Як покращити стан свого ментального здоров’я: поради від психолога

Микола Ситник 16:27, 10 Жовтня 2023
Поради
Поради від психолога / фото з відкритих джерел

Щорічно 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного або ментального здоров’я. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) запропонувала цей день задля підвищення рівня обізнаності людей про проблеми психічного здоров’я.

Редакція «Бахмут IN.UA» зібрала підбірку порад від психолога Андрія Кузнєцова, як підтримати або покращити стан свого ментального здоров’я.

Піклування про ментальне здоров’я має стати звичкою відповідальності за себе. Необхідно навчитися адаптуватися, щоб ніякі виклики негативно не впливали на настрій та стан здоров’я.

Поради від Андрія Кузнєцова

@bahmut.in.ua Відео із вправами на заземлення можна знайти за цим хештегом #психологандрійкузнєцов #бахмутinua #бахмут #психолог #порадапсихолога #заземлення ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Піклуємось про себе і своє ментальне здоров'я! #бахмутinua #бахмут #психологандрійкузнєцов #порадапсихолога #ментальнездоровя ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Піклуємось про свій психологічний стан 😌 #бахмутinua #бахмут #психологандрійкузнєцов #порадапсихолога ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

Разом із Андрієм Кузнєцовим піклуємось про себе і своє ментальне здоров’я, а також вчимося боротись зі стресом.

@bahmut.in.ua Як впоратися зі стресом #бахмутinua #бахмут #психологАндрійКузнєцов #порадапсихолога ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Чому не можна забороняти собі радіти? #бахмутinua #бахмут #психолог #психологандрійкузнєцов #порадапсихолога ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Продовжуємо боротися зі стресом #психологандрійкузнєцов #психолог #порадипсихолога ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua А що вам допомогло почати знову? #бахмутinua #бахмут #психологАндрійКузнєцов #порадапсихолога #психолог ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Єднаймося і бережімо своє ментальне здоров'я! #бахмутinua #бахмут #порадапсихолога #психологандрійкузнєцов ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Чому під час війни важко планувати життя? #бахмутinua #бахмут #порадавідпсихолога #психологандрійкузнєцов ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Попередні відео є за хештегом #психологандрійкузнєцов #порадапсихолога #психолог #бахмут #бахмутinua ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA
@bahmut.in.ua Що таке резильєнтність? #бахмутinua #бахмут #психолог #порадапсихолога #психологандрійкузнєцов ♬ оригінальний звук – Бахмут IN.UA

Окрім того, покращити стан Вашого ментального здоров’я допоможуть фахівці Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування міста Бахмут. Лікарі будуть корисними у багатьох ситуаціях. 

Для отримання додаткової інформації Ви можете звертатися за електронною поштою: [email protected].

Довідка:

Психічне (ментальне) здоров’я — це стан психічного благополуччя, яке дозволяє людям справлятися з життєвими стресами, реалізовувати свої здібності, навчатися й працювати, а також робити внесок у життя суспільства.

За інформацією ВООЗ, кожна восьма людина у світі живе з психічними розладами, які можуть вплинути на їхнє фізичне здоров’я, їхнє благополуччя, те, як вони взаємодіють з іншими людьми, а також на їхні засоби для існування. Психічні розлади також зачіпають дедалі більше підлітків і молоді.

Читайте також

Бахмутська лікарня в Броварах: які безкоштовні медичні послуги можна отримати

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Пушилін повторює наративи: заявив, що ЗСУ “гальмують” відбудову Бахмута і Соледара

Валентина Твердохліб 11:00, 8 Грудня 2025
Бахмут, липень 2025 року / фото росджерела

Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут і Соледар. За його словами, українська армія “гальмує процес відбудови та не дає цивільним службам зайти в міста”. Подібні заяви він робив і раніше.

Про це пушилін заявив на російському форумі “Ми разом”, який відбувся в москві. Його цитує російське агентство ТАСС.

Пушилін про відбудову Бахмута

У москві відбувся форум “Ми разом”, на якому зібрали представників російських регіонів та окупованих територій України. Окупаційну владу Донеччини представляв ватажок “днр” денис пушилін. Під час свого виступу він розповів про плани відбудови, в тому числі Бахмута і Соледара.

Пушилін визнав, що відновлення Бахмута і Соледара немає. Однак у цьому він звинуватив ЗСУ. За його словами, українська армія “не дає завести цивільні служби до Бахмута і Соледара та гальмує процеси відновлення цих населених пунктів”.

Нагадаємо, що такі заяви пушилін робить не вперше. Рік тому ватажок псевдореспубліки обурювався, що українські військові тримають позиції і окупанти не можуть розмінувати захоплені міста. Саме це він називав причиною того, що Бахмут не відбудовують.

При цьому жодних заяв про те, що росіяни перетворили Бахмут на військову базу, пушилін не робить. Пропагандисти вже зняли кілька фільмів про Бахмут, де видно, що зруйноване житло та цивільні приміщення переобладнали для військових цілей. Також окупанти називали Бахмут “лабораторією”, де вони розробляють нові техніки і методики, які потім “тестують” на полі бою. Жодних згадок про відбудову міста чи відновлення цивільного життя російські окупанти не робили.

