Переведіть стрілку годинника: 31 березня Україна переходить на літній час

Микола Ситник 14:40, 30 Березня 2024
Переведення годинника
Перехід на літній час / колаж Бахмут IN.UA

Щороку в Україні відбувається перехід на літній час. Завтра вночі, 31 березня, о 3 годині за київським часом стрілка годинника переводиться на 1 годину вперед.

Про це нагадує Міністерство економіки України.

Переведення годинника

Перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 509 від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”.

Нагадаємо, щорічно в останню неділю березня о 3 годині годинникова стрілка переводиться на 1 годину вперед, в останню неділю жовтня — о 4 годині на 1 годину назад. Не забудьте перевести стрілку годинника на тих пристроях та приладах, які не роблять це автоматично.

Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню. Так, із метою ефективного використання світлої частини доби в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час.

Зауважимо, що перехід на літній час є загальноприйнятою міжнародною практикою. Наприклад, в Європейському Союзі діє Директива 2000/84/ЕС Європейського Парламенту і Ради від 19 січня 2001 року про перехід на літній час. Відповідно до її положення на територіях країн–членів ЄС запроваджено порядок обчислення часу: перехід на літній час з кінця березня і на зимовий в кінці жовтня.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Семаковська Тетяна 16:00, 5 Лютого 2025
Телефона лінія / фото ілюстративне, Svidok.org

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець.

Детальніше про те, як скористатися платформою Svidok.org, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Телефонна лінія Svidok.org

Телефонна лінія Svidok.org є безкоштовною для всіх абонентів в Україні. Поділитись пережитим можна у будь-який час, адже цей сервіс доступний цілодобово. 

“Це дуже зручна опція для українців: відтепер можна швидко, фактично по “гарячих” слідах, записати те, що ми переживаємо щодня. Достатньо надиктувати це в телефон. Замість поста у соцмережах чи рефлексії в сторіз, які блокуються або ж губляться, ваша історія на Svidok.org буде надійно збережена для наступних поколінь, щоб і через 10, 20 чи 50 років наші нащадки побачили, яким був той чи інший день під час повномасштабної війни. У часи Другої світової такого не було. Зараз же у нас є змога задокументувати всі злочини росіян, притягнути їх до відповідальності та не дати змоги переписувати історію”, – розповідає директорка зі зв’язків та комунікацій платформи Svidok.org Олена Кук.

Як скористатися лінією

Щоб скористатись телефонною лінією Svidok.org, потрібно: 

  • зателефонувати за номером 0 800 507 480,
  • відповісти на короткі запитання для коректної фіксації свідчення,
  • розповісти про пережиту подію під час повномасштабної війни, яку хочете задокументувати.

Після завершення дзвінка вам надійде SMS-повідомлення з підтвердженням, що свідчення буде автоматично трансформовано у текст та надійно збережено на онлайн-платформі Svidok.org. 

Всі записи ви можете доповнити чи скоригувати, додати до них фото чи відео – це можна зробити, зайшовши на сайт Svidok.org. При цьому свідчення будуть анонімними, тому можна бути максимально відвертим та не боятись ділитись своїми думками.

“Кожен українець переживає повномасштабну війну по-своєму. Хтось щодня чує повітряну тривогу та не з новин знає про прильоти, хтось – волонтерить чи долучається до зборів для ЗСУ, а хтось здобуває освіту в цих умовах або виховує дітей. Цінним для історії є досвід кожного зокрема, адже разом він демонструє цілісну картину того, що відбувається зараз в Україні! Росія сподівається, що ми будемо мовчати. А нам варто бути рупорами правди у світі”, – закликає Олена Кук. 

Залишити свої свідчення можна як за телефоном 0 800 507 480, так і на сайті Svidok.org або ж у телеграм-боті @SvidokNoteBot.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:20, 5 Лютого 2025
Оподаткування / фото ілюстративне, iStock

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще кілька податкових нововведень, зокрема, введення обов’язкового єдиного соціального внеску (ЄСВ) для ФОП.

Детальніше про те, на що чекати ФОП у 2025 році, розповіли фахівці “Юридичного порадника для ВПО”.

Оподаткування ФОП у 2025 році

Відповідно до державного бюджету країни на 2025 рік, вже з 1 січня повертається обов’язкова умова для ФОП, яка зобов’язує тих сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Це означає, що всі ФОП втратили право на добровільну сплату ЄСВ за себе, яке їм надали 1 березня 2022 року.

Зазначається, що перші обов’язкові платежі за січень-березень в 2025 році мають бути внесеними до 21 квітня.

Сума ЄСВ у 2025

Наразі мінімальна сума ЄСВ у 2025 році складатиме 1 760 гривень на місяць, тобто 22% від 8 000 — мінімальної заробітної плати.

Також у 2025 році тимчасово підвищується максимальна база для нарахування ЄСВ, а саме з 15 мінімальних заробітних плат (120 000 гривень) до 20 мінімальних заробітних плат (160 000 гривень). Це означає, що зараз максимальний страховий внесок — 35 200 гривень, або 22% від 160 000.

Чи залишились пільги по сплаті ЄСВ для ФОП

Фахівці “Юридичного порадника для ВПО” також розповіли про пільги, які стосуються сплати ЄСВ для ФОП.

За їх словами, в Україні продовжує діяти право на можливість не сплачувати ЄСВ за себе для деяких фізичних осіб-підприємців. Зокрема, це:

  • підприємці, які є людьми з інвалідністю, за умови наявності пенсійних або соціальних виплат;
  • підприємці, які є пенсіонерами за віком або за вислугою років;
  • ФОП, які одночасно є найманими працівниками і за яких ЄСВ сплачує роботодавець (не менше 22% від мінімальної заробітної плати);
  • ФОП, які працюють на загальній системі оподаткування без доходу;
  • підприємці, які були мобілізованими та проходять службу —  на весь період служби, за умови подання підтверджуючих документів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Платформа Svidok.org запустила телефонну лінію: як нею скористатись

Онлайн-платформа Svidok.org, яка є головним сховищем спогадів українців про війну, запустила власну телефонну лінію. Скористатись нею може кожен українець. Детальніше про те, як скористатися платформою […]

ЄСВ для ФОП: як зміниться оподаткування у 2025 році

У листопаді 2024 року в уряді України оголосили про суттєві зміни в оподаткуванні. В їх межах підвищили військовий збір до 5%, а також ввели ще […]

14:20, 05.02.2025 Скопіч Дмитро

Хто безплатно надає юридичну консультацію для ВПО

Благодійний фонд “Стабілізейшн Суппорт Сервісез” продовжує реалізацію власної програми, в межах якої ВПО та іншим постраждалим від війни надаватимуться безплатні юридичні консультації з проблемних питань. […]

14:00, 04.02.2025 Скопіч Дмитро
Бахмутський ЦНАП

Як у Києві потрапити на прийом у Бахмутський ЦНАП

5 лютого фахівці Центру надання адміністративних послуг та відділу реєстрації Бахмутської міської ради проведуть прийом бахмутян, які мешкають у Києві та Київській області. Записатись на […]

Як додати картку національний кешбек: гід

“Національний кешбек” — це спеціальна державна програма підтримки виробників, у межах якої українці можуть отримати 10% від вартості придбаних вітчизняних товарів у вигляді кешбеку на […]

12:00, 02.02.2025 Скопіч Дмитро