freeСХІД.ua #1: чому Донбас схожий на сир, і що з “потягом на Маріуполь”

Семаковська Тетяна 14:43, 6 Березня 2018

Привіт, друзі! Це перший дайджест, підготовлений Донецьким прес-клубом. І тепер двічі на тиждень – щосереди та щосуботи – ми будемо розповідати про те, що значного відбулося на сході України та пояснювати, чому ця інформація важлива для вас та вашої родини. Фактично, цеінтернет-журнал, який ми наповнюємо корисним для вас контентом, вивчаючи інформаційний простір.

Один з героїв цього дайджесту, уродженець Горлівки, Максим Іщенко створив спільноту ІТ-розробників України та вивів просту формулу, чого ми всі маємо прагнути (вимагати) від держави.

«Держава не повинна диктувати свою волю громадянам, як це відбувається сьогодні. Хай буде держава-футбольний клуб або держава-компанія, зі своїми «вболівальниками» та «співробітниками», за яких вона має боротися, а не отримувати як «кріпосних» за фактом народження».

І тому ми сьогодні розкажемо:

– що відбувається на КПВВ «Майорське», і чому краще 100 разів подумати, перш ніж відпускати літніх людей через цей пункт пропуску;

– чому Донбас під землею схожий на сир з дірками, і що робити з шахтними водами?

– як війна зламала життя одного з найблагополучніших міст України – Ясинуватої;

–  чи дочекаємося ми дня, коли з Києва до Маріуполя можна буде дістатися не за 18, а хоча б за 10 годин;

– про що заявив звинувачуваний у сепаратизмі екс-мер Торецька Володимир Слєпцов, який майже два роки жодному ЗМІ не давав розлогих інтерв’ю;

– і на завершення покажемо незвичайний відео формат, в якому відомі переселенці відповідають на незручні питання.

#FreeДонецьк

Великий за обсягом, але корисний матеріал Громадського ТБ про те, що може відбутися з Донбасом за якихось декілька років, якщо шахтні води не будуть відкачувати.

Чому це важливо:  Донбас під землею – як сир з дірками. Вчені говорять: шахти пов’язані між собою. Забруднення води та ґрунту, зсуви – і 2,5 млн. людей можуть стати екологічними біженцями. Воду в окремих місцях вже не не лише не можна вживати в їжу, але й використовувати для поливу.

Наприклад, у Горлівці в свій час видобували ртуть на глибині 540 метрів. Якщо допустити, що вода підніметься до такої відмітки та вийде на поверхню, вона потрапить до річки Сіверський Донець. Автори матеріалу після бесід з вченими та екологами дійшли висновку, що ми можемо отримати катастрофу на кшталт чорнобильської.

І це не вигадані страшилки. У такій ситуації  держава має шукати вихід, поки він є.

#FreeЛуганськ

Угруповання «ЛНР» зобов’язала автовласників перереєструвати транспортні засоби у місцевому «ГИБДД». Нововведення стосуються абсолютно всіх.

На авто, зареєстровані на території України, юридичні особи зобов’язані отримати нові «республіканські» номерні знаки та документи до 31 грудня 2018 року. Фізособи – до 31 грудня 2019 року.

Що відбувається? Те саме, що й в окупованій частині Донецької області. Примушувати власників автівок мати номери «республіканського» взірця там почали ще півтори року тому.

Чим це загрожує? Додатковим клопотом та витратами. Вартість «постановки автомобіля на облік» – близько 1300 рублів (650 грн.). Тих, хто не захоче отримати номери «еленерівського» взірця, лякають штрафами – від 500 до 10 тис. рублів (250 – 5 тис. грн.) або штрафмайданчиком. Ситуацію полегшує лише те, що українські номери бойовики поки що не відбирають. З іншого боку, на автовласників чекають випробування на КПВВ – українським прикордонникам не подобається знаходити номери та нелегітимні  транспортні документи, видані окупаційною владою. Щоб не давати приводу для додаткової бесіди з правоохоронцями, людям доводиться прямо на блокпостах перекручувати номери з «республіканських» на українські та ховати зняте подалі. За законом, знайдені поліцейськими десь у багажнику номерні знаки штрафу не підлягають.

#FreeЗона

Увесь тиждень КППВ «Майорське» – в епіцентрі скандалу. Знак “Стоп” перенесли на 1,5 км у бік Бахмута, і тепер пасажирів висаджують біля нього. Людям, які повертаються до окупованих міст, доводиться долати цю відстань пішки.

