2 роки російського терору: як рф знищує Донеччину

Микола Ситник 13:05, 24 Лютого 2024
Вторгнення рф в Україну
Ілюстрація Бахмут IN.UA

Сьогодні виповнюється 2 роки від початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України. З 24 лютого 2022 року росія порушує правила ведення війни і норми міжнародного права. Окупанти масово чинять воєнні злочини, злочини проти людяності, вбиваючи цивільних, руйнуючи інфраструктуру та депортуючи населення. Щодня російські війська обстрілюють житлові будинки, торгові центри, магазини, пологові будинки, лікарні, дитячі садки та школи.

До 2-ї річниці повномасштабного вторгнення редакція нагадує про злочини російської федерації та як держава-терорист знищує Донеччину й Україну.

Кількість жертв російського терору

Як повідомляє голова Донецької ОВА Вадим Філашкін, від початку війни російські окупанти вбили 1872 та поранили 4614 цивільних мешканців регіону. Ця загальна кількість жертв росіян на Донеччині подана без урахування Маріуполя та Волновахи.

Жертви рф
Жертви війни рф на Донеччині / інфографіка Донецька ОВА

За словами Вадима Філашкіна, зараз на Донеччині налічують понад 116 тисяч пошкоджених чи зруйнованих об’єктів різної форми власності. Йдеться про 5715 багатоквартирних і 85825 приватних будинків, 353 школи, 341 дитячий садочок та 268 лікарняних закладів.

Знищені міста та села Донеччини

Російські окупанти за 2 роки з повномасштабного вторгнення зруйнували десятки населених пунктів у Донецькій області. Майже повністю знищені Бахмут, Соледар, Мар’їнка, Вугледар, Авдіївка, Волноваха. Загарбники не зупиняються та продовжують нищити наші домівки.

Бахмут та його околиці
Зруйнований росіянами Бахмут, вересень 2023 / фото Instagram libkos
Часів Яр
Часів Яр, лютий 2024 / фото 93-тя ОМБр
Авдіївка
Окупанти знищують Авдіївку, лютий 2024 / фото Instagram Костянтина і Влади Ліберових
Кліщіївка у лютому 2024
Руїни Кліщіївки, лютий 2024 року / фото 93-тя ОМБр

До слова, раніше ми розповідали, якими були Кліщіївка та Андріївка до війни

Масові обстріли Донеччини

8 квітня 2022 року внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військовими на вокзалі загинула 61 людина, а 121 отримала поранення. Експертиза СБУ показала, що ракетний обстріл залізничного вокзалу у Краматорську здійснили з території окупованої Донеччини.

Краматорськ удар по вокзалу
Жертви ракетного удару 8 квітня / фото Павла Кириленка

14 червня 2023 року війська російської федерації завдали ракетних ударів по двом містам на Донеччині — Костянтинівці та Краматорську. Тоді 3 цивільних загинули, ще 3 людей отримали поранення.

27 червня російська армія обстріляла центр Краматорська. Тоді ракети влучили у заклад харчування, в якому перебували мирні мешканці. Постраждали десятки цивільних, 12 людей загинули.

Краматорськ
російська ракета влучила у заклад харчування / фото Донецька обласна прокуратура

7 серпня 2023 року окупаційна армія рф вдарила ракетами по центру Покровська. Росіяни зруйнували та пошкодили багатоповерхівки, приватні будинки, адміністративні будівлі, заклади харчування та готель. Тоді 7 людей загинули (5 цивільних, рятувальник та військовий). Ще 81 мешканець Донеччини дістав поранення (39 цивільних, серед яких 2 дітей — 10 та 16 років; 31 поліцейський, семеро рятувальників та четверо військових).

Відеооператор Бахмут IN.UA Роман Потапенко побував на місці події та показав наслідки російського ракетного терору. Кадри, зняті в перші хвилини після обстрілу міста, шокують.

6 вересня 2023 року окупанти обстріляли Костянтинівку. Армія рф поцілила по одному з ринків у середмісті. Внаслідок російського обстрілу 17 осіб загинули та 32 отримали поранення. Російські пропагандисти не забарилися з реакцією — вони підло та цинічно звинуватили в ударі Україну. Мовляв, працювала українська ППО, але ракета полетіла непередбачуваною траєкторією або збила щось у небі просто на ринок. Фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки спростували цю інформацію.

Росіяни серед білого дня обстріляли ринок у Костянтинівці
Рятувальники гасять пожежу в Костянтинівці / фото Ігор Клименко

У ніч на 14 лютого 2024 року війська рф здійснили масовану ракетну атаку на місто Селидове Покровського району. Під вогнем окупантів опинилися лікарня та житловий будинок. Внаслідок російських обстрілів загинули 3 цивільних, серед яких 9-річний хлопчик. Також 12 людей отримали поранення.

Обстріл Селидового
Наслідки ракетної атаки рф на лікарню / фото поліція Донеччини

Армія рф вбиває цивільних та військовополонених

Весною 2023 року найманці ПВК “Вагнер” зізналися у вбивстві дітей та жінок в Бахмуті й Соледарі. За словами одного з бойовиків, олексія савичева, в день вчинення злочину росіяни розстріляли понад 10 дітей та понад 20 беззбройних українців.

