У Бахмуті обирають новий склад Молодіжної ради

Семаковська Тетяна 20:59, 13 Липня 2021

Засідання ae456Екофестиваль “Green Way”, акція “Молодь проти наркотиків”, проєкт “Спорт для всіх”, створення відкритого простору “Сцена під шишкам” та ще багато цікавих проєктів стали надбанням Молодіжної ради 2019-2021 років. Наразі відбувається набір нового складу. За консультацією звернулися 17 людей та подали п’ять заяв. Як потрапити у дорадчий орган, аби реалізувати себе і скористатися соціальним ліфтом – читайте у матеріалі.

Середовище для розвитку молоді, освітній майданчик для розвитку демократії, соціальний ліфт для молодих та активних такою Молодіжну раду бачить заступниця голови, членкиня виконавчого комітету Бахмутської міської ради Єлизавета Портнова.

«За два роки нашої роботи одним із наших успішних заходів, який я можу відзначити, є форум «Молода громада». Метою цього форуму було знайомство молоді з роботою міського самоврядування. Учасникам та учасницям дуже сподобалась екскурсія до адміністративної будівлі виконкому та спілкування з міським головою. Молодь громади дізналася більше про обов’язки місцевих депутатів та депутаток, адже під час виборів нами часто маніпулюють».

IMG 6314 2e81a

Форум «Молода громада» відбувся в сесійній залі Бахмутської міської ради.

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

Що мотивує кандидатів та членів Молодіжної ради?

Наразі в Молодіжній раді 13 осіб. У більшості – це студенти та старшокласники. Крім участі у засіданнях, які під час пандемії COVID-19 відбувалися у скороченому режимі раз на три місяці, вони зустрічаються під час підготовки та участі у різних акціях, навчальних програмах та спільно долучаються до загальноміських заходів.

Студент другого курсу Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури Єгор Лотарев каже, що протягом останнього року слідкував за діяльністю Молодіжної ради, заручився підтримкою у вузі і буде подавати свою кандидатуру, вже підготував документи. 

«Молодіжна рада – це інструмент, який допомагає молодим людям розкрити свій потенціал. Спробувати різні види діяльності, вибрати сферу у якій найбільш цікаво працювати», – пояснює своє рішення хлопець.

Член нині діючого складу Молодіжної ради Платон Мясніков теж вважає, що Молодіжна рада сприяє розвитку у сфері громадського активізму. Тут буде цікаво всім, хто веде активний спосіб життя і залюбки долучається до різних рухів, або прагне до цього.

День молоді 0f6aa

Молодіжна рада брала участь в організації заходів до Дня молоді.

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

Відповідно до діючого положення, члени Молодіжної ради беруть участь у розробці та ухваленні рішень щодо вирішення питань у молодіжній сфері. Вивчення, аналіз та прогнозування процесів у молодіжному середовищі – це ключові пріоритети в роботі ради.

Член Молодіжної ради та член Громадської ради Микита Безмен вважає, що хоча сфера діяльності у Молодіжної ради досить обмежена у порівнянні з громадською радою, а втім, вона грає не менш важливу роль у громаді:

«Від того скільки молоді буде залишатись у місті чи повертатися після навчання, залежить майбутнє всієї громади. Молодіжна рада може сприяти тому, щоб молодь залишалася, бо таким чином вони відчувають свій вплив. Окрім того, члени ради – це кадровий резерв для місцевого самоврядування».

 Грин вей c3430Підсумки екофестивалю “Green Way” підводили на сцені “Під шишками”.

Фото з архіву Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міскої ради.

«Молодь навчається відстоювати свою позицію і права, працювати у команді, організовувати заходи, долучається до вирішення питань соціально-економічного життя громади», – пояснює начальниця відділу молодіжної політики Бахмутської міської ради Аіда Українець.

Саме відділ молодіжної політики займається організацією роботи цього дорадчого органу. Начальниця говорить, що члени Молодіжної ради 2019-2020 рр., аналізували проєкт рішення, подавали пропозиції до міської програми «Молодь.Сім’я.Діти» щодо формату заходів та бюджету. У межах реалізації ініціативи «Громада дружня до дітей та молоді» проходили навчання та брали участь в інших освітніх проєктах.

«Молодіжна рада має всі можливості впливу на формування молодіжної політики у громаді. Як члени Молодіжної ради другого складу використають свої повноваження покаже час»,  додає пані Українець.

Як подати свою кандидатуру у Молодіжну раду?

На сайті Бахмутської міської ради опубліковано оголошення про проведення установчих зборів із формування складу Молодіжної ради на 2021-2023 роки, вони призначені на 30 серпня, подати документи треба до 24 липня. До складу Молодіжної ради можуть делегувати своїх представників громадські об’єднання, підприємства, навчальні заклади, будь-які зареєстровані організації шляхом подання заяви та рішення про делегування представника. Можливо самовисування – тоді потрібна заява від імені кандидата. В обох випадках необхідно надати біографічну довідку і заяву на обробку персональних даних. Положенням обмежується лише вік кандидатів від 14 до 35 років. Докладніше з умовами можна ознайомитися за посиланням.

Згідно з положенням, максимальна кількість членів Молодіжної ради – 35 осіб. Склад формується шляхом рейтингового голосування. Як розказала начальниця Управління молодіжної політики та у справах дітей Людмила Махничева, враховуючи досвід попереднього скликання, аби познайомити кандидатів, перед голосуванням їм запропонують презентувати свої програми.

Молодіжна рада об’єднує молодь, яка навчається разом створювати події, впливати на місцеві політики, розвивати свій власний потенціал і місцеву громаду. Сюди можуть подавати заяви хлопці та дівчата, які вже мають досвід активної роботи у своїх навчальних закладах чи організаціях, так  і ті, хто хоче перейняти досвід і стати соціально активнішими.

Стаття підготована у межах проєкту «Спільно розвиваємо Бахмутську громаду», що реалізується ГО «Бахмутська Фортеця» за технічного адміністрування ЗУРЦ у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки урядів Данії, Швейцарії та Швеції.  

Відео Full HD 1920x1080 пікс Відеопублікація для соцмереж Відео Full HD 1aabb

 

 

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]