Поліцейські та прикордонники блокували в’їзди на імпровізовану автостанцію поруч з пунктом пропуску та не дають водіям працювати. У поліції кажуть, що відбувається рейд по боротьбі з нелегальними перевізниками, які підвозять пасажирів до КПВВ без його перетину.

Місцевий підприємець на Громадському радіо розповів про ситуацію: «Вони не пускають до селища, в якому живуть 800 осіб, людей просто на своїх особистих авто, не пояснюючи нічого. І тільки, коли люди починають з’ясовувати законність таких дій, їх «зі скрипом» пропускають. Але це ненормальна ситуація. Це звільнена, неокупована територія, на яких підставах людям перешкоджають проїзд?»

Голова військово-цивільної адміністрації Зайцева Володимир Веселкин оприлюднив факти незаконної торгівлі з «ДНР» через гуманітарно-логістичний центр в районі КПВВ «Майорське» та спробу чиновників Донецької обласної військово-цивільної адміністрації монополізувати ринок перевізників.

Керівник області Павло Жебрівський висловив незадоволення діями Веселкина, мовляв, він мало приділяє уваги виконанню своїх прямих обов’язків. Та заявив, що всі заяви Веселкіна будуть перевірені правоохоронцями (мітка 01.07.40).

Але ситуація зі сполученням на КППВ за ці дні не покращилась.

Що робити в цій ситуації?  По можливості, до стабілізації ситуації з перевезеннями зайвий раз  не перетинати КПВВ «Майорське». Особливо це стосується пенсіонерів: з того відео, яке оприлюднив Веселкин, стає зрозумілим, як важко людям похилого віку йти пішки майже два кілометри.

Як війна зламала життя одного із благополучніших міст України – Ясинуватої

Про ситуацію в місті розповідає у своєму матеріалі журналіст Дмитро Дурнєв, який працює на латвійське видання (по обидві сторони розмежування).

Що вам варто знати про окуповану Ясинувату:

– До 2014 року – потужний залізничний вузол; залізничне сполучення в українському напрямку тут зупинилося рік тому. Колії на Донецьк багаторазово перебиті ще у 2014, а подекуди і засипані щебнем, щоб легше було рухатися танкам.

– Тут працює один Палац культури з двох, а у всьому місті відкрита лише одна кав’ярня (з ще довоєнною назвою «Оазис»), де можна нормально пообідати.

– На залізничному вокзалі Ясинуватої все ще курсує пара електричок з підконтрольної «ДНР» Макіївки та навіть «міжнародні» потяги – на Луганськ та прикордонний пункт Успінка (кордон з РФ).

– Основний зв’язок міста із зовнішнім світом тепер забезпечує автовокзал, розташований у сотні метрів від залізничного. Дорога до Донецька триває годину двадцять та коштує 27 рублів в один бік. Це дуже важлива цифра – багато хто тепер знайшов роботу у більш спокійному та благополучному Донецьку, та щоденні дві з половиною години в автобусі за 54 рублі – данність, що визначає нинішню «якість життя».

– Останній раз продукцію на підконтрольну Україні територію Ясинуватський машинобудівний завод відвантажив рік тому. Для роботи з українськими замовниками завод створив «дзеркало», зареєструвавши українське підприємство у Костянтинівці.

Що з «Потягом на Маріуполь»

У Верховній Раді розглянуть доцільність скорочення часу слідування потягу сполученням Маріуполь-Київ, а також можливість запуску додаткового.  

Чому це важливо? Зараз потяг з Києва до Маріуполя їде 18 годин, що виснажує пасажирів: у Маріуполі відбувається багато подій (конференцій, фестивалів, тренінгів, виставок), в яких беруть участь представники з інших регіонів України, іноземні гості, а також серед постійних пасажирів – військовослужбовці.

Наприклад, у квітні відбудеться «Маріупольська книжкова толока», влітку цього року планується проведення відомого «Гоголь Fest», у попередні роки подія збирала до 35 тис. осіб. І тим, хто зацікавиться цьогорічним фестивалем, тепер необхідно дістатися до Маріуполя.

До того ж, і мешканці Луганщини вимагають від «Укрзалізниці» повернути прямий потяг Лисичанськ-Київ. У відомстві ж заявляють, що поновити цей потяг немає можливості через відсутність рухомого складу.

#FreeНовини

Слов’янську за два роки так і не побудували гуртожиток для переселенців, на який Євросоюз виділив 721 тис. євро. Прес-аташе представництва Євросоюзу в Україні Давід Стулік заявив, що «згідно з умовами проекту, буде проведено аудит. У випадку невиконання повного обсягу робіт, отримувач гранту (мерія Слов’янська) буде зобов’язана повернути гроші за невиконану частину роботи».

