
Коли військові потрапляють в полон, потрібно знати чіткий алгоритм дій, аби передати дані про людину у відповідні органи. Зокрема, у такому випадку потрібно повідомити НІБ або Національне інформаційне бюро.
Редакція Бахмут IN.UA публікує корисні контакти, які допоможуть родинам повідомити про те, що родич у полоні.
Що таке НІБ?
З березня 2022 року Україна створила Національне інформаційне бюро (НІБ) відповідно до міжнародного гуманітарного права.
Бюро зобов’язалось усіма можливими способами збирати дані про українських військовополонених, загиблих, зниклих безвісти, незаконно затриманих рф, зокрема і з-поміж мирного населення.
Крім збору даних про полонених українців, у НІБ подати заяву можна про зникнення людини, депортацію чи її примусове переміщення, примусову мобілізацію на ТОТ чи загибель.
Куди звертатися, щоб повідомити про те, що родич у полоні

В Україні діє Національне інформаційне бюро (НІБ), яке керує спеціальним реєстром полонених та зниклих безвісти військових. Повідомлення про полон до представників НІБ допоможе підтримувати зв’язок та розуміти статус члена родини.
Наразі існує три способи, які дозволяють повідомити про захоплення родича в полон.
Перший — прямий телефонний дзвінок на гарячу лінію за одним із наступних номерів телефонів:
- 1638 — в межах України;
- +380 (44) 287 8165 — для використання з-за кордону.
Куди писати про полон?
Другий спосіб — повідомлення до офіційного чат-бота в месенджерах. Наразі працює один — у Viber. Повідомити про факт потрапляння родича у полон за допомогою цього методу можна за посиланням.

Третій — шляхом реєстрації на сайті Національного інформаційного бюро (НІБ) та заповнення спеціальної форми. Це можна зробити за посиланням. Під час реєстрації на сайті вам потрібно буде обов’язково вказати:
- прізвище, ім’я та по батькові;
- електронну пошту;
- мобільний телефон;
- додатковий номер.
Як отримати довідку з НІБ?
Національне інформаційне бюро не видає довідок, але може проінформувати вас протягом найближчого часу після про полоненого, вкажучи наявні у них дані щодо конкретної особи. Крім того, рідні полонених можуть отримати інформацію в усній формі
Читайте також:
- Де можна знайти списки полонених: корисні контакти для родин
- Для військових з Бахмута та членів сімей загиблих захисників анонсували зустріч від міськради: деталі
- Путін зобов’язав громадян України покинути “територію рф” до вересня 2025 року
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!