Пушилін про допомогу бахмутянам

При цьому пушилін зазначив, що влада так званої “днр” допомагає людям з Бахмута оформлювати документи та всі передбачені російським законодавством виплати. Однак це суперечить реальності. Раніше бахмутяни скаржились, що роками не можуть відновити втрачені документи, не говорячи вже про оформлення виплат.

В одній з пропагандистських спільнот Бахмута відреагували на заяву пушиліна та провели анонімне опитування людей.

Результати опитування / скриншот

На запитання чи отримали люди хоча б якісь виплати або сприяння у відновленні документів, 68% опитуваних зазначили, що таку допомогу вони не отримали. 3% людей зазначили, що їм допомогли лише з оформленням документів, і 1% — що допомогли і з документами, і з виплатами.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нова грошова допомога дітям у прифронтових областях від ЮНІСЕФ: як отримати 6 500 гривень

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 10:25, 8 Грудня 2025
Допомога дітям з інвалідністю від ЮНІСЕФ / фото ЮНІСЕФ

ЮНІСЕФ оголосив про виділення додаткових коштів для дітей з інвалідністю підгрупи А, які проживають у прифронтових областях. Понад шість тисяч родин отримають 6 500 гривень у межах державної програми “Зимова підтримка”.

Про це повідомили представники Міністерства соціальної політики.

ЮНІСЕФ виділяє додаткову допомогу дітям з інвалідністю у прифронтових регіонах

Міністр соціальної політики Денис Улютін та голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде оголосили про розширення участі ЮНІСЕФ у державній програмі “Зимова підтримка”. Фонд виділяє додаткове фінансування, завдяки якому понад шість тисяч дітей з інвалідністю підгрупи А зможуть отримати 6 500 гривень.

Примітка. I група інвалідності поділяється на підгрупи А й Б залежно від міри втрати здоров’я особи та її потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі чи диспансерному нагляді. До підгрупи А належать особи з винятково високою мірою втрати здоров’я, надзвичайною залежністю від постійного стороннього догляду, допомоги чи диспансерного нагляду інших осіб (фактично нездатні до самообслуговування).

Додаткове фінансування спрямоване на регіони, які найбільше страждають через близькість до лінії фронту. Зокрема, допомогу отримають сім’ї з таких областей:

  • Дніпропетровська;
  • Донецька;
  • Запорізька;
  • Миколаївська;
  • Сумська;
  • Харківська;
  • Херсонська;
  • Чернігівська;
  • Одеська.

Розраховувати на допомогу можуть найбільш вразливі сім’ї:

  • малозабезпечені;
  • прийомні;
  • дитячі будинки сімейного типу;
  • внутрішньо переміщені родини, що виховують дітей з тяжкими формами інвалідності.

Як отримати виплату

Як вказують представники Мінсоцполітики, подавати окрему заявку на отримання коштів не потрібно. Виплати здійснюватимуться автоматично за даними, сформованими державою в межах програми “Зимова підтримка”.

Водночас в міністерстві додають, що родини зможуть уточнювати строки нарахування та порядок отримання коштів через:

  • офіційні канали Міністерства соціальної політики;
  • місцеві органи соціального захисту.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Пушилін повторює наративи: заявив, що ЗСУ “гальмують” відбудову Бахмута і Соледара

Ватажок “днр” денис пушилін звинуватив ЗСУ в тому, що окупаційна влада не може відбудувати Бахмут і Соледар. За його словами, українська армія “гальмує процес відбудови […]

Нова грошова допомога дітям у прифронтових областях від ЮНІСЕФ: як отримати 6 500 гривень

ЮНІСЕФ оголосив про виділення додаткових коштів для дітей з інвалідністю підгрупи А, які проживають у прифронтових областях. Понад шість тисяч родин отримають 6 500 гривень […]

10:25, 08.12.2025 Скопіч Дмитро
просування

DeepState фіксує нові просування ворога в Мирнограді та біля Костянтинівки: свіжа карта

Російська армія має нові просування на Донеччині. Їх зафіксували на Покровському і Костянтинівському напрямках фронту. Про ситуацію на фронті повідомляє Бахмут IN.UA. Просування рф на […]

Spotify назвав головних українських артистів і хіти 2025 року: хто увійшов у топи

Музичний сервіс Spotify опублікував музичні підсумки 2025 року в Україні та назвав найпопулярніших українських артистів і треки. До списків увійшли як ветерани сцени, так і […]

13:00, 07.12.2025 Скопіч Дмитро
Історії

“Донеччина наче більше не належить мені…”. Колонка

*** Листопад 23 року. Я повертаюся у Крам, де на той час живу. Працювати у місцевому медіа і фоткати кожен куток, щоб мати щось на […]

11:00, 07.12.2025 Лященко Марія