Таємний Санта для військових: як підтримати захисників Бахмута

Семаковська Тетяна 11:44, 10 Січня 2023

rizdvo zsu 25 grudnya 6 a374dЦього року завдяки ЗСУ — тисячі українців змогли вшанувати день Різдва у теплих квартирах. Однак, на фронті така можливість є далеко не у всіх. Засновниця, українського Жіночого Батальйону, пані Альона, організувала разом з волонтерками збір для оборонців, подарунки будуть везти на фронт, зокрема й в Бахмут. Що таке Таємний Санта для фронту, та які подарунки чекають на передовій — читайте в матеріалі.

Таємний Санта для ЗСУ: як це працює?

Screenshot 338 07488

Анонс Таємного Санти для Бахмута. Фото: скріншот Інстаграм

Концепція Таємного Санти доволі проста, людина обирає подарунок, який хотіла б отримати, а інша особа таємно виконує це бажання. Волонтерки створили гугл-форму, а бажаючі мали змогу вибрати, який саме подарунок вони хотіли б відправити.

У списку були предмети гігієни, а також різні пристосування для військовослужбовців: окуляри, каремати, рукавиці, та інше. 

“Ідею зробити акцію Таємний Санта для військових виникла досить спонтанно. Настя – це керівник комунікаційного відділу, запропонувала гру серед дівчат, щоб ми дарували одна одній подарунки. У мене багато знайомих військових, і багато чоловіків з мого міста зараз на фронті. Я подумала, що військовим теж буде приємно отримувати подарунки, бо вони навіть дитячі малюнки і листівки отримували з задоволенням. 

Я написала Насті і запропонувала таку ідею, оскільки спочатку я не знала, чи вийде довезти це до лінії фронту, то пропозиція була зробити для військових, які зараз на лікуванні в госпіталях, але дівчата сказали, що можна організувати для військових в Бахмуті. Це насправді дуже потішило, бо чула дуже багато історій від знайомих звідти і розуміла, що їм справді буде приємна така ініціатива. Дякую, дівчатам за те, що підтримали”, – каже Анастасія Біба, менеджер з комунікацій.

Різдво в окопах

photo 2023 01 06 12 39 39 99c63

Харківські волонтери привезли захисникам  захисникам Бахмута різдвяні ласощі. Фото: Суспільне

Колядки, сімейне застілля та гучні святкування в 2023 для воїнів ЗСУ — велика розкіш, свої свята вони провели в холодних окопах. Щоб покращити умови бійців Жіночий Батальйон організував ініціативу “Таємний Санта”. За час проведення ініціативи вдалося назбирати немало,  однак запит все ще відкритий. Зараз волонтери приймають тільки грошові донати, щоб швидше закрити збір. Все зібране на фронт попередньо планують везти 15 січня.

Для хлопців з Бахмутського напрямку потрібно закупити: тактичні наколінники, ліхтарики та окуляри балістичні. Щоб доєднатися до допомоги водночас подякувати захисникам за Різдво — надсилайте донати на реквізити нижче:

Реквізити для донатів:

5168 7520 1576 5525 

Отримувач: Сенопальнікова Ірина Валеріївна

Жіночий Батальйон

Screenshot 337 17fec

Роботу команди Українського Жіночого Батальйону відзначив Президент України Володимир Зеленський відзнакою “Золоте серце”. Фото: інстаграм

Жіночий Батальйон — це громадська організація, це об’єднання дівчат, які є надійним тилом для захисників та захисниць України. Основна мета батальйону — збір коштів, пошук та купівля захисного спорядження для військових, а саме: бронежилети, каски, тепловізори,  квадрокоптери, дрони, рації, підсумки різного виду, РПС, тактичні рюкзаки, аптечки та інше.

«Військові або їх рідні можуть звернутися до нас з проханням про допомогу. Після чого наш менеджер допомагає їм сформувати офіційний запит з переліком необхідного захисного спорядження та його кількості. Офіційний запит обов’язково повинен мати підпис командира та його печатку. Так ми можемо бути впевнені, що необхідні речі потраплять саме до військових, яким потрібні. Лише після отримання даного запиту ми відкриваємо збір та закриваємо потребу», — пояснює нам засновниця Жіночого Батальйону.

