Шкільні медіа, культурні центри та екологічні акції – на що отримали фінансування активісти Донеччини

Семаковська Тетяна 23:00, 19 Березня 2018

В Другому етапі Академії проекту Культурний Майнінг, що реалізується за підтримки  Проекту «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку USAID, 12 команд з Луганської та Донецької областей захистили свої проекти і отримали фінансування на культурні проекти.

На Другу Академію учасники приїхали вже з майже готовими проектами і працювали ці дні над їх вдосконаленням,  щоб по завершенню Академії отримати грант на втілення проектів у життя.

Повернулися до Харкова не лише учасники команд, але й лектори, що брали участь у Першій Академії Проекту «Культурний Майнінг».

Академия 6 70bf9

Так, Олександра Сметаненко – креативний партнер в Ґараж Ґенґ, цього разу ділилася знаннями на тему «Дизайн Мислення».

Іван Омелян – регіональний координатор в Реанімаційний Пакет Реформ,  розповідав про лідерство та командо утворення. Його модуль знову не обійшовся без завдань у формі гри, що безумовно підбадьорило команди і дозволило засвоїти ці достатньо не прості теми краще. Вдруге лектором на Академії стала і Марина Говорухіна – PR-консультант, письменниця, блогер та засновник закритого клубу піарників «Клуб Піранья». На цій Академії Марина розповіла про канали комунікації, а також про тонкощі SMM.

До Проекту під час другої Академії долучилися:

Люся Карпова  – agile coach и scrum master, scrum тренер, яка розповідала учасникам про  гнучкі методики: скрам. Не дивлячись на те, що тема досить не проста для сприйняття, з великою кількістю нової для команд термінології, Люсі вдалося  знайти підхід до кожного і донести основи  методики.

Ірина Негрєєва – незалежний консультант з управління проектами, моніторингу та оцінки. Ірина, маючи 20-річний досвід у програмному менеджменті, легко змогла прикувати увагу аудиторії до себе і пояснити тонкощі у площині цифр та фінансування проектів.

Незмінним лишився і модератор Академії – Денис Блощинський, автор багатьох курсів із проектного менеджменту, ефективних комунікацій, лідерства та командної роботи, засновник Івент Лабораторії 42, креатор, режисер та проектний менеджер, співзасновник Агенції 42 і Фундації соціальних інновацій «З країни в Україну».

В останній день Академії кожна з команд чекала на оцінку своєї роботи та проектів, над якими вони працювали майже місяць.

І як результат плідної і кропіткої праці – всі команди без винятку отримали гранти!

Авдіїївка отримала грант у розмірі 53 000 грн. на проект «Освітній weekend», під час якого молодь у віці від 13 до 25 років будуть навчати  основам проектного менеджменту, поняттям третього сектору і можливості співпраці з владою та підприємцями.

Волноваха з проектом «Eco-Sort-Lesson», що спрямований на раціональне використання частини утворених відходів, їх збирання, перевезення, зберігання,  включаючи контроль та нагляд  за цими операціями отримала 30  000 грн.

Академия 3 6386c

Вугледар отримав 70 000 грн. на реалізацію URBAN _ FEST «VUGLEDAR   INCOGNITA». Метою якого є створення креативного, альтернативного звичному, брендового культурного заходу, що сприятиме формуванню унікальної згуртованої міської громади.

Дружківка на втілення конкурсу медіа-творчості серед школярів «Before my eyes» отримала 70 000 грн. Мета заходу – стимулювання творчої ініціативи учнів міста у створенні шкільних медіа з метою їх залучення до життя місцевої громади, розвитку критичного мислення школярів та виховання нового, свідомого медіаграмотного покоління, що володіє конкретними професійними компетентностями.

Кремінна з проектом, що розрахований на розвиток пішохідного туризму у місті, та має назву «Спортивний рух – національний дух» отримала 50 000 грн.

Курахове прагнучи підвищити  громадську активність  та соціальну відповідальність мешканців міста подали заявку на проект під назвою Інформаційний центр «Наше місто» і отримало на його реалізацію 45 000 грн.

Попасна отримала грант у розмірі 55 000 грн.  на створення сучасного інклюзивного дитячого майданчика «Крила надії».

Рубіжне  з проектом «Мобільний культурний центр з регіонального розвитку дітей та молоді», що дозволить підвищити  рівень залученості дітей віком 12-14 років у інтелектуальних іграх, отримали 70 000 грн.

Місто Сватове вирішило відкрити Майстерню технічної творчості «Діти-дітям» і отримали на її реалізацію грант у розмірі 49 000 грн.

Активісти з Старобільска  вирішили  створити тематичний стиль в місті за допомогою  муралів, stritart, топіаріїв і створення тематичних зон. Їх проект під назвою «SAS» отримав грант у розмірі 60 000 грн.

Академия 5 302c2

Проект міста Торецьк «Stuff Wars», що покликаний  актуалізувати проблему виникнення та  наявності стихійних сміттєзвалищ в центральних районах/ парках/ зелених зонах/ вулицях міста Торецьк, шляхом проведення  суботнику в культурному форматі отримав грант на 78 000 грн.

Ініціативна група з міста Щастя вирішила втілити проект «Green.Bas.Stop» – сучасна екологічна автобусна зупинка, з використанням ландшафтних елементів дизайну на прилеглій території і отримала 75 000 грн. на її реалізацію.

Тепер кожна з 12 команд має 45 днів на втілення проектів на які вони отримали гранти від донора. 

«Ми помітили величезний стрибок у особистісному рості кожного з учасників і команд в цілому, навіть порівняно з Першою академією. Тому я впевнений, що це не остання їх перемога на непростому шляху становлення малих міст у напрямку культури, громадського сектору та урбаністики. Звісно ми не залишимо команди активістів і будемо їм допомагати та підтримувати у втіленні їх проектів.» – говорить засновник Фундації соціальних інновацій “З країни в Україну” Денис Блощинський.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]