Main menu

«Храм — це не стіни, а люди»: отець Олексій про життя людей у Свято-Георгіївському храмі

Screenshot 233 0d622У Свято-Георгіївському храмі Бахмута вже давно живуть люди, які втратили свої домівки. Нещодавно, з’явилась інформація, що людей просять покинути храм, чи дійсно це так, розповідає отець Олексій.

Чи виганяють людей з храму? 

У соціальних мережах з’явилась інформація, що зі Свято-Георгіївського храму, що в мікрорайоні Ступки, виганяють людей, які там проживають. Ми зв’язались зі священником Олексієм, щоб розпитати про цю ситуацію. 

Отець Олексій запевнив, що ця інформація не відповідає дійсності. Люди продовжують мешкати в храмі. Їх навіть побільшало. Нагадаємо, що ми вже розповідали про людей, які втратили свої домівки й мешкають у храмі. 

«Це неправда, нікого ми не виганяємо. Люди з’являються навіть нові. Багато кому нема де жити після прильотів, і вони приходять до нас як в тимчасовий прихисток. Вони не залишаються у нас на постійну основу, а перечікують до евакуації. Страшно навіть чути, що ми не даємо людям житло, а ще й женемо їх. Зараз всім й так важко, а люди ще й такі речі пишуть», — каже отець Олексій. 

Також, священник запевнив, що багато хто вже знає, що в храмі можна зупинитись, тому навіть ті, хто виїхали з міста, зупиняються переночувати тут:

«Ми приймаємо людей навіть на тимчасове перебування. Мешканці, які вже евакуювались, приїжджають в Бахмут на один день у справах залишаються у нас переночувати».

Допомога 

Зараз період холодів, тому є проблеми з опаленням та теплом. Чи допомагають храму місцева влада та волонтери, розповів отець Олексій: 

«Нещодавно до нас приїжджали  журналісти з Латвії, робили сюжет і пообіцяли нам генератор. У нас свій є, але він вже старенький, ну поки чекаємо». 

Місцева влада ж привезла буржуйки, пообіцяли передати ще й вугілля. Пан Олексій запевняє, що з владою спілкування відбувається постійно, вони підтримують і допомагають:

«Марченко, заступник міського голови, часто навідує нас й надає допомогу. Пообіцяли дати вугілля, вже дали буржуйки. Волонтери також допомагають часто. Навіть військові приносять їжу, нещодавно передали пиріжки та вареники, часто консерви. Людей допомагають дуже багато, є гарні й добрі люди. А ми у відповідь допомагаємо чим можемо». 

Отець Олексій підкреслив, що для всіх гарним не будеш, а якщо звертати увагу тільки на негатив, не буде мотивації робити добро:

«В першу чергу храм – це не стіни, це люди, все заради людей і для них. Україну необхідно любити своїми справами, а не словами…Й все буде, буде Україна». 

Якщо ви хочете допомогти храму, та людям які там мешкають фінансово, залишаємо реквізити отця Олексія:

МоноБанк: 5375235102189352 

Фото: Фейсбук

Читайте також: Бахмут у Миргороді: у проєкті консервний завод, унікальні теплиці та альтернативні джерела енергії

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм - підписуйтесь!