Війна. Бахмут. Евакуація (Фоторепортаж)

Семаковська Тетяна 12:44, 7 Квітня 2022

IMGP8532 1 c5950Якою її побачив мешканець міста, фотохудожник Олександр Дяченко.

«24-го лютого вже о 5.30 ранку міський голова Бахмута зібрав своїх помічників на надзвичайну нараду. В перший день війни. Потрібно було визначитися, як жити місту в умовах російської агресії. Того ж дня було поставлене питання необхідності евакуації містян у більш безмечні місця України.

На час цього репортажу в автопотязі від міськради до залізничного вокзалу Краматорська було вісім шкільних автобусів. Починали з одного. Потім два, три, чотири. Ці вісім того дня (5 квітня 2022 року – прим. ред), вирушивши з Бахмуту о сьомій ранку, до Краматорська не дійшли. Їх завернули на Слов’янськ, бо за Краматорськом ворог поцілив у залізничну колію і її потрібно було терміново відновлювати.

IMGP8527 1 c6309

IMGP8531 1 02ab8

IMGP8532 1 c5950

IMGP8534 1 af51a

IMGP8536 1 f4ae9

Автоколона повернулася в Бахмут ближче до десятої ранку. Аби доправити до залізничного вузла тих, кого не змогли забрати в ранковий евакуаційний рейс. І так кожного дня. Допоки останній бажаючий покинути місто не буде евакуйований з Бахмута.

Місто пустішає. Це вже помітно неозброєним оком. «Плюси» москальских ракет по місту та довкола нього жахають людей та женуть у невідомість з рідних домівок, з теплих хат.

Кожного ранку з від’їждаючими зам міського голови з комунального господарства Олександр Марченко. Почувається впевнено, керує процесом, відповідає на питання нервуючих людей. Міськрада впровадила запис бажаючих виїхати з Бахмуту через УСЗН (управління социального захисту населення). Списки, звісно, доправляються на кожний виїзд, але хто ж буде в змозі відмовити в місці в автобусі мамам з малими дітьми, людям похилого віку.

IMGP8541 1 e35ce

IMGP8543 1 6c102

IMGP8545 1 c5e8e

IMGP8548 1 af89d

IMGP8549 1 6f0e5

IMGP8551 1 54db0

IMGP8563 1 62102

IMGP8564 1 ca80a

IMGP8565 1 abf3b

Тож, каже Марченко, ніхто не перевіряє вже, записана людина або родина чи ні. І, скорш за все, сам запис більше впроваджений задля того, аби керівництво міста розуміло, скільки автобусів подавати на рейс. Люди повинні це розуміти і намагатися все ж таки телефонувати до УСЗН та сповіщати про своє бажання евакуюватися.

Коли почалася посадка людей на другий рейс, Олександру Марченко зателефонували з Краматорська та повідомили, що колію відремонтовано і можна знову прямувати за звичним і коротшим маршрутом. Він піднімався в кожний автобус та повідомляв добру новину про зміну маршруту на той самий, зручний, до залізничного вокзалу Краматорська.

IMGP8568 1 6f4ad

IMGP8570 1 e3b50

IMGP8573 1 744bc

IMGP8582 1 ae79f

IMGP8586 1 9057cIMGP8597 1 35c06

IMGP8602 1 902a0

IMGP8614 1 2c277

IMGP8618 1 d2d35

IMGP8619 1 2078a

IMGP8633 1 d2383

У цей час на майданчик за міськрадою вийшов міський голова Олексій Рева. Олександр Марченко повідомив йому, що з цим рейсом з міста за допомогою міськради з початку евакуації виїхало вже 4200 людей. Спокійний діловий вигляд міського голови вселяв упевненість. Що все буде добре. Але ж я не втримався таки від питання про перспективи Бахмута у другій фазі війни на сході України. Адже метою московських окупантів у цій фазі є саме повна окупація області та знищення спротиву захисників Маріуполя.

«Все буде добре», – коротко запевнив міський голова.

Чомусь вірю. Все буде Україна.

Олександр А. Дяченко, фото автора

У Києві анонсували запуск безплатної ковзанки для ВПО: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:25, 3 Грудня 2024
Ковзанка / фото ілюстративне, iStock

4 грудня 2024 року у Києві відкриється безплатна ковзанка для ВПО. Вона працюватиме на Льодовому стадіоні, що біля станції метро Іподром.

Про це редакції Бахмут IN.UA розповіли організатори Льодового стадіону.

Безплатна ковзанка для ВПО в Києві

Нова київська ковзанка, яка працюватиме на території Льодового стадіону, відкриється вже 4 грудня. У цей день вона буде безплатною для переселенців у столиці за наявності відповідної довідки.

Як виглядає ковзанка / фото представників Льодового стадіону

Переселенці та переселенки зможуть безплатно відвідувати ковзанку до 18 грудня. Сама ж ковзанка для ВПО працюватиме з понеділка по п’ятницю, з 9:00 до 14:00.

