Набуття права власності за спадкуванням четвертої черги

Семаковська Тетяна 10:08, 29 Листопада 2016

Жінка, за рекомендацією іншої особи, звернулась до Краматорського місцевого центру з надання БВПД в березні 2016 року. Працівники центру встановили, що заявниця є суб”єктом права на безоплатну вторинну правову допомогу відповідно до ч.1 ст.14 ЗУ “Про безоплатну правову допомогу”, оскільки є інвалідом 2 групи та отримує пенсію у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб.    

З огляду на це, уповноваженими особами центру було прийнято рішення про надання громадянці правової допомоги, видавши доручення від 15.03.2016р.№0501-0050149-01, призначивши адвоката Юлію Іванівну Клечановську з метою здійснення представництва інтересів заявниці.                                

Гр-ка У з 2000 року проживала разом із спадкодавцем однією родиною, здійснювала за ним догляд, вела з ним спільне господарство. Спадкодавець був людиною одинокою, ні дружини, ні дітей не мав. В 2007 році він помер. Після його смерті відкрилась спадщина у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами в місті Лиман Донецької області. Спадкоємці 1-3 черг спадкування відсутні. Отже, жінка, на підставі                ст. 1264 Цивільного кодексу України, проживаючи з спадкодавцем однією сім”єю близько 7 років до часу відкриття спадщини, має право претендувати на четверту чергу спадкоємців за законом. 

На виконання норм цивільного законодавства України, для підтвердження свого права спадкування У повинна була в судовому порядку встановити факт проживання із спадкодавцем однією родиною не менш як 5 років до відкриття спадщини, щоб успадкувати належне йому за життя майно. Так, адвокат Клечановська, яка співпрацює з центрами з надання БВПД у Донецькій області, в червні 2016 року подала позов до Краснолиманського міського суду Донецької області  про встановлення місця відкриття спадщини та визнання У спадкоємицею 4 черги спадкування за законом, підготовила відповідні позовні заяви, зібрала та витребувала всі необхідні докази по справі: довідки та акти житлових органів, пояснення свідків. Суд, з огляду на правову позицію позивачки та її  представника, задовольнив вимоги позивача, визнавши гр-ку У спадкоємцем 4 черги спадкування за законом та встановивши місце відкриття спадщини.

Після отримання вказаного рішення суду жінка в квітні 2016р. звернулась до нотаріальної контори аби оформити своє право на спадщину. Однак враховуючи, що спадкодавець за життя відповідним чином не зареєстрував своє право власності на спадкове майно, їй було відмовлено у оформленні спадщини, що знову змусило позивачку звертатись до суду з позовом про визнання її права власності в порядку спадкування. Адвокат Ю.І. Клечановська вдруге надала особі кваліфіковану безоплатну правову допомогу: склала відповідний позов та представила її інтереси в суді. Представником були зібрані письмові докази, які беззаперечно свідчать про обгрунтованість позиції її клієнтки, у зв”язку з цим суд задовольнив вимоги позивача.                                                                       

Отже, адвокатом успішно і в повному обсязі виконані вимоги ст.60 ЦПК України, відповідно до яких вона довела ті обставини, на які клієнтка посилалась як на підставу своїх вимог і заперечень.

Таким чином, суд, беручи до уваги докази та обставини справи, представлені на розгляд стороною захисту, вирішив 1) задовольнити позовні вимоги особи щодо визнання її спадкоємцем 4-ої черги спадкування за законом, 2) встановити місце відкриття спадщини та визначити право власності на спадкове майно.                                             

За більш детальною інформацією Ви можете звернутися до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Донецькій області:

 

–       Краматорський МЦ з надання БВПД: м. Краматорськ, вул. Академічна, 20;                   тел.: 099-266-91-62, (06264)-6 63-41.

 

–       Маріупольський МЦ з надання БВПД: м. Маріуполь, пр. Нахімова, 82;                           тел.: 050-951-28-81.

Інформацію надав Регіональний Центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

 

 

 

kharkov stanica luganskaya avtobus 63375

Як доїхати з Харкова до КПП Станиця Луганська

Контрольний пункт пропуску в Станиці Луганській працює щодня. Для проїзду автобусом Харків – Станиця Луганська, Станиця Луганська – Харків кожному пасажиру потрібно мати при собі […]

7. Зал очікування 6732e

Операцію на судинах серця мешканцям півдня Донеччини роблять за годину

Надати допомогу пацієнту з гострим інфарктом міокарду за лічені хвилини – аж ніяк не фантастика. Саме так діють фахівці КНП “Маріупольська міська лікарня швидкої медичної […]

Екоскульптура на пляжі 21cb7

Екоактивісти піклуються про чистоту Азовського моря: 50 тон вторинної сировини вже відправили на переробку 

Готелі та хостели Маріупольського району в рамках конкурсу началися впроваджувати роздільний збір відходів. В рамках змагання за три місяці осені більше 50 тон вторинної сировини […]

76 69e15

Що спільного у розвитку громад Донеччини та Львівщини?

12 жовтня на базі Краматорського АКМЦ відбувся онлайн відеоміст Львів-Краматорськ: «Адміністративна реформа в Україні та аналіз досвіду діяльності новостворених об’єднаних територіальних громад Львівщини та Донеччини», […]

IMG 3095 2e607

Молодь Донбасу запрошують долучитися до тренінгів «Влада і молодіжна громада»

Тренінг «Влада і молодіжна громада» допоможе учасникам ознайомитись з темами: реформи в Україні, роботи органів законодавчої, виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також молодіжної політики […]