Для запуску автомобільного двигуна і роботи бортової електроніки необхідна енергія. Її джерелом виступають акумуляторні батареї. Щоб виробленої АКБ енергії було достатньо, важливо правильно підібрати модель, технічні параметри якої відповідають умовам експлуатації. Однією з основних робочих характеристик приладів є ємність. У каталозі інтернет-магазину Автозвук представлені акумулятори 100 Ач і батареї іншої ємності. У статті ми розповімо про те, як правильно визначити достатню ємність пристрою.
Що таке ємність акумулятора
Цей параметр показує, протягом скількох годин пристрій здатний забезпечувати електроприлади необхідною кількістю енергії. Ємність вимірюється в ампер-годинах. Що вищий цей показник, то довше функціонуватиме агрегат. Якщо встановити на автомобіль модель недостатньої ємності, її доведеться постійно заряджати. Крім того, під час використання автомобіля для коротких міських поїздок підвищується ризик того, що заряд АКБ не встигатиме самовідновлюватися. Розряджена батарея не дасть змоги запустити двигун.
Під час вибору акумуляторної батареї також слід звертати увагу на інші робочі параметри:
- Полярність. Пристрої бувають з прямою і зворотною полярністю. Від цього залежить можливість установки і підключення моделі на конкретному транспортному засобі.
- Пусковий струм. Цей показник демонструє, яку максимальну силу струму може видавати прилад. Чим вищий пусковий струм, тим легше і впевненіше буде заводитися мотор за будь-яких погодних умов.
- Габарити. Чим вищі ємність і продуктивність пристрою, тим більші розміри він має. Габарити важливі і для встановлення приладу в автомобіль.
Враховуючи всі ці характеристики в комплексі, можна підібрати оптимальну батарею для автомобіля.
Як визначити необхідну ємність АКБ
У технічній документації до транспортного засобу виробник зазначає параметри всіх пристроїв, які встановлюються на транспортний засіб. Тому найпростіший спосіб дізнатися ємність акумулятору — вивчити рекомендації виробника.
Однак якщо в електросистему машини вносилися будь-які зміни і доповнення, то прилад із зазначеною в технічній документації ємністю може не впоратися з новими завданнями. У цих випадках слід проконсультуватися з фахівцями і підібрати модель з іншими характеристиками. Зазвичай рекомендується додавати коефіцієнт запасу (близько 20–30%) для збереження терміну служби АКБ та врахування втрат.
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!