібно зв’язатися з Наталею телефоном +380 (50) 247 1670.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Що думають про “мир з росією” мешканці Краматорська та Добропілля. Відео

Звідусіль лунають заяви про можливий мир з росією. Проте своїми діями країна агресорка не показує ту саму готовність до миру. Росія продовжує обстрілювати міста та […]

Як бахмутянка Наталя на Дніпропетровщині започаткувала власний мінібізнес

Після початку повномасштабного вторгнення росії багато українців були змушені покинути свої домівки, рятуючи свої життя. Серед них — пані Наталя, мешканка Бахмута, яка у 2022 […]

“Дрони допомагають тримати оборону”: офіцер розвідки “Алекс” про війну БПЛА та мобілізацію в бригаду “Тайфун”

Війна в Україні змусила змінити не лише стратегію та тактику, але й технологічний підхід до ведення бойових дій. Дрони стали важливими союзниками в розвідці, атаках […]

спільноти

“Ми хотіли зробити так, щоб про Бахмут не забули”: як Інесса Мішеніна створила спільноту для допомоги і об’єднання земляків

Інесса Мішеніна — відома перукарка-стилістка з Бахмута, в рідному місті вона мала свій салон краси. Після початку повномасштабної війни жінка переїхала до Києва, де продовжила […]

Психолог потрібен кожному: як капеланка Мейра Беспьорстова підтримує військових на фронті

Мейра Беспьорстова — психологиня та капеланка, яка регулярно працює з військовими. Вона вела в Бахмуті активну волонтерську діяльність, а зараз підтримує дух військових, котрі боронять […]

18:15, 14.02.2025 Скопіч Дмитро