Росіянин азамат улдаров додав, що в Соледарі та Бахмуті при зачистці військове командування наказало, знищити всіх людей, які їм зустрінуться. “Вагнерівці” виконували наказ. Чоловік каже, йому наказали нікого не випускати, він виконав наказ. В одному з підвалів Бахмута “вагнерівці” вбили 40 дітей. Загалом в домі було близько 300-400 людей. Злочин відбувся 18 березня 2023 року.

На початку лютого 2024 року медіа поширили відео розстрілу українських захисників військовими зс рф під час захоплення позицій ЗСУ поблизу Кліщіївки Бахмутського району.  На відео з ворожого БПЛА зафіксовано, що, ймовірно, командир одного з підрозділів окупаційної армії під час штурму окопів Сил оборони віддає наказ не брати противника в полон. Прокуратура Донеччини розпочала розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни, поєднаного з умисним вбивством.

Кадри з дрона
Вбивство полонених окупантами / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:35, 15 Травня 2025
Розрахунок пільг / фото Міністерство соціальної політики України

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують оплату житла, комунальних послуг та закупівлю побутового палива.

Детальніше про те, які житлово-комунальні пільги мають багатодітні родини у 2025 році та як їх оформити — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Пільги для багатодітних родин у 2025 році

У 2025 році багатодітні родини в Україні мають право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, серед яких особливо варто виділити 50% знижку на:

  • оплату житла в межах норм, передбачених законодавством (21 кв. м загальної площі житла на кожного члена сім’ї, який постійно проживає в житловому приміщенні (будинку), та додатково 10,5 кв. м на сім’ю);
  • користування комунальними послугами (газопостачання, електропостачання, водопостачання та інші), а також вартість скрапленого балонного газу для побутових потреб (у межах встановлених норм);
  • вартість твердого та рідкого пічного побутового палива (у разі відсутності центрального, газового або електроопалення).

Хто може отримати пільги

Комунальні пільги надаються родинам, у яких середньомісячний сукупний дохід на одну особу за попередні 6 місяців не перевищує встановлений поріг (у 2025 році — 4 240 гривень).

У прикладі, наведеному Міністерством соціальної політики, мати трьох дітей із сукупним місячним доходом 10 000 гривень має середньомісячний дохід на одну особу — 2 500 гривень. Це менше за встановлений поріг, тому така сім’я має право на пільги.

Зазначається, що пільги надаються незалежно від виду житла та форми власності.

Як оформити пільгу

Сім’ї можуть оформити пільги на житлово-комунальні послуги трьома способами:

  • онлайн через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України (ПФУ) або мобільний застосунок “Пенсійний фонд”;
  • особисто звернувшись до сервісного центру Пенсійного фонду, органу соцзахисту або ЦНАПу;
  • електронною поштою — надіславши заяву та сканкопії документів на адресу: [email protected].

Для розгляду питання щодо призначення пільг необхідно подати:

  • заяву про надання пільг на оплату ЖКП, а також на придбання твердого палива та скрапленого газу за визначеною формою;
  • довідки про наявність у житловому приміщенні пічного опалення та/або кухонного вогнища на твердому паливі (якщо оформлюється пільга на паливо).

Зазначимо, що якщо сім’я проживає не за місцем реєстрації, а за іншою адресою, слід надати документ, що підтверджує фактичне місце проживання (наприклад, довідку про статус ВПО або акт обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства).

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

Семаковська Тетяна 10:55, 13 Травня 2025
Послуги в ЦНАП
Адміністративні послуги для населення / фото ombudsman.gov.ua

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі можуть записатись на консультацію.

Про це повідомляє осередок підтримки “З Бахмутом у серці. Дніпро”.

Бахмутський ЦНАП: послуги в Дніпрі

Мешканці громади мають можливість отримати наступні послуги:

  • актуалізувати дані в реєстрі територіальної громади (РТГ);
  • внести зміни до інформації про особу, що міститься в РТГ;
  • зняти особу із задекларованого/зареєстрованого місця проживання;
  • отримати витяг із реєстру територіальної громади;
  • подати повідомлення про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій.

Додатково фахівець ЦНАПу надаватиме допомогу щодо довідок про правову належність нерухомого майна, яка виникла до 1 січня 2013 року.

Як потрапити на прийом

Прийом громадян відбудеться 15 травня в Центрі підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Дніпро”. Осередок розташований за адресою: вулиця Макарова, 1-Б. Бахмутян чекатимуть з 09:00 до 15:00.

Консультації за зазначеними послугами можливо отримати дистанційно з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 16:00 за номерами:

  • +38 (099) 667 9206;
  • +38 (098) 850 0561;
  • +38 (068) 851 5089 (представник відділу реєстрації місця проживання).

Запис на отримання адміністративних послуг та довідок БТІ єдиний. Також можна звернутися на електронні скриньки:

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро

Одноразова грошова допомога у Львові: як ВПО можуть отримати підтримку від міста

Громадяни та громадянки, які проживають на території Львівської міської територіальної громади, можуть отримати одноразову грошову допомогу від міста. Ця норма стосується не лише місцевих мешканців, […]

14:25, 06.05.2025 Скопіч Дмитро

Базова соціальна допомога в Україні у 2025: хто і скільки отримуватиме від держави

Соціальна допомога — це форма державної підтримки, яка надається вразливим верствам населення для забезпечення базових життєвих потреб. Вона включає грошові виплати, субсидії, пільги та інші […]

12:33, 04.05.2025 Скопіч Дмитро