Ті, які народилися в ОРДЛО, життя в “червоній зоні” та книга донецького бранця

Семаковська Тетяна 22:40, 31 Травня 2018

У нашому дайджесті НЕ буде спогадів російського військового журналіста Аркадія Бабченка про грізне літо 2014 року – на щастя, повідомлення про його загибель виявилися перебільшеними. Зате є чимало реальних історій про життя людей сходу України, які змінюють життя на краще. Поїхали!

Електронний дайджест про події на сході України, розроблений Донецьким прес-клубом.

 

#FreeЗОНА

«У моєму горóді – блокпост». Цю фразу журналісти винесли в заголовок, розповідаючи історію однієї жительки Мар’їнки з так званої «червоної зони» неподалік від окупованого Донецька. Поблизу її будинку – позиції українських військовослужбовців. Щоб розглянути позиції бойовиків «ДНР», не треба напружуватися – вони в 300 метрах.

 

Про що розповіла жителька Мар’їнки?

• Наша половина Мар’їнки – «червона зона». Нам матеріалів не дають: навіщо вікна переставляти, якщо завтра знову прилетить? Є будинки, зруйновані до фундаменту, є знищені вогнем, тому що пожежників не допускали.

• Те, чим я займалася, трохи втратило сенс. Я не відчуваю подяки. Тепер знаю: допоможеш людині раз – віддячить, вдруге прийме це як належне, на третій раз вимагатиме, а на четвертий може образити і сказати, що ти зобов’язана.

• Вулиці поки ще потрібна моя допомога, але не бачу продовження свого волонтерства. Влада і громадські організації роблять свою справу, допомога приходить. Тільки ми – люди з «червоної зони» – іноді просто не можемо вийти в центр через обстріли, тому все розбирають там без нас.

• Зараз думаю про армію, не бачу себе ніде більше. Може, я потрібна там, може, зможу щось змінити. Рідні поки проти.

• Ми на межі. Війна або різко закінчиться – коли станеться те саме чудо, або почнеться щось набагато масштабніше. І тоді першими постраждаємо ми – ті, хто на лінії…

#FreeПРАВО

Уже місяць, як Операція Об’єднаних сил замінила Антитерористичну операцію. Представники Громадської організації «Донбас-SOS» запитали у СБУ, як змінить життя переселенців і жителів непідконтрольної території новий формат спецоперації на Донбасі.

 

В чому проблема?

В СБУ правозахисникам підтвердили, що АТО офіційно закінчилася. Однак саме до формату АТО були законодавчо прив’язані гарантії деяких прав і свобод переселенців і жителів непідконтрольної території. Наприклад, мораторій на нарахування штрафів і пені на кредитну заборгованість, а також ЖКГ, продовження дій документів дозвільного характеру, звільнення від сплати за користування земельними ділянками державної та комунальної власності, інші пільги.

Що далі?

Поки невідомо, що буде з цими гарантіями. На сайті Верховної Ради відповідний документ значиться як чинний.

#FreeНОВИНИ

У Святогірську побудують легкоатлетичний стадіон і олімпійський басейн за зразком турецької арени Gloria. Спочатку планувалося будівництво на території табору “Лісова казка”, але через опір громадськості було прийнято рішення про пошуки нового місця. З обласного бюджету вже виділено субвенцію в розмірі 200 тис. гривень на розробку детального плану будівництва.

У чотирьох українських містах – Чернігові, Слов’янську, Генічеську та Дрогобичі – створені мурали, що разом символізують єдність України.

Малюнки виконав художник Олександр Брітцев, який народився в Донецьку і нині проживає в Харкові. 

 

26 травня день народження відзначив нинішній “обласний центр” Луганської області – Сєвєродонецьк. Йому виповнилося 84 роки.

