Чому бахмутські громадські організації не охоче працюють з бюджетними коштами?

Семаковська Тетяна 12:21, 30 Березня 2021

o 1e05l7mhh1iro1f8p1vfl1v6qnna1k 6c6f0З 19 березня поточного року Бахмутська міська рада оголосила про конкурс програм серед громадських організацій, переможці якого отримають фінансування на свої проєкти з державного бюджету у 2021 році. Багато ГО подаються на конкурс вже не один рік, проте деякі під час процедур звітності стикаються з проблемами, які надалі, за словами керівників та керівниць організацій, заважають брати участь надалі.

Громадські організації переможці можуть отримати на реалізацію своїх ідей до 20 тисяч гривень з міського бюджету, за умови спів фінансування у розмірі 25% від затребуваної суми. Ці кошти не можна спрямувати на ремонт приміщення або придбання техніки, пріоритетами є проведення заходів культурних, просвітницьких, інформаційних заходів, впровадження ІТ технологій. Подати заявки можна до 19 квітня включно.

Читайте також: 

Всі розрахунки по витратам проєктів відбуваються через Державну казначейську службу. Саме у фінансовій звітності та процедурі оформлення рахунку, як зазначають представниці громадських організацій-переможців минулих років виникають проблеми. Вони стають на заваді при ухваленні рішення у подальшому брати участь у конкурсі для ІГС.

«У більшості громадських організацій немає бухгалтера, вони самі ведуть свої справи, як правило, не мають фінансової освіти й дуже складно розуміти ці розрахунки. Для бюджету участі треба відкрити рахунок у Казначейській службі, зареєструватися на Прозоро. ГО допомагають бухгалтери міської ради – вони консультують щодо складання документів. Але, Казначейство не підпорядковується міськраді й саме через них відкривають рахунок, через який проходять кошти. До них важко звертатися, коли треба здати якийсь звіт – його повертають, і не пояснюють, у чому помилка, і важко зрозуміти, що треба виправити, щоб подати знову» – описує складнощі представниця громадської організації «Бахмутська Фортеця» Олена Щекодіна.

Як пропозицію щодо усунення проблем Олена пропонує створити покрокову інструкцію, дорожню карту для організацій, які отримають фінансування. Маючи таку інструкцію людина, навіть без фінансової освіти знатиме, що треба робити далі.

 «Наша організація брала участь у конкурсі ГО, плануємо спробувати і в цьому році. Труднощі були на початковому етапі роботи з казначейством. Оформлення документів затягувалося, весь час змінювалися вимоги до документів, поки робили одне виправлення, з’ясовувалося, що треба змінювати ще щось. Через ці постійні «все не так» час затягнувся, і ми ледь встигли реалізувати свій проєкт. Хотілося б нагадати спеціалістам, що наше ГО не є прибутковою організацією, ніхто у нас зарплатню не отримує, і бухгалтерка працює на громадських засадах. І ще й сама має інвалідність. А вимушена майже щодня протягом місяця ходити до Казначейства. Карантин ускладнив ситуацію, бо спілкуватися приходилося через коробочку на вході» – членкиня громадської організації «Бахмутське міське об’єднання інвалідів «Надія» – Наталя Зубар.
Як пропозицію щодо усунення складнощів Наталя пропонує організувати консультації, вказувати за один раз на всі недоліки: «І ще — налагодити зв’язок між відділами, які працюють в одному приміщенні, а не ганяти з кабінету в кабінет по поверхах людину з інвалідністю». Допомагали організації у бухгалтерії міськради: «Зовсім інше ставлення: уважні, завжди готові прийти на допомогу, підказати, підтримати, допомогти. А взагалі цей конкурс — дуже гарна і важлива справа. Ми отримали дуже суттєву підтримку, змогли оздоровити соціально незахищену категорію людей» – додає Наталя Зубар.

Читайте також: 

Голова відокремленого підрозділу громадської організації «Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО» в Донецькій області Тетяна Львова зазначає, що також стикалася з проблемами у питаннях із казначейством: «Найбільш неприємний момент участі був у взаємодії із Казначейством. Було б зручніше, якщо з громадськими організаціями спілкувався б закріплений для конкурсу представник Казначейства».

Громадська організація «Студентська молодь Бахмуту» брала участь у конкурсі три роки поспіль, голова цієї організації – Ірина Булгакова говорить, що особливих проблем не мали: «Були складнощі через відсутність бухгалтера, але нам усе пояснювали у виконкомі та казначействі, як що робити. Ми консультувалися зі знайомими бухгалтерами стосовно звітності, зокрема у податкову».

