Дмитро Ярош на зустрічі в Краматорську закликав патріотів Донецької області об’єднувати зусилля

Семаковська Тетяна 18:37, 6 Лютого 2016

DSCF7159 a1355Народний депутат, колишній лідер “Правого сектору”, а тепер керівник організації “Національний рух Дмитра Яроша” зустрівся  з мешканцями Донецької області у Лимані і Краматорську. 

Як повідомляє “Громадське радіо” в Краматорську реакція на промову Яроша і зустріч була різна. Комусь дали зрозуміти, що не треба ставити незручні питання, а хтось здивувався інтелектом лідера національного руху.  

“Для нас зараз дуже важливим єпитання створення якісно нового загально-національного руху. Ми вирішили перейти від роботи в “Правому секторі” до максимального розширення кадрової бази. Для того щоб залучити людей із силових структур, державних службовців. Для того, щоб об’єднати людей які не є українськими націоналістами, але є українськими патріотами, проповідують національно-демократичні, ліберальні і інші погляди, і так само виконати певні завдання. По-перше, зберегти нашу державу, по-друге зробити в ній революційні перетворення, бо незавершеність будь-якої революції врешті решт призводить до реваншу”, – пояснив ціль приїзду Ярош.

DSCF7167 4c901Після промови Ярош відповідав на питання людей. Мешканців Донецької області хвилювали питання корупції, патріотичного виховання, злочинів влади і правоохоронців, продовження військових дій, фінансування “Правого сектору”, покарання проявів сепаратизму, хтось просив особистої допомоги.

Старшокласниця Олександра спитала, чому на початку весни 2014 року, коли тільки починалися прояви сепаратизму, Ярош і члени “Правого сектору” не приїхали на поміч до місцевої організації і не надали допомоги місцевим патріотам.

“Я з Краматорська. Місцева мешканка, застала події 2014 року, можна навіть сказати, була активною учасницею, незважаючи на свій юний вік, я намагалася якось чинити опір місцевим сепаратистським рухам. Я запитала, чому на початку «тертя» між людьми не можна було просто надіслати добровольців, нехай навіть не озброєних, щоб зупинити всі ці заворушення. Тоді вже починалися захоплення місцевої влади, і «Правий сектор» викликався це зупинити. Вони просили зброю, просили допомоги, але їм нічого не дали”, – говорить дівчина.

DSCF7159 a1355Ось як відповів Ярош:

“Це питання не до мене, я вибивав по максимуму зброю. Я мав тоді розмову з Турчиновим, який виконував обов’язки президента, був не декількох засіданнях РНБО і пояснював, що можна було придушити конфлікт, який тільки починав розгоратися на той час можна придушити силами добровольців. В “Правому секторі” навколо Києва було розташовано біля тисячі чоловік, в основному це хлопці непогано підготовлені до бойових дій. Відповідно, якби їх відправили, зрозуміло що питання було би вирішено на початках. Але державна влада мабуть все ж таки не довіряла і сьогодні не довіряє в повній мірі добровольчому руху”.

 Дівчина каже, що не почула відвертої і чіткої відповіді від керівника недержавної організації, яка начебто не мала чекати наказ від влади:

“Відповідь мене не задовольнила, вона була розмазаною і, власне кажучи, сам Ярош відійшов від теми. Я не доказала своє питання, і щоб виставити мене негативним персонажем, чоловік, який був куратором, або просто важливим заступником, за руку відвів мене від мікрофона”, – пояснила Олександра.

З надією домогтися справедливості на зустріч разом з друзями прийшов Марк Літвінов. Хлопець розповів, що був звинувачений в сепаратизмі робітниками місцевої поліції, закрити слідцтво обіцяли за тисячу доларів, але він не згодився платити і довів свою невинність у суді. Літвінов каже, що звернення до правоохоронців не мають дії, тому звернулися до Яроша.

“Співробітники міліції у нас придумали певний бізнес. Вони шукають людей, у яких є гроші, потім підходять до них і кажуть: «Ти — сепаратист!». Але, щоб вирішити цю проблему, потрібна певна сума грошей. Ось Марк Литвинов, і він зіткнувся з такою проблемою, і це не його особиста проблема. Це проблема нашого суспільства, жителів Краматорська. Тому що до кожного можуть підійти працівники міліції і влаштувати йому реальні проблеми”, – каже товариш Марка Вадім Дрозд.

Викладачі машинобудівельної академії Павло та Сергій кажуть, що повністю задоволені і вражені знайомством:

“Відносно Яроша, дійсно розумний, розумний чоловік, який тверезо оцінює ситуацію. Я навіть трохи не очікував такого рівня інтелекту. А я очікував. Він і свою позицію підтвердив, і мої думки підтвердив щодо ситуації в країні і ситуації з війною, ми поділяємо в основному його погляди”.

Мешканець Одеси Олександр зізнався, що втомився від обіцянок, хоче побачити їх виконання:

“Була заява, якщо не буде кардинальних змін в реформах, Яценюка прибирають в кінці вересня. Була заява Яроша радикальні заходи прийняти? Лютий вже. Є гучні слова, є заяви і нічого не робиться. Візьмемо моє рідне місто Одеса. Чим займається «Правий сектор» в Одесі? Тупо віджиманням і кришуванням Привозу. Це бардак. Або потрібно фільтрувати команду, а не брати аби взяти, або потрібно щось вирішувати”, – каже Олександр.

Представник ГО “Слов’янська Січ” Василій Хоменко взагалі не чекає ефекту від політичних партій, каже, що зміни треба починати з себе, а політика це великі гроші, які потрібно відробляти:

“Великих планів ми не будуємо. Все залежить від нас самих. Від мене і від вас. Ми ж розуміємо, що будь-яка політична програма і партія — це капіталовкладення величезні, держава поки їх давати не буде, хоч і обіцяла. І на сьогоднішній день їх фінансуватиме хтось із наших магнатів або той же Ренат, чи той же Коломойський, або Тарута. І під них лягати особисто я не хочу”.

До речі сам народний депутат Дмитро Ярош заявив, що всі гроші на зарплатні і функціонування “Правого сектору” отримував від волонтерів і не мав фінансової підтримки від олігарха Коломойського.

DSCF7158 57e25

DSCF7173 add2f

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]