#Студенти-переселенці можуть отримати стипендію у 2 тис. доларів від наукового товариства імені Шевченка у США. Для цього їм необхідно написати есей на тему: «Від мрії до дії: для чого мені потрібна стипендія наукового товариства імені Шевченка в США».

ийшов трейлер фільму за романом «Ворошиловград» українського письменника Сергія Жадана. В прокат стрічка вийде під назвою «Дике поле». Її режисер – Ярослав Лодигін. Зйомки картини стартували 31 липня у Старобільську Луганської області.

#FreeЛюди

#Уродженець Горлівки Максим Іщенко, відомий в Україні та за її межами як засновник сайтів dou.ua (спільнота розробників України) та Djinni.co (його основна спеціалізація – анонімний пошук роботи для програмістів. Таким чином залучають до сервісу тих, хто тільки замислюється про зміну роботи).

Сам Максим багато читає та ділиться відгуками про книги по менеджменту, економіці, саморозвитку, стартапах, дизайну. Тобто, must read від людини, яка отримує знання з книжок, а потім успішно втілює на практиці.

ідприємець та власник компанії «Мир весов» з Донецька Петро Синегуб створив канал «Бізнес 18+» на Youtube. Пояснює цей крок тим, що «моделюючи досвід успішних людей можна досягати своїх цілей набагато швидше».

Він тільки починає розкрутку каналу – основні кошти було вкладено у продакшн. На 2018 рік ставить за мету охопити 180 тис. фоловерів.

 «Важливою складовою у досягненні бізнес-цілей є дисципліна, яка чудово прослідковується у спорті. Тому спорт тоже є на каналі. І важливий бізнес зсередини, спілкування з командою та факапи засновників. На них вчаться. Після невдач роблять висновки. Це теж невід’ємна частина контенту, – розповів Петро.

#Переселенка з Луганської області Юлія Горюн та мешканка Слов’янська Юлія Черкасова відкрили першу у Слов’янську HandMade-кав’ярню «ПростоКава», де можна не лише поспілкуватися за філіжанкою ароматної кави, поласувати домашнім десертом, але й придбати сувенір, виготовлений місцевими майстрами.

Раніше обидві дівчини працювали у банківській сфері, а творчість була їхнім хоббі та мрією, що колись перетвориться на власний бізнес. Втілити задумане у життя допомогли два гранта від ПРООН и одноразова допомога від Центру зайнятості.

#FreeОдкровення

Вийшло інтервю з екс-мером Торецька (колишній Дзержинськ) Донецької області Володимиром Слєпцовим, який звинувачується у посяганні на територіальну цілісність України, але відмовився від обміну (передачі його на окуповану територію). Зараз він перебуває в лікарні у рідному Торецьку.

 «Тут вже нікого не було. Всі втекли – поліція, прокуратура. Мені теж треба було все кинути? А значить, судді хто? Ті, хто фактично втік, зрадивши батьківщину? Знайшли мера, ідіота старого з хронічними захворюваннями, і давай його соромити на всю країну. Зліпили той запис незрозуміло звідки (відео від 15 квітня 2014 р., де Слєпцов перед міськрадою Торецька закликає до проведення референдуму – ред.)

 «Була ж стратегія. Її Турчинов з Тарутою придумали. Щоб не конфліктувати з ними, не піддаватися на агітацію, не провокувати

– …и не перешкоджати «референдуму»?

– Ви так кажете «не перешкоджати»... Що, сорочку на собі рвати, щоб тебе застрілили, або, як моєму другу Володі Рибаку, живіт розпороли? (Володимир Рибак – депутат міськради Горлівки, якого було по-звірячому вбито, коли він захищав український прапор, посмертно став Героєм України – ред.)».

«Я знаю, що вони мене хочуть турнути тій стороні. У моїй справі стільки процесуальних порушень, що за неї вбивати треба. Не мене, а їх. Вони б мене у розшук подали та й все. У мене тут син, хвора жінка, я через неї і повернувся. І ще я хочу довести свою правоту».

#FreeДозвілля

Для тих, хто бажає відпочити після напруженого тижня, ми розшукали пару прикольних проектів.

У відео на Youtube-каналі «Кліше» вісім переселенців з Луганська та Донецька відповідають на незручні питання, з якими багато хто стикався за ці чотири роки. Начебто вийшло не нудно – нам сподобалося.

Не менш цікавий тест «Радіо «Свобода» – «Що ви знаєте про Донбас». Один з авторів цього дайджесту все життя прожив у шахтарському містечку, але на пару питань відповів неправильно. Перевірте свої знання і ви!

Гарних вихідних!

