2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину

Микола Ситник 13:05, 24 Лютого 2024
Вторгнення рф в Україну
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Сьогодні виповнюється 2 роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. З 24 лютого 2022 року росія порушує правила ведення війни і норми міжнародного права. Окупанти масово чинять воєнні злочини, злочини проти людяності, вбиваючи цивільних, руйнуючи інфраструктуру та депортуючи населення. Щодня російські війська обстрілюють житлові будинки, торгові центри, магазини, пологові будинки, лікарні, дитячі садки та школи.

До 2-ї річниці повномасштабного вторгнення редакція нагадує про злочини російської федерації та як держава-терорист знищує Донеччину й Україну.

Кількість жертв російського терору

Як повідомляє голова Донецької ОВА Вадим Філашкін, від початку війни російські окупанти вбили 1872 та поранили 4614 цивільних мешканців регіону. Ця загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.

Жертви рф
Жертви війни рф на Донеччині / інфографіка Донецька ОВА

За словами Вадима Філашкіна, зараз на Донеччині налічують понад 116 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об’єктів різної форми власності. Йдеться про 5715 багатоквартирних і 85825 приватних будинків, 353 школи, 341 дитячий садочок та 268 лікарняних закладів.

Знищені міста та села Донеччини

Російські окупанти за 2 роки з повномасштабного вторгнення зруйнували десятки населених пунктів у Донецькій області. Майже повністю знищені Бахмут, Соледар, Мар’їнка, Вугледар, Авдіївка, Волноваха. Загарбники не зупиняються та продовжують нищити наші домівки.

Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут, вересень 2023 / фото Instagram libkos
Часів Яр
Часів Яр, лютий 2024 / фото 93-тя ОМБр
Авдіївка
Окупанти знищують Авдіївку, лютий 2024 / фото Instagram Костянтина і Влади Ліберових
Кліщіївка у лютому 2024
Руїни Кліщіївки, лютий 2024 року / фото 93-тя ОМБр

До слова, раніше ми розповідали, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Масові обстріли Донеччини

8 квітня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військовими на вокзалі загинула 61 людина, а 121 отримала поранення. Експертиза СБУ показала, що ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з території окупованої Донеччини.

Краматорськ удар по вокзалу
Жертви ракетного удару 8 квітня / фото Павла Кириленка

14 червня 2023 року війська російської федерації завдали ракетних ударів по двом містам на Донеччині — Костянтинівці та Краматорську. Тоді 3 цивільних загинули, ще 3 людей отримали поранення.

27 червня російська армія обстріляла центр Краматорська. Тоді ракети влучили у заклад харчування, в якому перебували мирні мешканці. Постраждали десятки цивільних, 12 людей загинули.

Краматорськ
російська ракета влучила у заклад харчування / фото Донецька обласна прокуратура

7 серпня 2023 року окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. Тоді 7 людей загинули (5 цивільних, рятувальник та військовий). Ще 81 мешканець Донеччини дістав поранення (39 цивільних, серед яких 2 дітей — 10 та 16 років; 31 поліцейський, семеро рятувальників та четверо військових).

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на місці події та показав наслідки російського ракетного терору. Кадри, зняті в перші хвилини після обстрілу міста, шокують.

6 вересня 2023 року окупанти обстріляли Костянтинівку. Армія рф поцілила по одному з ринків у середмісті. Внаслідок російського обстрілу 17 осіб загинули та 32 отримали поранення. Російські пропагандисти не забарилися з реакцією — вони підло та цинічно звинуватили в ударі Україну. Мовляв, працювала українська ППО, але ракета полетіла непередбачуваною траєкторією або збила щось у небі просто на ринок. Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували цю інформацію.

Росіяни серед білого дня обстріляли ринок у Костянтинівці
Рятувальники гасять пожежу в Костянтинівці / фото Ігор Клименко

У ніч на 14 лютого 2024 року війська рф здійснили масовану ракетну атаку на місто Селидове Покровського району. Під вогнем окупантів опинилися лікарня та житловий будинок. Внаслідок російських обстрілів загинули 3 цивільних, серед яких 9-річний хлопчик. Також 12 людей отримали поранення.

Обстріл Селидового
Наслідки ракетної атаки рф на лікарню / фото поліція Донеччини

Армія рф вбиває цивільних та військовополонених

Весною 2023 року найманці ПВК “Вагнер” зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. За словами одного з бойовиків, олексія савичева, в день вчинення злочину росіяни розстріляли понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців.

Росіянин азамат улдаров додав, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. “Вагнерівці” виконували наказ. Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута “вагнерівці” вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

На початку лютого 2024 року медіа поширили відео розстрілу українських захисників військовими зс рф під час захоплення позицій ЗСУ поблизу Кліщіївки Бахмутського району.  На відео з ворожого БПЛА зафіксовано, що, ймовірно, командир одного з підрозділів окупаційної армії під час штурму окопів Сил оборони віддає наказ не брати противника в полон. Прокуратура Донеччини розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Кадри з дрона
Вбивство полонених окупантами / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:15, 21 Листопада 2024
Грошова допомога за народження дитини / фото ілюстративне, pexels

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень.

Детальніше про те, що це за виплати та як їх отримати сім’ям з новонародженими дітьми, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога при народженні дитини у 2024 році

Допомога при народженні дитини — це особливий вид соціальних виплат, які гарантуються кожній сім’ї при появі в них малюка. Вона не залежить від розміру прожиткового мінімуму.