Місцеві активісти зробили це свято максимально не схожим на інші. В еко-сквері можна було послухати історії про Сєвєродонецьк, сфотографуватися на тлі ретро-фотографій міста, пограти у фрісбі та волейбол, власноруч розфарбувати імпровізовану карту Сєвєродонецька або подивитися історичні документальні фільми.

#FreeЦИФРА

З початку війни на сході було видано більше 20 тисяч свідоцтв про народження дітей, які з’явилися на світ на непідконтрольному Донбасі. 

При цьому, як розповіла радник з правових питань Агентства ООН у справах біженців в Україні Лідія Кузьменко, на окупованій території за цей час народилося 120 тисяч дітей. 

Зараз свідоцтво про народження можна отримати через суд, але така процедура з’явилася в Україні тільки з 2016 року. До цього часу новонароджених з непідконтрольної території змогли зареєструвати одиниці.

Що буде далі? Зараз вирішується, як українські реєстратори будуть працювати з документами, виданими угрупованнями «ЛНР» і «ДНР». На сайті Міністерства тимчасово окупованих територій є покрокова інструкція, як отримати українське свідоцтво про народження.

Знаєте, де в Європі найбільше внутрішньо переміщених осіб?

У Раді Європи підрахували: в Україні та Боснії і Герцеговині. Всього ж в Європі близько 4 мільйонів переселенців, 15% з яких вже довгий час знаходяться в цьому статусі, але все ще живуть у тимчасових притулках або неформальних поселеннях, де мають обмежений доступ до основних послуг і до забезпечення своїх потреб.

# FreeЛЮДИ

Володимир ЄЛЕЦЬ, Торецьк

Житель прифронтового Торецька (Донецька область) Володимир Єлець – з тих, хто намагається зарядити місто енергією, любов’ю до всього українського, вірою в себе і громадянське суспільство.Рік тому невідомі спалили автомобіль, на якому Єлець возив допомогу військовим.

Але Єлець не здається: в цьому місяці він став регіональним консультантом громадянської мережі «Свої».Завдання проекту – допомогти жителям Донецької області розібратися в хитросплетіннях реформ та інструментах впливу на органи влади. А головне – «заразити» активною позицією якомога більше людей. Зробити це в регіоні, жителі якого не люблять «висовуватися», не так-то просто. Цитата:

– Ми з соратниками по громадянській діяльності не опускаємо рук. Є ідеї, здатні пробудити небайдужість. Якщо місту не дають грошей, будемо впорядковувати сквер на проспекті Шахтарів своїми руками. Оснастимо лавочками, посадимо рослини, зробимо місце дозвілля городян. А 21 липня буде день звільнення Торецька від російських окупаційних військ – задумали масу цікавого, але поки йде організація, подробиці розголошувати не буду.

#FreeІНІЦІАТИВА

Старобільськ може стати центром туризму. Так вирішили в громадській організації «Ефективна громада», провели дослідження і випустили брошуру «Старобільськ туристичний». У ній не тільки йдеться про те, які саме об’єкти можна показати гостям міста, а й як зробити ці об’єкти максимально привабливими для туристів.

Чим це може бути цікаво? 

Наприклад, місто може залучити тисячі релігійних паломників, адже на території Старобільська багато унікальних храмів, є й красивий давній монастир. А ще ініціативна група визначила нагальні проблеми Старобільська, які потрібно обов’язково розв’язати. Це дороги, сервіс в кафе і готелях, занедбані будівлі в центрі міста, відсутність громадських туалетів.

#FreeАНОНС

Фонд Ізоляція і «Радіо Свобода» анонсували презентацію книги «В ізоляції» донецького журналіста Станіслава Асєєва (Васіна), який вже майже рік перебуває в полоні «ДНР».

Колеги Стаса з «Радіо Свобода», «Дзеркало тижня», «Тиждень», «Українська правда» зібрали його тексти, опубліковані в цих виданнях у 2015-2017 роках. Це – не просто подієва журналістика. Це «енциклопедія» території, яка стає все більш закритою. Сьогодні одиниці українських і західних журналістів можуть працювати в непідконтрольних Україні Донецьку і Луганську.

