Як 154 ОМБр працює з американським гранатометом Mk19: фото

Семаковська Тетяна 12:00, 31 Травня 2025
Робота Mk19 / фото 154 ОМБр

Бійці 154-ї окремої механізованої бригади Сил оборони України продемонстрували роботу автоматичного гранатомета Mk19. Як зазначають військові, цей вид озброєння дозволяє ефективно вражати живу силу та легку техніку ворога з безпечної відстані.

Про це повідомили представники ОСУВ Хортиця.

Війна: як українські бійці використовують гранатомет Mk19

Українські військові на лінії фронту застосовують різні види озброєння, зокрема й американські зразки, серед яких — станковий гранатомет Mk19. За словами бійців 154-ї ОМБр, ця зброя здатна ефективно придушувати дії противника на полі бою, а можливість працювати з безпечної дистанції робить її незамінною для виконання бойових завдань.

Навчання з гранатометом / фото 154 ОМБр

Гранатомет активно використовується під час відбиття ворожих штурмів. Водночас для його ефективного застосування потрібна спеціальна підготовка.

Важливим завданням залишається навчання новобранців користуванню цією зброєю, адже добре підготовлені бійці забезпечують значну перевагу над ворогом”, — йдеться в повідомленні.

Характеристики гранатомета Mk19

Снаряди для гранатомета / фото 154 ОМБр

Гранатомет Mk19 — це американський станковий автоматичний гранатомет, який широко використовується в арміях по всьому світу. Він вирізняється високою потужністю й ефективністю ураження живої сили та легкоброньованої техніки. Його можна встановлювати на різні платформи — триноги, бронетехніку або пікапи, що робить його універсальним у використанні.

Калібр гранатомета становить 40 мм, а боєприпаси — типу 40×53 мм. Темп стрільби — 325–375 пострілів на хвилину, що забезпечує високу щільність вогню. Ефективна дальність стрільби — до 1 500 метрів по точкових цілях і до 2 200 метрів по площинних. Mk19 працює за принципом автоматичного перезаряджання з використанням енергії віддачі.

Його бойова маса становить приблизно 35 кілограмів без урахування станка та боєкомплекту, що є одним із головних недоліків зброї. Крім того, гранатомет потребує екіпажу з кількох бійців для повноцінного обслуговування та не може використовуватися для ведення вогню на ходу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Обмін полоненими 23 липня: в Україну повертаються тяжкопоранені захисники

Семаковська Тетяна 22:46, 23 Липня 2025
Обмін 23 липня / фото Володимир Зеленський

23 липня відбувся дев’ятий етап обміну за стамбульськими домовленостями. Додому повертаються українські військові, серед яких — тяжкопоранені та ті, хто пробув у полоні понад три роки. Загалом, за всі етапи останніх стамбульських домовленостей, звільнено понад 1000 людей.

Про це повідомив Володимир Зеленський.

Обмін 23 липня: кого повернули

Сьогодні, 23 липня, в межах стамбульських домовленостей відбувся вже дев’ятий обмін військовополоненими. До України повертаються важкохворі та тяжкопоранені військові, які тривалий час перебували в полоні. Деякі з них провели в неволі понад три роки.

За словами Президента Володимира Зеленського, за результатами всіх етапів обміну, погоджених у Стамбулі, додому повернулися вже понад 1000 українських військових.

“Дякую всім, хто продовжує цю надважливу роботу. Повернути всіх наших – це пріоритет для держави. І ми продовжимо всі зусилля для того, щоб усі наші люди повернулися з неволі”, — наголосив Зеленський у своєму зверненні.

Усі звільнені військові отримають належну медичну допомогу та підтримку від держави.

Хто повернувся 23 липня?

Як повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, додому повернувся з полону останній із Захисників острова Зміїний, це боєць Державної прикордонної служби України. Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити і офіцерів. Також відомо, що серед визволених є військовослужбовці із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО, а також бійці Державної прикордонної служби, Національної гвардії та Національної поліції України.

Наймолодшому звільненому Захиснику виповнилося 27 років, найстаршому – 66 років.

Загалом повернули військових, які воювали на:

  • Донецькому;
  • Запорізькому;
  • Луганському;
  • Херсонському;
  • Харківському;
  • Сумському;
  • Чернігівському напрямках.

Звільнені з полону Захисники пройдуть необхідний медичний огляд, отримають допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, а також всі належні виплати за весь час перебування у неволі.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У Дніпрі стартує безкоштовний денний спортивний табір для дітей: деталі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 23 Липня 2025
Спортивний таріб / фото Rise of Ukraine

У серпні 2025 року в Дніпрі відкриється безплатний денний спортивний табір для дітей віком 7–14 років. Ініціатор проєкту — благодійний фонд “Rise of Ukraine”. Кількість місць обмежена.

Про це повідомили в БФ “Rise of Ukraine”.

Безплатний денний спортивний табір для дітей у Дніпрі

З 4 по 8 серпня 2025 року в Дніпрі проходитиме безплатний денний спортивний табір для дітей віком 7–14 років. Він працюватиме щодня з 13:00 до 17:00. Серед активностей:

  • спортивні ігри на свіжому повітрі (футбол, волейбол, естафети);
  • ранкова зарядка для підтримки тонусу;
  • творчі майстер-класи та пізнавальні активності;
  • спільні пікніки та командні змагання.

Як зареєструватися

Щоб долучитися до літнього табору, потрібно заповнити спеціальну форму за посиланням. Пріоритет надаватиметься:

  • внутрішньо переміщеним особам (ВПО);
  • дітям ветеранів;
  • дітям, які втратили одного або обох батьків через війну.

Адреса табору: місто Дніпро, вулиця Святослава Хороброго, 37.

Зазначається, що участь передбачає обов’язкове відвідування всіх днів активностей табору.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Обмін полоненими 23 липня: в Україну повертаються тяжкопоранені захисники

23 липня відбувся дев’ятий етап обміну за стамбульськими домовленостями. Додому повертаються українські військові, серед яких — тяжкопоранені та ті, хто пробув у полоні понад три […]

У Дніпрі стартує безкоштовний денний спортивний табір для дітей: деталі

У серпні 2025 року в Дніпрі відкриється безплатний денний спортивний табір для дітей віком 7–14 років. Ініціатор проєкту — благодійний фонд “Rise of Ukraine”. Кількість […]

18:00, 23.07.2025 Скопіч Дмитро

Евакуація на Донеччині: скільки дітей знаходяться в зонах бойових дій на липень 2025 року

На Донеччині зараз проживає 19 619 дітей, з яких 113 — на територіях, де ведуться активні бойові дії. Загалом з регіону евакуювали понад 1 мільйон […]

17:00, 23.07.2025 Скопіч Дмитро

Порятунок під обстрілами: поліцейські вивезли мешканців Костянтинівки з-під атаки дронів

Правоохоронці продовжують евакуювати мешканців Костянтинівки, які не мають змоги виїхати самостійно. Зокрема, нещодавно вони вивезли п’ятьох осіб. Про це повідомили представники Національної поліції України. Евакуація […]

Грошова допомога для ВПО з інвалідністю у Кременчуці: як отримати кошти

У Кременчуці стартує реєстрація на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю та членів їхніх родин. Точна сума допомоги поки невідома. Про це […]

14:30, 23.07.2025 Скопіч Дмитро