10 продуктів, які моментально покращать настрій

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 11:00, 26 Червня 2024
Шоколад / фото ілюстративне

Багато хто помічав, що деякі продукти чи напої здатні покращити настрій та емоційний стан. Але чому так відбувається? Розберімося! 

Які речовини впливають на зміну настрою

У складі багатьох “радісних” продуктів є речовини, які позитивно впливають на роботу мозку та вироблення гормонів, що відповідають за гарний настрій. Наприклад, шоколад багатий на триптофан — амінокислоту, необхідну для синтезу серотоніну, “гормону щастя”. Горіхи та насіння містять магній, який дає можливість знизити тривожність. Крім того, процес приготування та поїдання смачної їжі безпосередньо здатен викликати позитивні емоції. Це пов’язано з виробленням дофаміну — речовини, відповідальної за відчуття задоволення. Тому, якщо ви почуваєтеся пригніченим, спробуйте побалувати себе улюбленими ласощами — і настрій, імовірно, покращає. Звичайно, не варто зловживати «радісними» продуктами, адже надмірне споживання може зашкодити здоров’ю. Але в міру вони дійсно допоможуть підняти настрій!

10 продуктів для гарного настрою

Настрій потребує поліпшення? Не хвилюйтеся, ми знаємо, як із цим впоратися! Ось 10 продуктів, які здатні покращити самопочуття:

  • шоколад — багате джерело ендорфінів, які викликають відчуття задоволення. Хорошим варіантом продукту є шоколад Міленіум, що виробляється в Україні;
  • горіхи — містять триптофан, який допомагає виробляти серотонін;
  • йогурт — пробіотики в ньому покращують роботу кишківника та знижують стрес;
  • банани — багаті на вітамін B6, який сприяє виробленню серотоніну;
  • авокадо — містять жирні кислоти омега-3, що покращують настрій;
  • ківі — багаті на вітамін C, який допомагає боротися зі стресом;
  • лосось — багатий на омега-3 жирні кислоти, що піднімають настрій;
  • яйця — містять холін, що сприяє виробленню ацетилхоліну;
  • вівсянка — багата на вітаміни групи B, які допомагають боротися з депресією;
  • зелений чай — містить L-теанін, який знижує тривожність. Купити найкращі сорти напою можна в маркеті важливих штук Маудау;

Спробуйте включити ці продукти до свого раціону, і ви помітите, як ваше відчуття задоволення життям відновлюється!

Як часто слід вживати продукти “щастя”

Використання страв, що піднімають настрій, у щоденному раціоні може стати ключем до підтримання гарного самопочуття та підвищення якості життя. Поживні речовини, такі як омега-3 жирні кислоти, вітамін D і магній, позитивно впливають на емоційне та психічне здоров’я людини. Регулярне вживання цих продуктів допомагає знизити симптоми депресії та тривожності, а також покращити когнітивні функції. Тому варто розглянути можливість включення їх до свого раціону хоча б декілька разів на тиждень. Пам’ятайте, що збалансоване харчування — це не просто фізичне здоров’я, а і ключ до вашого психологічного добробуту. Зробіть цей важливий крок назустріч гарному самопочуттю вже сьогодні.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Відеофейк: Метью Міллер заявив, що в білгороді немає цивільних, тому решта – військові цілі

Бахмут Брехомір Данило Вінниченко 18:35, 25 Червня 2024
Пропагандисти зробили відеофейк / колаж Бахмут IN.UA

В мережі поширюється відео, на якому представник Державного департаменту США Метью Міллер начебто заявив, що в білгороді не залишилось цивільного населення, тому всі, хто там залишається є законною військовою ціллю. За яких причин там не залишилось цивільних та чому білгород привернув увагу американців, представник Держдепу не уточнив. 

Це відео є фейковим. Голос був накладений за допомогою штучного інтелекту. Саме відео не є оригінальним — воно змонтоване з різних брифінгів: це можна зрозуміти за одягом та положенням прапорів США у кадрі. Міжнародні та українські ЗМІ також не наводили слова Міллера про білгород та його роль у війні. 

Фейковий ролик про Метью Міллера / скриншот

США не згадували білгород 

Знайти згадки про те, що серед представників влади США розмірковували над становищем російського міста білгород не змогли: немає жодної заяви, пресрелізу, згадок у міжнародних, чи українських ЗМІ. Сполучені Штати ніколи не визначали пріоритетні російські міста для ударів з боку України. 31 травня 2024 року Ентоні Блінкен, держсекретар США під час пресконференції у Празі заявив, що Джо Байден надав дозвіл бити американською зброєю по російським територіям, які межують з Харківщиною. 