Крім того, Жіночий Батальйон має соціально-психологічний проєкт «Голос Жінки», де  кожна дівчина може розповісти свою історію російсько-української війни. Через історії жінок організаторки прагнуть показати світові реальні злочини росіян на території України. Для того, аби поділитися історією достатньо заповнити Гугл форму. Жінки можуть отримати кваліфіковану та безоплатну психологічну допомогу. Задля безпеки дівчата дотримуються правил приватності та конфіденційності.

Головне фото: Генштаб

Читайте також: Як організувати виробництво окопних свічок на домашній кухні: історія небайдужої бахмутянки

Додавайтесь в наш Телеграм Бахмут живе тут, отримуйте інформацію про події в Бахмуті та бахмутян в евакуації.

А це наш цікавий і яскравий Інстаграм – підписуйтесь!

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

Семаковська Тетяна 18:00, 20 Травня 2025

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності ж ідеться про річницю повної окупації Бахмута — міста, яке з того часу перебуває під російським контролем і майже повністю зруйноване. Водночас російська пропаганда перетворює 20 травня на символ і пропагандистський культ, намагаючись подати загарбання українського міста як “перемогу”, ігноруючи масштаби руйнувань.

Як окупаційні канали висвітлюють “звільнення” Бахмута 20 травня, дивіться у матеріалі.

Бахмут, як росіяни висвітлюють “річницю звільнення”

З проросійських пабліків сьогодні поширюють агітаційну рекламу про нібито “звільнення Бахмута”, росіяни вважають, що 20 травня вони звільнили місто. Зараз Бахмут окупований та зруйнований, до повномасштабного вторгнення тут проживало близько 70 тисяч жителів. Наразі в місті лише російські солдати, які святкують “визволення”

Зачасту окупанти вітають з “днем звільнення Бахмута” різними агітаційними плакатами. Наприклад, проросійський канал “Херсон ЗХ” публікує такий допис:

“Груз 200 ми вместе”, росіяни вітають Бахмут зі “звільненням” / фото росджерел

Канал “Артемовск” вітає місто з “224 днями русской слави”:

Пропагандистський плакат / фото з росджерел

Канал “Славянск z |Артёмовск| Краматорск” нагадує, що за рік до окупації Бахмута, росіяни окупували Маріуполь.

Окупаційні канали демонтрують зруйновані міста на фоні / фото з росджерел

Варто зауважити, що 20 травня тема так званого “звільнення Бахмута” лунала переважно у російських телеграм-каналах із невеликою аудиторією — від 3 до 5 тисяч підписників. Регіональні та провідні медіа Росії, зокрема тасс, риа новости, рбк, цю подію майже не висвітлювали. Не виступав із публічними привітаннями і очільник так званої “ДНР” денис пушилін. Загалом інформаційна активність навколо Бахмута в російському просторі помітно знижується.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У росії планують відновити “інтербачення” у 2025 році: пропагандистська альтернатива Євробаченню

Семаковська Тетяна 16:45, 20 Травня 2025
Пісений конкурс Євробачення / фото SRG SSR

У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, який відбувся у Базелі (Швейцарія). Зазначимо, що росія не має права брати участь у Євробаченні, країна-агресорка дискваліфікована.

Що таке “інтербачення” та чому росія вирішила його відновити — читайте у матеріалі Бахмут IN.UA.

“Інтербачення 2025” — російська відповідь на “Євробачення”

У 2022 році росію виключили зі списку країн, що можуть брати участь у “Євробаченні”. Причиною стало повномасштабне вторгнення в Україну. Пропагандисти згодом заявили, що “дадуть відповідь” на Євробачення. Відомо, що у рф планують відновити так зване “інтербачення”.

