Зимова підтримка вже доступна для мешканців прифронтових територій, її надає, як держава так й благодійні організації.
Пояснюємо, які види допомоги доступні для українців в 2024 році.
Зимова підтримка для мешканців прифронтових територій
Вразливим групам населення допомагатимуть підготуватися до зими. Таку роль на себе взяла держава, великі донори та різноманітні благодійники з гуманітарних організацій.
Зокрема, держава планує допомагати українцям з вразливих категорій житловими субсидіями та пільгами, на що вже, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передбачено 42 мільярди гривень. Своєю чергою, благодійники планують допомагати домогосподарствам харчовими продуктами, твердим паливом та навіть грошима. Текстовий варіант шукайте за посиланням, а відео дивіться за наступним посиланням.
В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію письменниці Вікторії Амеліної, яка загинула внаслідок ракетного удару по Краматорську.
Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної започаткували INDEX у партнерстві з Українським ПЕН. Програма відбуватиметься в рідному місті Вікторії Амеліної — Львові.
У межах програми INDEX запросить на тримісячний термін до Львова двох письменників, які працюють в напрямку креативного письма — одного українського автора і одного закордонного. У квітні-червні прийматимуть українського письменника чи письменницю, а в липні-вересні — закордонного.
Учасникам Стипендійної програми імені Вікторії Амеліної пропонують:
проживання у квартирі в центрі Львова;
офісний простір;
стипендію в розмірі 1 200 доларів упродовж трьох місяців;
покриття витрат на подорожі Україною для культурної діяльності та навчальних поїздок у рамках Стипендійної програми;
організацію щонайменше двох публічних заходів: читання, дискусії, виступи;
медійну підтримку: інтерв’ю, подкасти з медіапартнерами INDEX і Українського ПЕН;
участь у програмі культурних та академічних подій у Львові та інших містах України;
навчальні поїздки до місцевих культурних інституцій та зустрічі з провідними діячами культури;
волонтерську поїздку на деокуповані або близькі до фронту території в партнерстві з Українським ПЕН (за згодою стипендіатів);
спільний захід у Львові наприкінці вересня 2025 року за участі двох стипендіатів.
Стипендійна програма імені Вікторії Амеліної: хто може подати заявку
Заявку на участь у програмі можуть подати письменниці та письменники, які зацікавлені у темі прав людини та прагнуть досліджувати причини й наслідки війни росії проти України. Письменники повинні мати хоча б одну опубліковану книгу на момент подання заявки.
Для подачі заявки кандидатам необхідно надати:
коротке резюме;
одну сторінку з описом проєкту, над яким вони працюватимуть під час стипендії;
один опублікований текст (розділ книги, есе, добірку поезій).
Форма заявки для українських письменників доступна за посиланням. Форма заявки для закордонних письменників доступна за посиланням.
Кінцевий термін подачі заявок — 1 січня 2025 року о 18:00 за київським часом. Результати відбору оголосять 11-13 лютого.
У разі виникнення додаткових питань пишіть на електронну пошту: [email protected]
Хто така Вікторія Амеліна
Вікторія Амеліна — українська письменниця та засновниця Нью-Йоркського літературного фестивалю, який проводився у місті Нью-Йорк Бахмутської громади. Після початку повномасштабної війни Вікторія Амеліна стала розслідувачкою воєнних злочинів і почала документувати наслідки російського вторгнення у складі команди Truth Hounds.
27 червня 2023 року Вікторія Амеліна зазнала важких поранень внаслідок ракетного обстрілу Краматорська російськими військами. У цей день письменниця перебувала у центрі міста із делегацією колумбійських журналістів і письменників.
1 липня 2023 року Вікторія Амеліна померла у лікарні у Дніпрі. Їй було 37 років.
Читайте також:
В Італії створять видавництво на честь загиблої в Краматорську письменниці Вікторії Амеліної
Черговий воєнний злочин росіяни скоїли 10 листопада. Перебуваючи на околицях села Терни Лиманської громади, військові побачили місцеву жительку. Жінка йшла вулицею вздовж зруйнованих будинків.
Помітивши цивільну, окупанти відкрили по ній вогонь. Жінку вбили пострілом зі стрілецької зброї.
Донецька обласна прокуратура розпочала досудове розслідування за фактом вчинення воєнного злочину, що спричинило загибель людини. Наразі проводяться невідкладні розшукові дії. Правоохоронці встановлюють обставини події та особу вбитої жінки.
Зазначимо, що росіяни не вперше розстрілюють беззбройних цивільних. Зокрема, в Селидовому вони вбили двох жінок, а також відкрили вогонь по цивільному авто, де перебували двоє людей.
В Україні започаткували Стипендійну програму імені Вікторії Амеліної. Вона передбачена для письменниць і письменників з України та з-за кордону. Мета програми — вшанувати пам’ять і продовжити місію […]
На Донеччині зафіксували черговий воєнний злочин окупантів. Військові російської армії розстріляли беззбройну жінку з села Терни Лиманської громади. Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура. Розстріляли […]
За ініціативи міської влади Бахмута в Україні працюють понад десяток Центрів підтримки бахмутян. Вони надають допомогу в містах, куди евакуювалися найбільше людей з Бахмута. Незабаром […]
Благодійний фонд “Вільні люди — вільна країна” відкрив реєстрацію на отримання гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів для ВПО з Донецької та Харківської областей, що […]
Дружина військового з Дніпропетровщини Стася Милославська збирає кошти на машину для ЗСУ. Автівки, які вона раніше придбала за власні гроші, вже повністю вийшли з ладу […]