Як ЗСУ б’ються за Часів Яр: бійці показали кадри оборони

Семаковська Тетяна 09:54, 17 Червня 2024
Часів Яр / кадр з відео “КРАКЕН””

Бійці спецпідрозділу “КРАКЕН” показали кадри бою за місто Часів Яр, де ворог продовжує атакувати останні дні. Противник намагається вибити з позицій наші війська, при цьому цілеспрямовано знищуючи будинки у Часів Ярі. Видніються прильоти та задимлення, у таких умовах ЗСУ тримають оборону.

Відео опублікували на сторінці підрозділу.

Часів Яр, бої за місто

Ситуація у Часів Ярі важка, місто продовжують обороняти від росіян попри обстріли ворога та використання дронів. Бійці контратакують російські позиції поблизу міста, ведуть вогонь по противнику.

Вигляд на місто / кадр з відео “КРАКЕН”
Військовий на позиції у Часів Ярі / кадр з відео “КРАКЕН”

Бійці спецпідрозділу тримають на прицілі противника, ворог намагається захопити Часів Яр та тисне на мікрорайон “Новий”. У місті все ще лишаються люди, йдеться про близько 600 осіб.

Часів Яр все більше нагадує Бахмут, росіяни нищать місто крок за кроком / кадр з відео “КРАКЕН”

За останні дні вагомих просувань у ворога не відбулося, як й раніше тривають бої за місто, росіяни дещо зменшили кількість атак, ймовірно ворог готує та підтягує на цю ділянку резерви.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Пересуваємося слідкуючи за небом”: Чаус розповів про ситуацію у Часів Ярі

Валентина Славінська Славінська Валентина 10:00, 16 Червня 2024
БПЛА
Український воїн запускає БПЛА / фото Генштаб

Сергій Чаус, начальник МВА Часів Яру розповів про критичну ситуацію в місті, де люди живуть під щоденними обстрілами російських військ.

Редакція Бахмут IN.UA з’ясувала деталі.

Бої у Часів Ярі тривають

За словами Чауса, ситуація у Часовому Ярі залишається надзвичайно складною через інтенсивні бої, які не вщухають у районі міста. Російські війська безупинно обстрілюють місто та навколишні населені пункти.

“Обстріли більше нікуди, щільність вогню не зменшується, – розповідає Сергій Чаус. – Ми пересуваємося, слідкуючи за небом і прислухаючись до звуків поблизу”.

Люди, які все ще залишаються у Часовому Ярі, стикаються з нестачею всього необхідного для життя через неможливість придбати елементарні речі. 

Волонтери підтримують зв’язок з мешканцями Часового Яру, яким вдалося евакуюватися. Створено кілька хабів, зокрема у Києві, де відстежуються потреби евакуйованих людей та надається необхідна підтримка.

Можливість поховання тимчасово відновилась

Війна забирає життя мирних мешканців Часового Яру. За словами начальника МВА, раніше були випадки, коли людей доводилося ховати просто у дворах, оскільки дістатися цвинтаря було надзвичайно небезпечно.

Іноді трапляються короткі проміжки відносного затишшя, за які вдається організувати традиційні поховання на місцевих кладовищах. Однак все залежить від безпекової ситуації.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Скільки людей залишаються в Часів Ярі та хто займається пораненими: Чаус розповів про ситуацію

Семаковська Тетяна 09:40, 6 Червня 2024
Ілюстрація Бахмут IN.UA

У місті Часів Яр Донецької області, станом на вечір 5 червня, залишаються 664 людини. Це люди старшого віку, з якими щодня працює місцева влада, з питань евакуації. Наразі вони відмовляються виїжджати. Пенсіонери забезпечені їжею, водою та медикаментами. Поранених від російських обстрілів доставляють у лікарню, а от із загиблими ситуація важча, вже є випадок, коли людину поховали у дворі приватного будинку. Влада наголошує на евакуації.

Про це у коментарі Бахмут IN.UA повідомив Сергій Чаус, начальник Часовоярської міської військової адміністрації.

Часів Яр. Останні новини

У Часів Ярі росіяни щодня використовують FPV-дрони, тож завозити у місто хліб щодня стає складніше. Мешканці забирають їжу, коли мають можливість. Окрім 664 людей, у місті ще є безпритульні тварини.

“Останні декілька місяців працювати з тваринами просто немає можливості, тому що безпекова ситуація не дозволяє. Відверто скажу, нам спочатку б з людьми розібратися (ред. вмовити евакуюватися). Основна маса людей, які залишилися, це люди старшого віку. Головний їх аргумент, що це їх дім, що там лежать їх родичі, і вони не хочуть їх покидати. Це складно пояснити, чому вони залишаються там. Не забуваймо, що коли люди перебувають під постійними обстрілами, то можуть інакше дивитися на ситуацію. Кожного разу ми пояснюємо і підводимо до того, що, може прийти момент, коли не зможемо приїхати через безпекову ситуацію”, — каже Сергій Чаус.

Він додає, що міська адміністрація намагається зараз максимально допомагати людям. Досі у Часів Ярі працює скважина, де є вода. Хоча поруч вже неодноразово були прильоти. Сергій Чаус каже, сподівається, що ситуація на фронті розвернеться у наш бік.

Де ховають загиблих та куди везуть поранених?

Росіяни прицільно ведуть вогонь за допомогою дронів, від яких страждають також цивільні, які ще залишаються у місті. Чаус пояснює, що поранених везуть до лікарні. Головне знайти, хто це буде робити, допомагають у цьому й військові, які транспортують людей з пораненнями. Важча ситуація із загиблими.

“Одна з останніх жертв, на жаль, вже похована безпосередньо у себе вдома. У приватному будинку”, — говорить начальник Часовоярської міської військової адміністрації.

Руйнування у Часів Ярі

За словами Сергія Чауса, у місті 80% будинків отримали критичні пошкодження. Немає жодної вцілілої лікарні, школи чи садочка.

“Є різні ступені отримання пошкоджень, їх відмінність у критичності. Наприклад, є не критичні пошкодження, але вони потребують капітального ремонту”, — пояснює у коментарі Чаус.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Історії

“Цветмет був нашим життям”: що означав День Металурга для бахмутян

“Цветмет” — більше, ніж просто завод. Для багатьох бахмутян це була не просто робота, а ціле життя: сюди йшли після школи, після інституту, приводили родичів, […]

Бахмутські школи: чи буде закриття або реорганізація з вересня 2025 року

Бахмутські школи продовжують працювати онлайн. Попри те, що деякі навчальні заклади в евакуйованих громадах змушені зачинятися через брак учнів, бахмутські школи закривати або реорганізовувати школи […]

1000 гривень у руках

Ощадбанк вилучить пенсії ВПО з ТОТ до 2022 року — що потрібно зробити, щоб повернути кошти

З рахунків деяких ВПО-пенсіонерів, можуть вилучити кошти до Пенсійного фонду. Рішення стосується пенсіонерів та пенсіонерок, які є ВПО з окупованих територій до 24.02.2022 та підпадають […]

донецька стела
Фоторепортаж

Який вигляд має Донецька стела у липні 2025 року: фоторепортаж

На в’їзді до Донецької області стоїть відома стела, яка за роки війни стала символом незламності і єдності українців. Тут військові різних підрозділів і бригад лишають […]

прожитковий

Уряд погодив підвищення виплат на дітей: нові суми

Уряд ухвалив проєкт закону, який має на меті запровадити пакет комплексної підтримки для українських родин з дітьми. Він передбачає збільшення дитячих виплат та виплат жінкам, які […]