Стикаються із проблемами четвертий рік поспіль і благодійна організація «Благодійний фонд «Відновлення Бахмуту» та громадська організація «Розвиток демократії та жіночих ініціатив ДІЯ», говорить голова організацій Лідія Мирошниченко: «Важливо, щоб з нами працювали як із партнерами, бо вони працюють як начальники з підлеглими. Тобто ми маємо все знати й виконувати, бо бувають і нарікання. Ми ж громадська організація, ми як волонтери працюємо».

У відділі інформаційної та внутрішньої політики Бахмутської міської ради повідомили, що заслухають проблеми та пропозиції громадських організацій та намагатимуться їх вирішити:
«Ми переговорили із секретарем міської ради – Касперською Анастасією Петрівною – у четвер, 1 квітня, ініціюємо нараду, де хочемо заслухати, з якими питаннями стикалася громадськість, де ми, як влада, можемо допомогти. Запросимо бухгалтерський відділ звітності й обліку. Ми на казначейство впливати не можемо, але ми можемо допомогти громадськості вирішити ці питання» – говорить начальниця відділу Наталя Кисиличина.

Начальниця Управління Державної казначейської служби України у м.Бахмуті Світлана Чала, у свою чергу говорить, що відповідальність за документи роботу з громадськими організаціями несе Бахмутська міська рада, як розпорядник коштів. Але вона також готова взяти участь у зазначеній нараді та очно вислухати питання від громадських організацій та дати відповіді.

Матеріал підготувала Марія Лященко

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Семаковська Тетяна 19:20, 14 Лютого 2022

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9dfСьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради. Говорили про ініціативи, втілені заради любові до рідного міста.

«Дуже класно бачити, що в Україні так багато амбітних, креативних та вмотивованих людей. Віримо, що цей захід та презентації учасників були корисні для усіх запрошених, комунікація буде тривати та призведе до нових масштабних, а головне корисних проєктів. Адже, ми закохані у рідні міста та нашу країну», – розповідає модераторка заходу, голова Молодіжної ради при Бахмутській міській раді Єлизавета Портнова.

Під час Всеукраїнського онлайн заходу “I my city” активні представники різних громад розповіли про місцеві ініціативи та проєкти. У заході взяли участь 17 спікерів та спікерок з 13 громад із різних куточків України. Від Бахмутської міської ради учасників привітала заступниця міського голови Інеса Мельник. На своїй фейсбук сторінці вона відмітила, що ініціативи, які представила молодь надихають та демонструють, що молодь займається улюбленою справою.

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Семаковська Тетяна 10:16, 12 Січня 2022

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для того, щоб підвищити рівень вакцинації у Бахмутській ТГ – читайте в матеріалі.

Старт проєкту “Інформуємо і мотивуємо мешканців Бахмутської ОТГ щепитися від COVID-19” відбувся під час зустрічі організаторів і партнерів проєкту з волонтерами. У Бахмуті проєкт реалізує ГО “Бахмутська фортеця” у партнерстві з Центром первинної допомоги м. Бахмута та рухом «Чесно». Проєкт є частиною загальноукраїнського проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу.

Окрім запрошень на вакцинацію планується широка інформаційна кампанія – створення відеороликів, анімації, текстових матеріалів, в яких мешканці громади познайомляться з принципами вакцинації, почують думки та поради досвідчених експертів та лікарів з приводу вакцинації. Для визначення упереджень на початку проєкту буде проведено опитування мешканців цільової аудиторії – 60+.

«Останнім часом в розмовах чую, померла мама чи тато від ковіду, гарно себе почували, з якоїсь причини відкладали вакцинацію, а якщо б зробили були ще живі. На сьогодні вакциновано менше половини мешканців – частина з них потребує додаткової інформації про можливі наслідки вакцинації, суть цього методу, докази його ефективності. Ми хочемо допомогти зробити вибір на користь вакцинації, тим самим зберегти життя людей», – пояснює голова ГО «Бахмутська фортеця» Ганна Бокова.

На даний час залучено 10 волонтерів, переважно це студентська молодь, але є і активні представниці шкільної спільноти. Про засади волонтерства та проєкт під час заходу їм розповіла координаторка волонтерів Єлизавета Портнова.

