Як отримати зимову допомогу мешканцям прифронтових територій: пояснення

Валентина Твердохліб 11:10, 6 Вересня 2024
Виплати
Фінансова допомога / фото з відкритих джерел

Жителям прифронтових територій надаватимуть гроші для придбання твердого палива. Відповідну постанову ухвалив Уряд.

Хто може отримати допомогу та куди за нею звертатися — розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Грошова допомога на зимування: хто отримає

Згідно з ухваленою постановою Кабміну, фінансову допомогу на придбання твердого палива надаватимуть:

  • мешканцям прифронтових територій, які живуть у 10-кілометровій зоні від кордону з росією або лінії зіткнення;
  • мешканцям територій активних бойових дій та можливих бойових дій;
  • мешканцям територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.

Сюди відносяться громади Сумської, Харківської, Херсонської, Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Миколаївської та Чернігівської областей.

Надання допомоги на придбання твердого палива передбачає одноразову виплату в розмірі 21 тисячі гривень для одного домогосподарства. Всього на цей гуманітарний проєкт заклали 1,2 мільярдів гривень.

Куди звертатися за допомогою?

Люди, які претендують на цей вид допомоги, мають звернутися із заявою до виконавчого органу місцевого самоврядування або військової адміністрації за місцем розташування домогосподарства. Заяви прийматимуть до 16 вересня.

Під час подання заяви також потрібно надати:

  • копію документа, що посвідчує особу одержувача допомоги та всіх членів родини домогосподарства (паспорт, паспорт для виїзду за кордон або тимчасове посвідчення громадянина України);
  • копію довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності);
  • копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (якщо в домогосподарстві є переселенці);
  • документи, що підтверджують проживання у домогосподарстві (паспорт з відміткою про реєстрацію, довідка про реєстрацію місця проживання, акт обстеження факту проживання особи без реєстрації місця проживання за цією адресою тощо).

Коли чекати на виплату допомоги?

Заява розглядається протягом трьох робочих днів із дня її подання. Після отримання рішення за заявою одержувача допомоги мають проінформувати протягом пʼяти робочих днів. Інформування проходить обовʼязково і для тих, кого включили до переліку одержувачів допомоги, і для тих, кому відмовили.

Грошова допомога надається протягом місяця. Кошти перераховуються безготівково за вказаними в заяві банківськими реквізитами (IBAN) або через міжнародну платіжну систему Western Union.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

    Валентина Твердохліб 18:00, 21 Листопада 2024
    Навчання / ілюстративне фото Unsplash

    В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички й знання, менторську підтримку та фінансову допомогу для відкриття чи масштабування власної справи.

    Про це повідомляє платформа “Дія. Бізнес”.

    Програма “Мрій та досягай”, що передбачено

    Освітня програма для жінок “Мрій та досягай” пропонує комплексну підготовку тривалістю три місяці. Вона містить 13 онлайн-модулів з цифрового маркетингу, бізнес-стратегій та впровадження бізнес-моделей.

    Учасниць програми навчатимуть:

    • створювати і просувати власний бізнес в онлайн-середовищі;
    • адаптувати бізнес-ідеї до нових ринків та аудиторій;
    • переводити офлайн-бізнес в онлайн-формат.

    По завершенню навчання жінки зможуть отримати 1 тисячу доларів фінансової підтримки. Кошти видадуть у вигляді ваучерів для відкриття або розвитку власної справи.

    Як взяти участь у програмі “Мрій та досягай”

    Участь у програмі “Мрій та досягай” можуть взяти українки віком від 18 років, які постраждали від війни. А саме:

    • переселенки;
    • одинокі матері;
    • ветеранки;
    • представниці інших вразливих категорій, які втратили доходи або є під загрозою їх втрати.

    Особливу увагу приділятимуть учасницям зі сходу та півдня України.

    Програма відкрита як для тих, хто має початкову ідею, так і для жінок, які вже мають власний бізнес і хочуть його масштабувати. 

    Для участі у програмі потрібно зареєструватися за посиланням. Заявки прийматимуть до 1 грудня.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

    Палій Катерина 17:00, 21 Листопада 2024

    Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують вивозити людей із Бахмутського району. Це місто, окуповане ще у 2014 році, стало одним із перших пунктів, де оселяються так звані “біженці з України”. Водночас більшість новин із міста стосуються різноманітних проблем: брак медиків, відсутність води тощо. Про допомогу та життя тих, кого росія нібито “врятувала”, майже не згадується.

    Для аналізу інформполя за жовтень 2024 року редакція обрала два пропагандистські канали: “администрация города Шахтерськ z” та “Это Шахтерск”.

    Чим живе окупований Шахтарськ

    Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала два новинні пропагандистські канали окупованого міста Шахтарськ за жовтень. Найбільше новин було присвячено темі освіти, медицини та проблем з водою і ЖКГ.

