Які вакансії і програми підтримки пропонує Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості для ВПО

Валентина Твердохліб 11:05, 27 Травня 2025
вакансії
Зустріч із роботодавцем / фото Слов’янсько-Бахмутське управління Донецької обласної служби зайнятості

Бахмутський міський центр зайнятості реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Установа продовжує надавати допомогу безробітним. Тут пропонують наявні вакансії з різних спеціальностей, а для ВПО — грантові програми і перенавчання.

Які вакансії наразі є найзатребуванішими і які пропозиції є для ВПО, редакції Бахмут IN.UA розповіли у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Донецького обласного центру зайнятості.

Вакансії з офлайн і онлайн зайнятістю: пропозиції

На сьогодні безробітним пропонують вакансії в різних сферах. Є місця для працевлаштування у сфері обслуговування та на робітничі професії. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається в медицині.

“На сьогодні у Слов’янсько-Бахмутському управлінні Краматорської філії Донецького обласного центру зайнятості найбільше вакансій працівників сфери обслуговування та громадського харчування, охорони здоров’я. Серед робітничих професій — електрогазозварники, електромонтери, слюсарі, водії автотранспортних засобів, трактористи. Серед найпростіших професій — вантажники. Найбільший дефіцит працівників наразі на вакансії у сфері охорони здоров’я, зокрема потрібні лікарі різного направлення”, — розповіли в центрі зайнятості.

Є для розгляду і вакансії з дистанційною роботою. Вона може підійти батькам з маленькими дітьми чи людям, які евакуювались за межі області. Також є пропозиції працевлаштування на неповний робочий день.

“Були зареєстровані вакансії на неповний робочий час. Це пропозиції роботи для найпростіших професій — прибиральників, двірників тощо. Також на даний момент актуальна вакансія бухгалтера з можливістю працювати дистанційно”, — повідомляють у центрі зайнятості.

Отримати роботу можуть і люди передпенсійного віку, і люди з проблемами зі здоров’ям. Однак, точного переліку вакансій для них немає. Кожну можливу вакансію розглядають окремо з урахуванням медичних протипоказань людини.

Працевлаштування ВПО: гранти на власну справу

У центрі зайнятості для ВПО пропонують не лише наявні вакансії, а і роз’яснюють про можливість розпочати або розширити власний бізнес. Для цього переселенцям і переселенкам надають мікрогранти на власну справу. Це безповоротна, безвідсоткова державна допомога на створення або розвиток власного бізнесу.

Для отримання гранту потрібно:

  • подати заявку через портал “Дія”;
  • розробити та захистити бізнес-плану;
  • відкрити спеціальний банківський рахунок.

Програма надання мінігрантів передбачена для людей віком від 18 до 65 років, які зареєстровані як ФОП. Сума гранту складає від 50 до 500 тисяч гривень.

Професійне навчання для ВПО

Для безробіних ВПО пропонують професійне навчання, яке передбачає:

  • первинну професійну підготовку;
  • перепідготовку;
  • підвищення кваліфікації.

На сьогодні ВПО, які зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні, можуть пройти професійне навчання у восьми центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Вони працюють у:

  • Дніпрі;
  • Рівному;
  • Львові;
  • Одесі;
  • Полтаві;
  • Сумах;
  • Івано-Франківську.

Навчання доступне за 98 професіями і 400 освітніми програмами. На період навчання надають гуртожиток і компенсуєть оплата за проїзд до місця навчання. Також, за потреби, людей направляють на попередній медичний огляд. Після закінчення навчання видають документ
державного зразка.

Ваучери на навчання для ВПО

Переселенці і переселенки, які не зареєстровані як безробітні і є застрахованими особами, за умови відсутності підходящої роботи, мають право на одноразове отримання ваучера для
підтримання конкурентоспроможності. Ваучер передбачає:

  • перепідготовку за робітничою професією;
  • підготовку за спеціальністю для здобуття ступеня магістра;
  • підготовку на наступному рівні освіти, окрім освітньо-наукового/освітньо-творчого рівня вищої освіти;
  • підвищення кваліфікації.

Сума ваучера складає 30 280 гривень.

Слов’янсько-Бахмутський центр зайнятості: контакти

Якщо ви бажаєте отримати роботу або взяти участь у програмах для ВПО, звертайтесь до Слов’янсько-Бахмутського управління за адресою: місто Слов’янськ, площа Соборна, 3 (6 поверх).

Також звернення приймають за телефоном: +380 (50) 550 5460.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 17 Червня 2025
Допомога військовим та їх сім’ям у восьми областях / фото 24 ОМБр

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам.

Про це повідомили представники Програми реінтеграції ветеранів IREX.

Безплатна юридична, соціальна та психологічна допомога для ветеранів

У восьми областях України реалізовується програма реінтеграції ветеранів, у межах якої працюють спеціальні мобільні групи. Вони надають військовим і їхнім родинам безплатну юридичну, соціальну та психологічну допомогу.

Ініціатори проєкту зазначають, що у складі команди є юрист, психолог і соціальний працівник із практичним досвідом роботи. Вони можуть приїхати до будь-якої громади в межах областей, де діє програма.

Як зв’язатися з мобільною групою

Щоб зв’язатися з мобільною групою та отримати допомогу, потрібно зателефонувати за одним із номерів, що відповідають конкретним регіонам:

  • Львівська область — +380 (97) 952 2090;
  • Вінницька область — +380 (67) 959 4065;
  • Одеська область — +380 (93) 000 3979;
  • Хмельницька область — +380 (96) 563 0090;
  • Миколаївська область — +380 (512) 776 451;
  • Сумська область — +380 (96) 687 3575;
  • Рівненська область — +380 (93) 894 2227;
  • Чернігівська область — +380 (77) 556 7777.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]