Пропагандисти зробили відеофейк

У самому відео є ознаки монтажу та використання штучного інтелекту. Саме відео росіяни зробили з декількох кадрів брифінгів Держдепу США за 9 та 28 травня 2024 року:  

  • у першому кадрі Метью Міллер стоїть у білій сорочці та у синій краватці;
  • у другому кадрі журналіст, який нібито ставить питання про російські території;
  • третій кадр – Міллер стоїть вже у блакитній сорочці з червоною краваткою.

Що ще характерно – прапори стоять у різному положенні та освітленні. 

Кадри з змонтованого відео та різниця між ними / колаж Бахмут IN.UA

Звук був накладений за допомогою штучного інтелекту. В оригінальних відео брифінгів Держдепу США немає жодної згадки про білгород, що через відсутність мирного населення місто стає законною військовою ціллю. Журналіст, який потрапив у змонтоване відео росіян питав про поставку озброєння для Ізраїлю, він також не згадував білгород. Ще однака штучного інтелекту – міміка та слова спікера асинхронні. 

Поширення подібних відеофейків направлене не тільки на дискредитування України та її партнерів, а й щоб підживлювати ненависть серед власного населення у боротьбі проти так званого “колективного заходу“. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Фейки: більшість українців виїхала та 17% населення підтримують Зеленського

Лідія Гук Гук Лідія 12:00, 23 Червня 2024
Колаж Бахмут IN.UA

Одна з найбільших тем для створення та поширення фейків від рф — про Президента України Володимира Зеленського. Кремль не залишає потуг висвітлити його як нелегітимного очільника країни, що продовжує виконувати обов’язки глави держави незаконно. Цього разу пропагандисти роздувають тему втоми та відсутність підтримки українцями Зеленського.

Фейк: Зеленському довіряють лише 17% українців

Від 14 червня мережею поширюється відео, на якому німецький депутат Маттіас Мосдорф у своїй промові говорить про те, що нібито лише 17% українців довіряють Зеленському. За його словами, такий низький відсоток через продовження Україною бойових дій.

Однак,  це — фейк. Президенту України довіряє більша частина населення. Результати опитування від Київського міжнародного інституту соціології, проведеного в кінці травня, показали: сімдесят відсотків українців вважають, що Володимир Зеленський має залишатися президентом до кінця воєнного стану. Не згодні з цим лише 22%. Відтак, переважна більшість українців підтримують Зеленського і вважають, що він повинен виконувати обов’язки глави держави до завершення війни.
Депутат Маттіас Мосдорф від опозиційної партії “Альтернативи для Німеччини” часто виступає з промовами на тему війни в Україні. У його словах завжди фігурують наративи про те, що фінансова підтримка Заходу була і є даремною, оскільки Україна нібито вже програла війну, а санкції проти рф треба скасувати.

Фейк: менша частина корінних українців зараз проживають на території України

19 червня колишній прем’єр-міністр України часів януковича микола азаров на своїй сторінці у Telegram заявив про нібито ще одну причину нелегітимності Володимира Зеленського, як глави держави. Без доказів та джерел інформацій він повідомив, що Зеленський не може представляти інтерес України, оскільки на виборах його обрали саме українці, кількість яких зараз у меншості через війну. 

Допис у Telegram-каналі миколи азарова / скриншот

Попри окупацію росією українських території, велика частина українців перебрались в інші міста під статусом ВПО. Через відсутність умов для достовірного підрахунку, неможливо точно сказати скільки корінних українців зараз перебуває в Україні. Останній такий підрахунок проводився ще у 2001 році.

Читайте також

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Біткоїн по $93 000: нова реальність

Біткоїн вперше подолав позначку $93 000, продовжуючи вражаюче ралі, яке стартувало після серії важливих подій, включаючи президентські вибори у США. Цей стрімкий ріст зацікавив як […]

16:25, 05.12.2024 Скопіч Дмитро

Тепловізори: сучасні технології для будь-яких умов

Тепловізор — це сучасний оптичний пристрій, який дозволяє виявляти об’єкти за допомогою їхнього теплового випромінювання. Усі об’єкти з температурою вище абсолютного нуля випромінюють інфрачервоні хвилі. […]

10:27, 04.12.2024 Скопіч Дмитро

Що включає професійний переклад документів і кому довірити це завдання

Професійний переклад документів – це складний та багатогранний процес, який включає не лише переклад тексту з однієї мови на іншу, але й адаптацію змісту до […]

Тепловізори: Інноваційна технологія для будь-яких умов

Тепловізори — це сучасні оптичні прилади, які дозволяють виявляти теплове випромінювання об’єктів і створювати зображення на основі температурних відмінностей. Завдяки своїм можливостям, тепловізори стали незамінними в […]

Податок на посилки з-за кордону не лише до 45 євро — що пропонує Кабмін

Кабінет Міністрів України планує внести суттєві зміни до оподаткування міжнародних посилок. Головною зміною стане скасування пільги щодо несплати ПДВ для посилок вартістю до 150 євро. […]

14:43, 29.11.2024 Скопіч Дмитро