Марія Лященко — бахмутянка, яка вже пів року живе та працює в Польщі. Ми поспілкувались з дівчиною, щоб дізнатись, як до українців ставляться в сусідній країні зараз.
Евакуація в Польщу
До 24 лютого Марія Лященко працювала в школі вчителем англійської мови. Оскільки, за декілька днів до вторгнення всі вже розуміли, що щось розпочинається, Марія в школі розповідала дітям правила поведінки та необхідні дії у разі обстрілу:
«В середу ми з дітьми спустились в бомбосховище, щоб подивитись й навчитись евакуюватись, а вже в четвер ми не вийшли на роботу через напад».
До квітня Марія ще знаходилась вдома, продовжувала навчати дітей дистанційно, але коли голова Донецької ОВА Павло Кириленко розпочав активно закликати евакуюватись, бахмутянка виїхала в Полтавську область.
«Пізніше сестра запропонувала мені приїхати працювати в Польщу, бо я знаю англійську й можу допомагати людям і благодійним організаціям орієнтуватись. Коли я приїхала виявилось багато важкостей з документальними оформленнями на цю роботу, але я вже вирішила залишитися і вже пів року працюю на заводі», – ділиться Марія Лященко.
Ставлення до українців
Марія Лященко. Фото: особистий архів героїні
Марія розповіла, що люди в Польщі різні й кожен по різному реагує на українців. Хтось байдужий, хтось щиро переживає, а є й такі, хто недолюблює:
«Є люди, яким не байдуже. Один поляк підходив до мене коли бачив, що звільнили наш Ізюм і так щиро радів зі мною, я ледь не розплакалась. Деякі просто не звертають уваги, їм байдуже, є ви тут, й були й будете потім. Та є люди які відверто показують, що ми тут зайві й живемо на їх податках. Хоча ми, українці які тут працюємо, платимо такі ж податки як і поляки».
Допомога в Польщі
Марія Лященко. Фото: особистий архів героїні
Останній часом повідомляють, що в Польщі стає менше допомоги для біженців. Марія зазначає, що дійсно, з травня її стало на багато менше, але зовсім її не припиняти видавати:
«Гуманітарна допомога досі є в Польщі, десь з травня її стало менше, але вона є, особливо для людей з дітьми. Окрім грошових виплат є гуманітарна допомога та лікувальна, від аптек та лікарень».
Чи залишатись в Польщі?
Зараз українців в Польщі стає менше, ділиться бахмутянка, видно що того напливу, який був раніше немає. Багато повертаються назад додому.
«Я обов’язково буду повертатись в Україну, кращої країни, ніж наша для мене немає в світі. Але якщо хто хоче залишатись, це його вибір і думаю, якихось великих труднощів не буде. Польща не набагато розвиненіша ніж Україна, це дві гарні країни з гарним рівнем життя. Звісно, в Україні зараз гірше життя, але ми розуміємо чому й сподіваємось, що скоро це закінчиться».
Фото: особистий архів героїні
Читайте також: Бахмутяни в евакуації: чи варто українцям їхати в Ірландію?
Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.
А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!