Приєднуйтесь до нас також на каналі t.me/freeua у Телеграм.

 

Дайджест #freeСхід.ua  виходить за підтримки Internews.

#Ваш Донецький прес-клуб

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Семаковська Тетяна 09:45, 4 Лютого 2021

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі паспорт, неповнолітнім – свідоцтво про народження, довіреність (якщо один з батьків відсутній). Перетнути лінію розмежування можна в період з 8:00 до 18:00.

Понад 10 років компанія Сервіс Бус успішно займається організацією пасажирських перевезень по Україні, в тому числі і регулярних рейсів Харків – Станиця Луганська. Власний автопарк сучасних і містких автобусів європейських марок дозволяє надавати послуги на високому рівні, а професіоналізм водіїв – гарантувати своєчасне прибуття до місця призначення.

Комфорт і безпека наших клієнтів – понад усе: на час поїздки кожному пасажиру буде оформлена страховка.

Харків-Станиця Луганська на автобусі: актуальний розклад на 2021 рік

Автобуси Харків – Станиця Луганська відправляються щоденно. Для обслуговування маршруту ми використовуємо тільки сучасні автобуси європейського класу – Setra, VanHool, Man, Scania, які оснащені зручними м’якими кріслами, кліматичними та медіа- системами. Просторі і чисті багажні відсіки позбавлять від необхідності розміщувати багаж у салоні.

Розклад

Ми склали графік маршруту офіційного рейсу Харків Станиця Луганська таким чином, щоб пасажири точно встигли пройти через блокпост.

Маршрут прямування:

Харків – Чугуїв – Ізюм – Слов’янськ – Краматорськ – Дружківка – Костянтинівка – Бахмут – Лисичанськ – Сєвєродонецьк – Новоайдар – Щастя – Станиця Луганська.

Відстань від Харкова до КПП в Станиці Луганській 366 км, час у дорозі 8 год. Наші автобуси заїжджають на автовокзал.

Ціна квитка 400 грн.

Коли ви обрали дату і час відправлення, можна забронювати місця на сайті компанії і оплатити їх онлайн. Бронювання може бути здійснено і по телефону. Наші менеджери дадуть відповідь на всі запитання й допоможуть підібрати оптимальні місця для поїздки. Крім того, ми залишили можливість оплати проїзду водієві безпосередньо перед відправленням.

Телефони:           (095) 222-30-30            (068) 222-30-30                  (093) 222-30-30

Довіряйте свої подорожі надійному перевізнику, телефонуйте вже зараз.

На правах реклами.

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Семаковська Тетяна 21:54, 25 Січня 2021

7. Зал очікування 6732eНадати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної допомоги”. Тут цілодобово приймають пацієнтів з з усієї південної частини Донеччини Вугледара, Волновахи, Нікольського району тощо.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Після окупації Донецька виникла також гостра потреба у створенні потужного кардіологічного центру в південному регоні. Такий центр створили на базі Маріупольської міської лікарні швидкої медичної допомоги. У закладі зробили ремонт, закупили сучасне обладнання (ангіограф, монітори та багато іншого). Тут є палати інтенсивної терапії, кардіореанімація, працює бригада інтервенційних кардіологів, які можуть виконувати ендоваскулярні втручання на коронарних артеріях.

«Коли до нас привозять людину з інфарктом, лікувати її починають ще в приймальному відділенні. Не пізніше ніж за 20-30 хвилин ми “відкриваємо” закупорену артерію в операційній і пацієнт виживає», – пояснює Про будні, нововведення, переваги та плани закладу розказує директор КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої допомоги” Сергій Орлеанський.

1. Сергій Орлеанський bb69e

Діє система телеметрії, – лікарі з машини швидкої допомоги надсилають до лікарні повідомлення (зокрема кардіограму) про стан хворого. Черговий лікар оцінює цей стан і на момент приїзду машини уже готовий діяти.

У лікарні працює оновлене обладнання, запроваджені сучасні протоколи лікування, тому заклад був готовий підписати договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) щодо лікування гострого інфаркту міокарда. Лікування відбувається за бюджетні кошти.

З липня 2020 року пакет з надання допомоги під час гострого інфаркту міокарда став «вагомішим». З квітня це було 16 тисяч гривень, а з липня 2020 року – 30 тисяч.

«До того, як ми почали практикувати стентування, летальність у разі інфарктів була досить високою – майже 15 відсотків. Сьогодні вона знизилася більш ніж удвічі», – каже директор лікарні Сергій Орлеанський.

У медичному закладі планують розвивати й інші напрями кардіології. Наприклад, аритмологію, лікувати “миготливу” аритмію.

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]