“Інтербачення” — це пісенний конкурс, який вперше з’явився у 1965 році. Він був аналогом “Євробачення”, але для країн соціалістичного блоку — тих, що перебували під радянським впливом після Другої світової війни. Згодом до участі почали залучати та представників країн Західної Європи.

Заставка радянського “інтербачення” / скриншот

У конкурсі брали участь виконавці з Європи, Центральної Азії, Африки та Америки.

Пісенний конкурс існував до розпаду соціалістичного блоку. Однак саму ідею проведення подібного заходу не було остаточно відкинуто — її елементи використовували, зокрема, у кримському фестивалі “Нова хвиля” та білоруському “Слов’янському базарі”.

Можливе лого пісенного конкурса / фото з Вікіпедії

Уже у 2023 році анонсували проведення конкурсу у 2025 році. Участь у ньому планують взяти країни БРІКС, Співдружності Незалежних Держав (СНД), Шанхайської організації співробітництва (ШОС) та інші, хто підтримує ідею російського “відродження” конкурсу. Історія набула офіційного продовження 3 лютого 2025 року, коли володимир путін, очільник країни-агресорки підписав указ про його проведення.

“Інтербачення 2025”: хто братиме участь

Елементи “Інтербачення” використовували в різних пісенних конкурсах та фестивалях / фото росджерела

Як повідомляють росджерела, цьогорічний конкурс відбудеться в москві. Список учасників поки не сформований остаточно, але очікується участь близько 21 країни, серед яких нібито:

  • Азербайджан
  • Вірменія
  • Білорусь
  • Бразилія
  • Єгипет
  • Індія
  • Іран
  • Казахстан
  • Катар
  • Киргизстан
  • Китай
  • Колумбія
  • Куба
  • Мексика
  • ОАЕ
  • Пакистан
  • Таджикистан
  • Таїланд
  • Туркменістан
  • Узбекистан
  • ПАР (Південно-Африканська Республіка)

Представник путіна з питань міжнародного культурного співробітництва михайло швидкой повідомив, що організатори також запросили представників США та деяких країн Європи, зокрема Сербії та Угорщини. Однак про згоду цих країн на участь наразі не відомо.

Росію на конкурсі представлятиме співак шаман / фото росджерела

На цей момент своїх учасників визначили лише три країни, зокрема росія. Її представлятиме прокремлівський співак шаман із піснею “поляна цветов”.

Настя Кравченко / фото tochka.by
Тріо NOMAD / фото Vestu.KG

Серед інших країн, хто визначився з власними представниками на пісенному конкурсі “інтербачення” є білорусь та Киргизстан. Їх представлятимуть 21-річна співачка Настя Кравченко та гурт NOMAD з піснею “Жалгыз сага” відповідно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Бахмут у російських каналах: як подають річницю окупації міста. Огляд

20 травня російські пропагандистські ресурси активно поширюють повідомлення про так зване “звільнення Бахмута”. Саме цю дату в росії офіційно називають днем “визволення” міста. У реальності […]

У росії планують відновити “інтербачення” у 2025 році: пропагандистська альтернатива Євробаченню

У Кремлі підписали указ про відновлення пісенного конкурсу “інтербачення”, який у радянські часи вважався відповіддю на Євробачення. Його активно почали популяризувати на тлі пісенного конкурсу, […]

Втрати позицій: росіяни просунулися біля ще 2 сіл на Донеччині

Російська армія просунулася на Донеччині, йдеться про села Єлизаветівку та Зелене Поле. Про актуальну ситуацію на фронті, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA. Карта бойових дій, […]

У Рівному ВПО повертають частину сплаченого податку: як отримати компенсацію

У Рівному запрацював новий механізм підтримки внутрішньо переміщених осіб — “реверсний податок”. Це інструмент грошової компенсації, що дозволяє переселенцям та переселенкам частково повернути суму податку, […]

податків

Гранти до 500 тисяч гривень: для жителів з 8 областей стартував набір

Уряд збільшив ліміти на гранти для бізнесу в прифронтових і прикордонних регіонах. Тепер підприємці можуть отримати до 500 тисяч гривень на власну справу. При цьому […]