    Згідно з інфографікою, в окупованому Шахтарську, куди звозять українців, спостерігається проблема з медичним персоналом. Йдеться про брак фахівців. Через нестачу кадрів до окупованого міста залучають медиків із росії. Загалом новини про дефіцит фахівців з’являються на обох каналах щотижня. У результаті за місяць було близько 20 згадок на медичну тематику.

    Новини на медичну тему / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    За час моніторингу ми виявили, що багато послуг для цивільного населення в окупованому Шахтарську повністю надаються регіонами росії. Тобто окуповане росіяними місто не розвивається самостійно, а для його функціонування використовують кошти з інших регіонів росії.

    У окупованому Шахтарську не розивається економіка / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    Певну частку новин окупованого Шахтарська складає інформація щодо підвозу води, що свідчить про проблеми з водопостачанням у місті. Хоча окупанти не повідомляють про те, що вони не ремонтували системи, саме через це часто фіксують аварійні ситуації. Загалом таких згадок за місяць близько 10.

    В окупованому Шахтарську є проблеми з водою / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    Пропаганда через освіту

    Але чи не найбільшу частку новин складають повідомлення про освіту в школах та садочках на ТОТ. Дітям показують “героїв сво” та виправдовують війну проти України. Ми нарахували близько 40 згадок за місяць.

    Дітей в Шахтарську вчать героїзувати “сво” / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    Також у новинах надається перевага повідомленням про будівельні роботи та ремонти, де часто озвучується залучення допомоги з бюджету росії. Велика увага приділяється різноманітним “суботникам”, які проводяться за наказом окупаційної адміністрації, і значно менше уваги — до реальних проблем цивільного населення.

    Часто висвітлюють новини про будівельні роботи / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    Також помітно, що частину новин займають повідомлення про “нагороди”. Наприклад, про видачу квитка “единой россии” чи відзнаки, пов’язані з освітою на ТОТ. 

    Освіту та ТОТ використовують для поширення пропаганди / інфографіка “Бахмут IN.UA”

    У висновку зазначимо, що інформаційна картина в окупованому Шахтарську свідчить про серйозні проблеми в соціально-економічній сфері регіону. Брак медичних фахівців і залежність від ресурсів з інших регіонів росії підтверджують, що місто не може самостійно розвиватися.

    Однак, акцент на будівництві та “суботниках” свідчить про намагання створити видимість активності та добробуту. Таким чином, інформаційна стратегія спрямована на маскування реальних проблем та підтримку легітимності окупаційного режиму через пропаганду ідеї “єдиної росії”.

    Шахтарськ, куди росія звозить мешканців Бахмутського району, стає символом її байдужості до долі людей, яких вона називає “врятованими”. Місто, окуповане ще у 2014 році, перетворилося на місце гуманітарної кризи, де бракує базових умов для життя: відсутність достатньої кількості медиків, проблеми з водопостачанням тощо. Інформаційне поле міста свідомо ігнорує справжні потреби цих людей, що вказує на систематичне нехтування навіть мінімальною підтримкою. Це вкотре доводить, що російська політика “порятунку” є лише пропагандистським прикриттям, за яким ховається цілковита безвідповідальність за вивезених людей.

    Читайте також:

    Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

    програма

    Встигніть до 1 грудня: в Україні запустили освітню програму для жінок, які хочуть відкрити бізнес

    В Україні запустили освітню програму “Мрій та досягай”, спрямовану на підтримку жінок, які постраждали внаслідок війни. Взявши участь у програмі, українки можуть отримати нові навички […]

    шахтарськ

    Інфополе окупованого Шахтарська: про що писали пропагандисти у жовтні

    Редакція “Бахмут IN.UA” проаналізувала інформаційне поле міста Шахтарськ, куди звозили бахмутян, які залишилися в місті після окупації. Наприкінці жовтня 2024 року в Шахтарськ ще продовжують […]

    “Бахмут-Гоща”: на якому етапі ухвалення проєкту будівництва житла для бахмутян у Гощі

    У селищі Гоща Рівненської області планують побудувати житловий квартал для бахмутян. Проєкт будівництва житла для переселенців розробили в “Метінвесті”. Бахмутська делегація представила проєкт на виставці-конференції […]

    ВПО в Обухові реєструватимуть на грошову допомогу ООН: дата

    Переселенці та переселенки, які проживають у місті Обухів, Київської області, 26 та 27 листопада, можуть зареєструватися на грошову допомогу від УВКБ ООН. Сума виплати на […]

    Робота, зайнятості

    Бахмутський міський центр зайнятості припинив роботу: куди тепер звертатися бахмутянам

    Бахмутський міський центр зайнятості більше не працює. Установу реорганізували і приєднали до новоутвореного Слов’янсько-Бахмутського управління Донецької обласної служби зайнятості. Про це в коментарі редакції “Бахмут […]