Наразі сума допомоги складає 41 280 гривень, де 10 320 гривень виплачується одразу, а решта — кожного місяця, протягом наступних трьох років. Іншими словами, батьки отримуватимуть по 860 гривень щомісяця. Точної дати зарахування немає. Це пов’язано з тим, що на початку кожного місяця Державна казначейська служба України перераховує в банк кошти, які надходять на картку одержувачів дитячої допомоги. Самі ж гроші надходять протягом 3 днів після вказаної процедури.

Також українські сім’ї на кожну новонароджену дитину отримують спеціалізований “Пакунок малюка” на суму 7 689 гривень. Він являє собою збірник 90 якісних засобів та виробів з перевіреною сертифікацією, серед яких:

  • підгузки;
  • пелюшки;
  • ковдри;
  • матрац;
  • рушник;
  • засоби гігієни;
  • іграшки тощо.

Детальніше про “Пакунок малюка” у 2024 році дізнавайтесь в матеріалі редакції Бахмут IN.UA.

Як оформити виплату за народження дитини 

Допомогу на дитину можна отримати двома різними способами.

Для того, щоб отримати допомогу в офлайн, потрібно звернутися до місцевого управління соціального захисту та подати  заяву про народження дитини. До неї потрібно додати оригінал на копію свідоцтва про народження дитини.

Отримати виплату також можна через портал “Дія”. Для цього потрібно:

  • зайти на портал “Дія”;
  • перейти у розділ “єМалятко”;
  • вказати дату народження дитини;
  • вказати формацію про батьків дитини (місце реєстрації, паспортні дані);
  • після пологів на телефон матері приходить номер медичного висновку, яку теж потрібно вказати під час оформлення виплат у “Дії.” Якщо ви не знайшли номер у своїх повідомленнях, його можна знайти в родовій довідці;
  • обрати послугу “Призначення допомоги при народженні дитини” та вкажіть те, хто отримуватиме виплату, за допомогою чого (Пошта/картка та номер відділення/реквізити рахунку).

Термін подання заявки — 12 місяців з моменту народження дитини.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 20 Листопада 2024
Cтудент за навчанням / фото ілюстративне, pixabay

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень.

Детальніше про те, що це за грант та як його отримати, дізнавайтесь в матеріалі Бахмут IN.UA.

Гранти на навчання для студентів

За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, в Україні запрацювала система державних грантів для студентів, що вступили до закладів вищої освіти. Нова система державних грантів для здобувачів вищої освіти працюватиме через “Дію”, що суттєво спростить процес оформлення на отримання коштів.

Грант — це свобода вибору спеціальності для дитини. Для навчальних закладів нова система стимулюватиме конкуренцію. Адже більше студентів — більший бюджет“, — наголосив міністр цифрової трансформації.

Гранти студентам на оплату навчання: хто може отримати

Окремо про нову систему грантів розповіли представники Міністерства освіти та науки України. Там розповіли, що отримати грант можуть абітурієнти, які:

  • вступають на бакалаврат (або магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування) після школи або коледжу;
  • вступають на денну або дуальну форму навчання за контрактом.

Цим категоріям студентів розраховуватимуть сумму гранту індивідуально — за результатом НМТ та з урахуванням коефіцієнта спеціальності. Наприклад, абітурієнт, який набере на НМТ (ЗНО) з будь-яких двох предметів з оцінками не менше ніж 150 балів, зможе отримати грант першого рівня — 15 тисяч гривень. Якщо ж він набере не менше ніж 170 балів, то зможе розраховувати на грант другого рівня — 25 тисяч гривень.

Зазначимо, що гроші виплачуватимуть двічі на рік.

Як отримати гранти

Аби отримати грантову допомогу потрібно:

  • визначитися з пріоритетним закладом освіти та обрати освітню програму через електронний кабінет вступника. Якщо абітурієнт відповідає умовам, він отримає повідомлення у своєму електронному кабінеті;
  • після зарахування на бажану програму, треба подати заяву на грант через електронний кабінет в Єдиній державній електронній базі освітньої інформації у період початку навчання. У цьому році він був з 5 вересня по 31 жовтня 2024 року;
  • після призначення виплат, студент має пройти електронну ідентифікацію та автентифікацію у “Дії”, а також — відкрити в одному з українських банків спеціальний рахунок.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Виплата за народження дитини у 2024 році: який розмір та як їх отримати

Кожна сім’я в Україні, в якій народилась дитина, може отримати соціальні виплати від держави. Мова йде про 41 280 гривень. Детальніше про те, що це […]

11:15, 21.11.2024 Скопіч Дмитро

Як студентам отримати гранти на навчання через “Дію”: деталі нової програми

Студенти, які вступили у вищі навчальні заклади у 2024 році, зможуть отримати державний грант для оплати контракту. Вони можуть отримати понад 15 000 гривень. Детальніше […]

18:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Довгоочікуваний реліз української гри S.T.A.L.K.E.R. 2: що відомо про новинку та де її купити

20 листопада 2024 року в продаж надійде нова гра від української компанії-розробника GSC Game World під назвою S.T.A.L.K.E.R. 2. Вона поверне гравців у атмосферу Чорнобильську […]

16:00, 20.11.2024 Скопіч Дмитро

Веселий експоцентр, зимовий парк та прогулянка біля видатних українців: куди піти у Києві взимку

Київ — величезне місто з багатою історією та широким вибором локацій, які можна відвідати за будь-якої погоди. Проте, саме в холодну пору року можна насолодитися […]

11:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро

Дивні Дива, Венздей та Шерлок: 5 серіалів, які вийдуть у 2025

2025 рік обіцяє безліч цікавих серіалів для шанувальників найрізноманітніших жанрів: від наукової фантастики до драми та детектива — глядачі можуть чекати на продовження улюблених історій […]

10:00, 17.11.2024 Скопіч Дмитро