Як ВПО отримати 14 300 за місяць: умови програми для переселенців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:10, 31 Жовтня 2024
Грошова виплата за працевлаштування для ВПО / фото ілюстративне, Unsplash

У Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Одеській та Дніпропетровській областях стартував новий проєкт від “Карітас”, який отримав назву REMARKET “Відновлення та розширення можливостей через доступ до ринку та стійкі економічні перетворення”. В його межах різні категорії ВПО можуть отримати гроші за працевлаштування.

Про це повідомили представники “Карітас Донецьк у місті Дніпро” в Facebook.

Грошова виплата ВПО за працевлаштування

Одним із напрямів проєкту REMARKET в Україні є ініціатива “Гроші за працевлаштування”, за яким планується надати грошову підтримку за працевлаштування загалом 500 учасникам по Україні, упродовж 3 місяців. Сума виплати за один місяць — 14 340 гривень.

Проєкт реалізовуватимуть у наступних областях:

  • Львівській;
  • Одеській;
  • Дніпропетровській;
  • Хмельницькій;
  • Івано-Франківській.

Хто може взяти участь в проєкті

В новому проєкті від “Карітас” можуть взяти наступні категорії:

  • ВПО;
  • місцеве населення, яке прямо чи опосередковано постраждало від війни;
  • репатріанти;
  • ветерани.

Важливою умовою є відповідність одній з категорій вразливості:

  • господарства з одним головою (зокрема, очолювані жінками);
  • домогосподарства, де є особи з інвалідністю або важким чи хронічним захворюванням;
  • молодь без досвіду роботи;
  • особи віком 50+;
  • особи з низьким рівнем доходу
  • багатодітні сім’ї;
  • домогосподарства з вагітною жінкою або матір’ю з дитиною до трьох років.

Як долучитися

Для того, щоб ВПО та інші категорії громадян, могли взяти участь в новому проєкті від “Карітас”, необхідно заповнити спеціальну форму за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Премії та зарплати бахмутських посадовців та що з ними не так. Пояснюємо у відео

Семаковська Тетяна 18:20, 30 Жовтня 2024

Бахмутські посадовці в евакуації отримують чималі премії та зарплати. Наприклад, за період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Його підлеглі також не відстають та отримують не тільки високі зарплати, але й премії. Власне, за роботу очікувано отримувати гідну оплату, однак обґрунтування за що отримують надбавки посадовці доволі дивне. Більше пояснюємо у відео.

Зарплати та премії посадовців Бахмута

Що передувало?

За період січень-червень 2024 року Олексій Рева, начальник ВА Бахмута отримав понад 600 тисяч гривень зарплати. Заступник начальника ВА Олександр Марченко за пів року 2024 також отримав понад 600 тисяч гривень заробітної платні, заступник мера Сергій Родін — понад 288 тисяч гривень, а секретарка міськради Ганна Петриєнко-Полухіна — більш як 700 тисяч гривень. Секретар та заступник начальника ВА Бахмута з окладом менш як 20 тисяч (від 5 до 19 тисяч) отримували щомісячні премії до 57 тисяч гривень. Старости сіл Бахмутського району з окладами  від 12 до 18 тисяч гривень отримували надбавки до 40 тисяч гривень. 

Премії виплачують за кошти фонду преміювання та економії фонду оплати праці з бюджету Бахмутської територіальної громади. Розмір премії встановлюється конкретно кожному працівнику у відсотках до посадового окладу та не має обмежень максимального розміру. Розмір премії можуть збільшити або зменшити, це залежить від особистого вкладу кожного працівника у загальні результати роботи Бахмутської міської військової адміністрації. 

У Бахмутській міськраді станом на 18 квітня 2024 року не існувало KPI у співробітників/ниць.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

У день звертаються близько 10 людей: як працює осередок підтримки бахмутян у Харкові

Валентина Твердохліб 15:43, 30 Жовтня 2024
Видача гуманітарної допомоги в центрі “З Бахмутом у серці. Харків” / фото Бахмутська міськрада

У різних регіонах України працюють центри підтримки бахмутян. Їх розгорнули за підтримки керівництва Бахмутської громади в містах, куди переїхала найбільша кількість людей з Бахмута. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги.

Редакція дізналася, як працює осередок підтримки “З Бахмутом у серці” в Харкові.