«Насправді для мене не так важливо в якому амплуа працювати: волонтером або організатором на зарплаті. В мене є потреба змінювати це місто й допомагати його мешканцям. Хвороба, з якою ми зіткнулись два роки тому, це ще одне велике випробування, наслідки котрого ще довго будуть з нами. Якщо я можу щось зробити – то я буду докладати всі свої зусилля», – пояснює свою мотивацію волотерка, студентка Горлівського інституту іноземних мов Софія Бамбуля.

На сьогодні з категорії 60+ не вакциновано близько восьми тисяч осіб. Перший етап запрошень включає 800 пацієнтів, після аналізу ефективності цього методу і процедури запрошень через дзвінки та СМС запрошення, та їх комбінацію, буде запрошено більше коло волонтерів з числа активної громадськості.

Аналіз опитувань і результатів телефонних запрошень буде використаний і в рамках проєкту і поданий партнерами з руху «Чесно» як рекомендації в МОЗ.

Щодо правил проведення опитування під час онлайн навчання поділилась досвідом менеджерка проєктів по залученню громадян руху «Чесно» Ірина Латиш, а старша адміністраторка Центру первинної допомоги м.Бахмут Ірина Данченко розповіла волонтерам про нюанси комунікації під час телефоних дзвінків. На питання відповіла заступниця директора Центру первинної допомоги м.Бахмута Олена Сологуб.

Якщо у вас є літні родичі попередьте їх, що вони можуть отримати запрошення на вакцинацію. Або не чекайте поки до вас дійдуть волонтери – подбайте про близьких і допоможіть їм дістатись пунктів вакцинації, в разі якщо людина не покидає житло запросіть мобільну бригаду додому через кул-центр т. 095-292-44-04, 050-329-02-30.

Зробити щеплення можна у будь якому пункті вакцинації, де вам зручно, незалежно від того, в якій амбулаторії знаходиться ваш сімейний лікар. На сьогодні вже доступна і третя бустерна зона, яка підвищить захист організму від нового штаму коронавірусу Омікрон.

Адреси і час роботи пунктів щеплень у Бахмутській ОТГ:

  1. Пункт масової вакцинації населення пл. Свободи, 1

     Щоденно з 8:00 до 14:00

  1. Пункти щеплення:

         – амбулаторія № 1, вул. О. Сибірцева, 15

         – амбулаторія № 2, вул. Оборони, 42

         – амбулаторія № 5, вул. Київська, 1а

         – амбулаторія № 6, вул Горького, 47

         – амбулаторія № 7, вул. Чайковського, 28

Пункти щеплень в амбулаторіях працюють з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 14:00.

Ця публікація була підготовлені в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Окремі думки, висловлені в матеріалах або озвучені на заході, є особистою позицією авторів/спікерів і жодним чином не відображають точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Відео Full HD 1920x1080 пікс fc8d7

273995685 3086212804933661 3875154422814274691 n 2c9df

Закохані в Бахмут: члени Молодіжної ради у День Закоханих ділились досвідом з колегами

Сьогодні відбулась онлайн зустріч представників Молодіжних рад з 13 громад України. Захід організували Молодіжна рада разом з Управлінням молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської […]

271575440 249380843995938 4190427217720529677 n 6c215

У Бахмуті волонтери будуть запрошувати на вакцинацію

Для підвищення рівня вакцинації від COVID-19 мешканців громади особливо старших людей, які знаходяться в групі ризику, будуть запрошувати на щеплення. Які ще заходи плануються для […]

5897e0e915c144abafa48847c73d3950 96e13

У Бахмуті Управління освіти оприлюднює моніторинг захворюваності на ковід

В інформації, яку оновлюють щоденно, можна побачити скільки вихованців дитсадків і шкіл, а також працівників педколективу хворіє на корона вірусну хворобу. Дані почали оприлюднювати на […]

257927598 572923237112708 2058499805997811480 n b3b98

Громадськість з Бахмута і Краматорська обмінялася досвідом роботи в Батьківській раді

Батьківські ради Бахмута і Краматорська провели спільну онлайн-зустріч, на якій обсудили актуальні питання, над якими працюють, складнощі у роботі дорадчих органів та поділилися досягненнями за […]

254744866 258900856201855 2610358710566951076 n 72d47

Бахмутська Молодіжна рада запустила фотоконкурс до Дня студента

Переможці стануть відомі саме 17 листопада, їх будуть обирати на відкритому онлайн голосуванні, до 14 листопада триває подання конкурсних фотографій. До першої спільної акції новобрані […]