Стас на свій страх і ризик описував все, що бачив в окупованих містах. І вже рік він в полоні, а його тексти настільки ж актуальні і проникливі, як і 2 роки тому.

Хто проживає зараз в Києві, приходьте на презентацію :

4 червня в 15:00, фонд Ізоляція (вулиця Набережно-Лугова, 8).

До зустрічі на вихідних!

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Семаковська Тетяна 09:45, 4 Лютого 2021

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі паспорт, неповнолітнім – свідоцтво про народження, довіреність (якщо один з батьків відсутній). Перетнути лінію розмежування можна в період з 8:00 до 18:00.

Понад 10 років компанія Сервіс Бус успішно займається організацією пасажирських перевезень по Україні, в тому числі і регулярних рейсів Харків – Станиця Луганська. Власний автопарк сучасних і містких автобусів європейських марок дозволяє надавати послуги на високому рівні, а професіоналізм водіїв – гарантувати своєчасне прибуття до місця призначення.

Комфорт і безпека наших клієнтів – понад усе: на час поїздки кожному пасажиру буде оформлена страховка.

Харків-Станиця Луганська на автобусі: актуальний розклад на 2021 рік

Автобуси Харків – Станиця Луганська відправляються щоденно. Для обслуговування маршруту ми використовуємо тільки сучасні автобуси європейського класу – Setra, VanHool, Man, Scania, які оснащені зручними м’якими кріслами, кліматичними та медіа- системами. Просторі і чисті багажні відсіки позбавлять від необхідності розміщувати багаж у салоні.

Розклад

Ми склали графік маршруту офіційного рейсу Харків Станиця Луганська таким чином, щоб пасажири точно встигли пройти через блокпост.

Маршрут прямування:

Харків – Чугуїв – Ізюм – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Новоайдар – Щастя – Станиця Луганська.

Відстань від Харкова до КПП в Станиці Луганській 366 км, час у дорозі 8 год. Наші автобуси заїжджають на автовокзал.

Ціна квитка 400 грн.

Коли ви обрали дату і час відправлення, можна забронювати місця на сайті компанії і оплатити їх онлайн. Бронювання може бути здійснено і по телефону. Наші менеджери дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть підібрати оптимальні місця для поїздки. Крім того, ми залишили можливість оплати проїзду водієві безпосередньо перед відправленням.

Телефони:           (095) 222-30-30            (068) 222-30-30                  (093) 222-30-30

Довіряйте свої подорожі надійному перевізнику, телефонуйте вже зараз.

На правах реклами.

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Семаковська Тетяна 21:54, 25 Січня 2021

7. Зал очікування 6732eНадати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги”. Тут цілодобово приймають пацієнтів з з усієї південної частини Донеччини Вугледара, Волновахи, Нікольського району тощо.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в південному регоні. Такий центр створили на базі Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У закладі зробили ремонт, закупили сучасне обладнання (ангіограф, монітори та багато іншого). Тут є палати інтенсивної терапії, кардіореанімація, працює бригада інтервенційних кардіологів, які можуть виконувати ендоваскулярні втручання на коронарних артеріях.

«Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми “відкриваємо” закупорену артерію в операційній і пацієнт виживає», – пояснює Про будні, нововведення, переваги та плани закладу розказує директор КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги” Сергій Орлеанський.

1. Сергій Орлеанський bb69e

Діє система телеметрії, – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають до лікарні повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

У лікарні працює оновлене обладнання, запроваджені сучасні протоколи лікування, тому заклад був готовий підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо лікування гострого інфаркту міокарда. Лікування відбувається за бюджетні кошти.

З липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч.

«До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі», – каже директор лікарні Сергій Орлеанський.

У медичному закладі планують розвивати й інші напрями кардіології. Наприклад, аритмологію, лікувати “миготливу” аритмію.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]