Допомога для ВПО з Бахмута в Харкові

У Харкові працює осередок підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці”. Він працює як онлайн, так і в очному форматі.

На сьогодні в осередку зареєстровано понад 1 400 отримувачів допомоги з Бахмутської громади. Це 738 родин. Їм намагаються регулярно надавати гуманітарну допомогу.

“Наприклад, два дні тому ми завершили видачу гігієнічних наборів. Цю допомогу видавали людям з інвалідністю, малозабезпеченим та багатодітним сім’ям. Зараз шукаємо підтримки від волонтерів та міжнародних партнерів, щоб організувати ще й видачу гуманітарної допомоги”, — розповідають в осередку підтримки бахмутян.

Окрім гігієнічних та продуктових наборів, переселенцям надають консультації з різних питань.

“Щотижня в нас ведуть прийом юристи і фахівці Міжнародного комітету порятунку, Норвезької ради у справах біженців. Також надаються консультації з соціальних питань, всім бажаючим дають відповіді на будь-які питання. Ще в нашому осередку надають допомогу в працевлаштуванні, для цього проводиться прийом спеціаліста Центру зайнятості. Також проводять консультації спеціалісти з пенсійного фонду. Їх ми запрошуємо за потреби приблизно раз на місяць. Тобто, допомагаємо чим можемо”, — розповіли в осередку.

Окрім цього, в осередку “З Бахмутом у серці. Харків” працює соціальний гардероб. Тут можна безоплатно взяти речі для себе або для дітей. Одяг сюди передають волонтери і благодійні фонди.

Для переселенців також працюють швачка, масажист і проводяться психологічні тренінги. А до свят в осередку організовують тематичні майстер-класи для дітей.

Також в осередку ведуться прийоми медиків. Звернувшись до медичного пункту, переселенці з Бахмутської громади можуть отримати консультацію лікарів, зробити експрес-тести і аналізи, пройти УЗД та отримати ліки за призначенням.

Щодня до центру підтримки бахмутян звертаються близько десяти людей. Це за умови, якщо немає видачі допомоги, заходів і консультацій.

“З Бахмутом у серці. Харків”: як звернутися за допомогою

Переселенці з Бахмутської громади, які переїхали до Харкова чи Харківської області, можуть отримати допомогу в осередку “З Бахмутом у серці. Харків”. Зареєструватися на отримання допомоги можна онлайн, заповнивши форму за посиланням.

Зібрані дані одразу ж заносять у базу осередку. За вказаними контактами вас повідомлятимуть про видачу гуманітарної допомоги. З іншими заходами та графіком консультацій спеціалістів можна ознайомитися в Telegram-каналі.

Якщо у вас немає можливості зареєструватися онлайн, то приходьте в осередок особисто. Спеціаліст допоможе з реєстрацією.

Центр підтримки бахмутян “З Бахмутом у серці. Харків” працює в будні з 10:00 до 15:00 за адресою: вулиця Лермонтовська, 9.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

кореї

На окупованій частині Донеччини перебувають військові з Північної Кореї: деталі

Росія залучає до війни в Україні військових з Північної Кореї. Деякі з них вже перебувають на тимчасово окупованій території Донеччини. Військових з КНДР планують залучати […]

Як отримати виплати ВПО від держави: роз’яснення для нових переселенців

Переселенці, які були змушені переїхати у більш безпечні регіони країни, можуть отримувати регулярні виплати від держави. Утім, для цього потрібно оформити спеціальну довідку. Редакція Бахмут […]

17:40, 31.10.2024 Скопіч Дмитро
селидового

Центри підтримки ВПО з Селидового: де працюють і яку допомогу надають

В Україні працюють центри підтримки переселенців з Селидового. Їх розгорнули за ініціативи керівництва Селидівської громади. У цих осередках переселенці можуть отримати різні види допомоги. Редакція […]

Страшно захопливі: сім фільмів та мультфільмів для сімейного перегляду на Хелловін

Хелловін — це не тільки свято жахів, але й гарна можливість провести час із власною сім’єю. А що може бути краще за сімейний перегляд фільмів […]

16:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро

Підвищена стипендія 2024: що це та як отримати

Деякі категорії студентів, які навчаються коштом державного бюджету, мають право на отримання підвищених стипендій. Це стосується і майбутніх  бакалаврів, і майбутніх магістрів, і навіть тих, […]

15:00, 31.10.2024 Скопіч Дмитро