Ковзанка знаходиться за адресою: місто Київ, проспект Академіка Глушкова, 9. Найближча станція метро — Іподром.

Куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися унікальною атмосферою радості та спокою.

Редакція Бахмут IN.UA в матеріалі за посиланням ділиться власною добіркою цікавих місць в Києві, які варто відвідати пізньою осінню та взимку. В ній можна знайти безкрайні паркові зони, унікальні архітектурні творіння та навіть музеї з шедеврами мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. І все це розкривається взимку, коли випадає перший сніг.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Шампанське зі сховищ і вуличні дороговкази: росіяни продають крадені речі з Бахмута

Валентина Твердохліб 11:18, 3 Грудня 2024
Крадений вуличний дороговказ / скриншот

Російські окупанти займаються мародерством на тимчасово окупованих територіях. Вони обкрадають частково вцілілі квартири місцевих мешканців, підприємства, адмінбудівлі тощо. Крадені речі з Бахмута можна знайти на російських маркетплейсах.

Редакція публікує вибрані оголошення про продаж речей з Бахмута.

Крадені речі з Бахмута, продаж

На російському сайті, де проводяться аукціони, є оголошення про продаж вуличного дороговказа. Його зняли з будинку по вулиці Бахмутська, 8 і привезли до росії бійці чвк “вагнер”.

Стартова ціна краденого дороговказа з Бахмута складає 100 тисяч рублів.

Оголошення про продаж вуличного дороговказа / скриншот

Також серед дійсних аукціонів є продаж пляшки шампанського Artwinery без етикетки. В описі оголошення вказано, що його взяли зі сховищ. Наразі окупанти використовують ці сховища у воєнних цілях та облаштували там військовий шпиталь.

Стартова ціна вкраденої пляшки шампанського складає 30 тисяч рублів.

Оголошення про продаж шампанського / скриншот

Речі присвячені Бахмуту, продаж у росії

Окремо є й оголошення про продаж російських товарів, присвячених захопленню Бахмута. Зокрема, на одному з відомих російських маркетплейсів можна придбати нагороду “за участь в сво”. Медаль чвк “вагнер” за участь в операції “бахмутська м’ясорубка” продається всього за 580 рублів.

Оголошення про продаж медалі / скриншот

Примітно, що Бахмут згадують і у вигаданих речах. Зокрема, росіяни створили “пам’ятну монету” 10 доларів Князівства Силенд, яке є вигаданою країною. В росії виробили і продають такі монети, їх присвятили захопленню Бахмута.

Оголошення про продаж “пам’ятної монети” / скриншот

Також росіяни пишуть книги про бойові дії в Бахмуті. Однак, документалістикою чи історичною літературою ці книги назвати не можна. Наприклад, у книзі “сашка вагнер” розповідається про військового, який сидів за ґратами за злочин, який “не є злодіянням”. Після початку так званої “сво” він пішов воювати в Бахмут, щоб “звільнити його від неонацистів”.

Книга “сашка вагнер” / скриншот

Ще одна книга під назвою “Бахмут” розповідає про вагнерівця, який воював у Сирії, Африці та в Україні. Магічним чином він разом з “бойовими товаришами” потрапляє в російську імперію, щоб “повернути розвиток росії у краще русло”.

Російська книга про Бахмут / скриншот

Раніше “Бахмут IN.UA” розповідав про випадки мародерства в окупованій Авдіївці. Детальніше про ці випадки дізнавайтеся в нашому матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Києві анонсували запуск безплатної ковзанки для ВПО: деталі

4 грудня 2024 року у Києві відкриється безплатна ковзанка для ВПО. Вона працюватиме на Льодовому стадіоні, що біля станції метро Іподром. Про це редакції Бахмут […]

12:25, 03.12.2024 Скопіч Дмитро
бахмута

Шампанське зі сховищ і вуличні дороговкази: росіяни продають крадені речі з Бахмута

Російські окупанти займаються мародерством на тимчасово окупованих територіях. Вони обкрадають частково вцілілі квартири місцевих мешканців, підприємства, адмінбудівлі тощо. Крадені речі з Бахмута можна знайти на […]

У 2 містах Черкаської області реєструватимуть ВПО на грошову допомогу

5 та 6 грудня 2024 року в Черкаській області, в місті Городище та Чигирин буде відбуватися реєстрація внутрішньо переміщених осіб на грошову допомогу. Про це […]

курахове

В ISW повідомили, скільки території Курахового знаходиться під контролем рф

Росіяни мають просування в місті Курахове. Російські джерела стверджують, що армія окупантів вже контролює половину міста. Втім насправді територія, яка знаходиться під контролем окупантів, складає […]

“Без Саші важко”: історія захисника Бахмута, який загинув, обороняючи рідну Донеччину

“Таких, як Саша, було мало”, “Саша був такий світлий, до нього всі тягнулися”, “Ніколи не чув, щоб він хоча б раз сказав щось погане”, “Яскравий, […]