Змінотворці можуть отримати 10 тисяч доларів на інтеграцію переселенців у громадах

Микола Ситник 17:45, 16 Листопада 2023
Інтеграція переселенців
Інтеграція ВПО у громадах / фото Facebook, “Єднання заради дії”

Міжнародна неурядова організація IREX в Україні оголосила конкурс проєктів, спрямованих на розвиток і посилення соціальної згуртованості у межах програми “Єднання заради дії”. Ініціатива спрямована на покращення інтеграції внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у громадах.

Про це повідомляє сайт програми “Єднання заради дії”.

Про конкурс

Конкурс проєктів має на меті посилити стабілізацію України шляхом сприяння інтеграції ВПО та зменшення їхньої вразливості.

Проєкт для громади — це план ініціативної групи та організації, спрямований на вирішення нагальної потреби ВПО у громаді. Приклади ідей активностей для громад:   

 • Створення просторів для ВПО як місця спілкування та співпраці з мешканцями громади. 
 • Співпраця з місцевою владою щодо впровадження креативних ідей, які сприяють інтеграції ВПО.  
 • Створення креативних просторів та діалогових платформ для дискусій та співпраці внутрішньо переміщених осіб та мешканців громад, спільного навчання, проведення майстер-класів, зустрічей та змістовного відпочинку. 
 • Створення можливостей для неформальної освіти внутрішньо переміщених осіб, які б сприяли їхній інтеграції у громади, що приймають, а також можливостей неформальної освіти для інших мешканців громади задля посилення їхньої спроможності сприяти інтеграції ВПО. 
 • Започаткування нових соціальних послуг для ВПО (інноваційних послуг на базі бібліотеки, кімнати психологічного розвантаження, соціального простору для громади та громадських організацій на базі культурного центру чи іншого об’єкта тощо).

До участі запрошуються такі громади:  

 • Черкаська область: Черкаси;
 • Чернівецька область: Чернівці;
 • Хмельницька область: Хмельницький, Кам’янець-Подільський;
 • Закарпатська область: Ужгород, Мукачево;
 • Житомирська область: Житомир;
 • Вінницька область: Вінниця;
 • Дніпропетровська область: Дніпро, Кам’янське;
 • Івано-Франківська область: Коломия, Івано-Франківськ;
 • Львівська область: Львів, Червоноград;
 • Київська область: Біла Церква, Обухів;
 • Кіровоградська область: Кропивницький.

Фінансування

За результатами конкурсу, відібрані заявники зможуть отримати грант у розмірі до 10 тисяч доларів США для втілення проєкту. Він реалізовуватиметься у термін від 4 до 8 місяців. Розмір гранту залежатиме від специфіки затвердженого проєкту.

Як взяти участь?

Конкурсантам необхідно до 20 листопада 2023 року надіслати пакет документів на електронну пошту [email protected] з темою листа “Грантова підтримка ВПО у громадах_назва громади_назва організації”. 

Інструкція щодо бюджету проєкту доступна за посиланням. Шаблони документів можна завантажити за посиланням.

Докладніше з умовами конкурсу можна ознайомитися тут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Послуги в ЦНАП

ЦНАП для бахмутян у Дніпрі: як записатися

У середу, 6 грудня, представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме бахмутян у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі […]

11:26, 04.12.2023 Микола Ситник
Боєприпаси

“Окупанти отримали поповнення та атакують на флангах Бахмута”, — Калашніков

На Бахмутському напрямку окупаційна армія рф отримала поповнення у вигляді десантних підрозділів. Загарбники ведуть активні дії на південному та північному флангах Бахмута. Окупанти не полишають […]

10:44, 04.12.2023 Микола Ситник
ЗСУ

У ЗСУ розповіли, скількох росіян ліквідували за місяць у районі Бахмута

На Бахмутському напрямку в листопаді окупаційна російська армія втратила 8700 осіб. На околицях Бахмута загарбники продовжують застосовувати тактику “м’ясних” штурмів. Про це в етері телемарафону […]

09:37, 04.12.2023 Микола Ситник
Забахмутка фото 2023

Проблема будівельного сміття у Бахмуті: що з ним робитимуть

Понад 90% міста зруйновано, тож після виникне проблема великої кількості будівельного сміття. Мерія Бахмута знайшла можливе рішення та презентувала його у Варшаві. Редакція дізнавалася деталі. […]

ВР проголосувала за законопроєкт Дмітрієнко

Кріобанк для ЗСУ стане безплатним: деталі

Українські військові можуть безплатно користуватися послугами кріобанку, аби зберігати свої репродуктивні клітини. Верховна Рада підтримала ініціативу, “за” проголосували 271 депутат. Про це повідомляє нардеп Ярослав […]