Жінки-ВПО на Чернігівщині можуть отримати до 1500 доларів — покрокова інструкція

Семаковська Тетяна 14:30, 14 Травня 2025
Грант для жінок / анонс Eleos

У Чернігові та області анонсували новий грант для жінок, які хочуть започаткувати або розвивати власний бізнес. Програма передбачає навчання в бізнес-школі та можливість отримати мікрогрант на розвиток справи у розмірі не менше ніж 1500 доларів США, або близько 62 тисяч гривень. Участь в програмі можуть брати й жінки ВПО.

Як податися на грант, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Грант для жінок

Новий грант для жінок анонсували для мешканок Чернігівщини. Участь у програмі зможуть взяти 100 жінок з Чернігівської області, з яких 50 отримають фінансування на реалізацію своїх ідей. До участі запрошуються як внутрішньо переміщені особи (ВПО), так і місцеві мешканки віком від 18 років до 50+.

Формат навчання:

Навчання триватиме 2,5 місяці. Протягом року сформують 7 груп, які проходитимуть заняття раз на тиждень упродовж 7 тижнів. Навчання проходитиме у Жіночому хабі за адресою місто Чернігів, вулиця Всіхсвятська, 16.

Курс включатиме роботу з:

  • бізнес-тренером зі створення бізнесу та написання проєктів;
  • тренером з маркетингу;
  • бізнес-тренером з психологічної стійкості.

Після основного навчального курсу учасниці продовжать працювати у форматі індивідуальних і групових консультацій, аби підготувати свої бізнес-проєкти до фінального захисту.

Переможниці отримають:

  • мікрогрант на розвиток власної справи 1500 доларів США або близько 62 тисяч гривень;
  • 3 місяці юридичних консультацій;
  • менторський супровід з управління бізнесом та командою.

Хто може взяти участь:

Пріоритет надається жінкам з підприємницьким потенціалом, досвідом ведення мікробізнесу або сильною мотивацією розпочати власну справу. Учасниці мають гарантувати участь у всіх заняттях програми.

Щоб долучитися до проєкту, необхідно заповнити анкету за посиланням.

Про досвід жінок, які писали гранти:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи припинять виплати ВПО після продажу житла або авто: роз’яснення для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:00, 21 Червня 2025
Розрахунок виплат / фото Міністерство соціальної політики України

У медіапросторі часто з’являються твердження, що продаж нерухомості чи автомобіля автоматично позбавляє ВПО державної допомоги. Насправді українське законодавство передбачає низку винятків, коли такі доходи не впливають на виплати.

Детальніше про те, чи припиняють в Україні виплати ВПО після продажу житла або авто, розповіли представники Юридичного порадника для ВПО.

Чи припиняють виплати ВПО після продажу житла або авто у 2025 році

За словами представників Юридичного порадника для ВПО, згідно з Порядком обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї, до доходів зараховуються всі задекларовані особою кошти, а також відомості, які Державна податкова служба (ДПС) або Пенсійний фонд України (ПФУ) отримують автоматично. Це стосується, зокрема, доходів від продажу рухомого або нерухомого майна.

Водночас у законі передбачено особливі винятки, коли дохід від таких операцій не враховується. Це відбувається тоді, коли переселенець:

  • продає єдиний автомобіль або інший транспортний засіб, зареєстрований на одного з членів сім’ї;
  • продає єдине житлове приміщення або його частину, розташовану на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих територіях, для яких не встановлено дату завершення бойових дій.

Такі операції не впливають на виплати ВПО за умови, що дохід отримано одноразово протягом календарного року.

Також зазначається, що, якщо особа має кілька об’єктів нерухомості, але один із них розташований на тимчасово окупованій території, то інший — навіть у підконтрольному регіоні — вважається єдиним житлом. Наприклад, якщо сім’я має квартиру в Харкові та Луганську й продає харківську, це не призведе до припинення допомоги.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Безплатне зберігання репродуктивних клітин для військових: як скористатися можливістю

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 21 Червня 2025
Військовий ЗСУ / фото Генштаб

В Україні функціонує спеціальна державна програма, яка дозволяє військовим зберегти свої репродуктивні клітини. Завдяки їй військовослужбовці та військовослужбовиці зможуть стати татом чи мамою у майбутньому, попри всі ризики, які несе війна.

Детальніше про те, як скористатися програмою — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Безплатне зберігання репродуктивних клітин для військових

В Україні працює спеціальна державна програма для військових, яка дозволяє їм зберегти свої репродуктивні клітини для подальшого становлення батьком чи матір’ю у майбутньому, попри всі ризики, які несе війна.

Така послуга доступна військовослужбовцям ЗСУ та інших структур, які беруть участь у бойових діях або здійснюють заходи з національної безпеки.

Наразі зберегти власні репродуктивні клітини можна у 18 медичних закладах України різної форми власності. Знайти найближчий до себе заклад можна завдяки електронній карті місць надання послуг за програмою медичних гарантій “71 послуга зі здійснення забору, кріоконсервації та зберігання репродуктивних клітин”. Також інформацію можна отримати на гарячій лінії НСЗУ за номером 16-77.

Зазначається, що програма діє до завершення воєнного стану, а також упродовж подальших шести місяців. Послуга повністю безоплатна.

У разі загибелі військового його репродуктивні клітини зберігатимуться протягом наступних трьох років.

Як скористатися послугою

Щоб військові могли скористатися послугою забору та зберігання репродуктивних клітин, потрібно спершу пройти медичне обстеження в одному із законтрактованих закладів. Для цього не потрібне направлення від сімейного лікаря.

Після отримання результатів та з електронним направленням від лікуючого лікаря проводиться забір клітин. Крім цього, військовому потрібно буде надати заяву на дозвіл на проведення процедури та подальше зберігання клітин. Уже після цього біоматеріал можна буде використати в майбутньому для застосування штучного запліднення.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Власна справа після переїзду: як переселенка з Костянтинівки запустила виробництво сублімованої їжі

Олена Хатмулліна — підприємиця з міста Костянтинівка Донецької області. Тут вона мала власний бізнес з чотирма напрямками виробництва. Через війну жінка евакуювалась на Тернопільщину, куди […]