Як дворянський маєток перетворили на психіатричну лікарню

Ганна Бокова 07:18, 28 Березня 2024

Садиба Павлових у Малижино пройшла складний шлях від дворянського маєтку до психоневрологічного інтернату. Мій Харків розкриє найцікавіші факти про це історичне місце, а також розповість як так вийшло.

Маєток в Малижино

Садиба Павлова знаходиться в невеликому селищі Малижине, де дуже красиві мальовничі місця зі ставками та річкою. Тут зберігся ансамбль різновікових будівель, які прикрашає садиба Павлова. Малижине до будівництва садиби належало бригадиру полку Федору Осипову.

У 1719 році селище перейшло у володіння його дочки Марії, а пізніше – її чоловікові, полковнику Василю Перекрестову. Надалі господарями маєтку були дворяни Коновніцини, Смаківські, а пізніше – Лісницькі. У 1815 році вони продали маєток Карпу Павлову, який на той час обіймав посаду колезького асесора і був надвірним радником. 

Маєток в Малижино

Згодом Павлов звів тут свій маєток. Садиба Павлових вважається унікальною спорудою архітектури. Її збудували у стилі класицизму, подібних старовинних споруд сьогодні дуже мало збереглося у всій Україні.

Психоневрологічний інтернат

Наприкінці 19-го століття, 1880 року, садиба перейшла у власність Ольги Засядька, яка жила тут до 1917 року. У 1917 році цей маєток націоналізували. Розкішна дворянська садиба стала домівкою для людей похилого віку. Сьогодні будівля садиби належить до психоневрологічного інтернату.

Психоневрологічний інтернат

Малиженський психоневрологічний інтернат для літніх жінок та інвалідів із психологічними розладами капітально відремонтували у 2013 році. Кошти на ремонт у сумі 480 000 грн. виділили із обласного бюджету. Оновили водонапірну вежу, налагодили систему водопостачання, відремонтували та утеплили будівлі, обладнали пандус та зробили ремонт харчоблоку. До цього останній ремонт тут робили у 1968 році, і можна собі уявити, у якому стані знаходилися приміщення.

Сьогодні психоневрологічний інтернат є комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст області. Він розрахований на проживання 150 людина.

Чистка каналізаційних труб та викачування ям: чому це важливо робити на регулярній основі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:32, 9 Вересня 2024
Робота спеціалістів з очистки каналізацій та вигрібних ям / фото МонтажТехСервіс

Каналізаційні труби та вигрібні ями — це особлива конструкція, яка потребує регулярного догляду. Така проста дія дозволить уникнути багатьох проблем, зокрема, неприємних запахів та затоплень.

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, чому важливо регулярно займатися прочищенням каналізаційних труб та проводити викачування ям.

Чому потрібно чистити каналізаційні труби та викачувати вигрібні ями

Чистка каналізації є важливим аспектом утримання власної оселі в хорошому стані, про який не варто забувати чи відкладати на потім. Це можна зробити в домашніх умовах. Утім, краще звернутися до професіоналів своєї справи. Наприклад, до компанії “МонтажТехСервіс” за посиланням: https://mtsewer.com.ua/services/mts-vykachka-yam/.

Вигрібні ями на територіях повноцінних будинків також можна вважати необхідністю, особливо в районах, де немає централізованої каналізації. Це дозволить запобігти переповненню обмеженої місткості, покращити функціонування системи та зменшити ризик забруднення ґрунтових вод з подальшим впливом на джерела питної води.

Як часто потрібно чистити каналізаційні труби та викачувати ями

Процес очистки каналізації в квартирах часто потребує спеціальних технічних засобів / фото ілюстративне

Фахівці рекомендують чистити каналізаційні труби раз в 1-2 роки. При цьому важливо звертати увагу на те, скільки людей проживає в оселі та як часто використовуються труби для відводу.

Мешканці квартир та повноцінних будинків можуть самостійно почистити незначні забруднення Для цього потрібно:

  • придбати спеціальні засоби для чистки труб;
  • дотримуючись вказаної інструкції, засіб потрібно засипати чи залийте в злив, після чого залишити на деякий час;
  • процедуру потрібно завершити промиванням труби звичайною водою, щоб вимити розчинені забруднення.

Викачування вигрібних ям — це комплексна справа, в який потрібно залучити не тільки спеціалістів з питань прочистки, але й спеціальну техніку з насосами.

Фахівці рекомендують викачувати вигрібні ями щонайменше раз на 1-3 роки, залежно від розміру ями та інтенсивності використання. При цьому важливо слідкувати за переповненням місткості або виникненням інших проблем.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Де знайти якісний магазин спортивного одягу та взуття

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:12, 9 Серпня 2024
Одяг для занятть спортом / фото ілюстративне

Правильний одяг для занять спортом — це один із найважливіших елементів, який впливає на ефективність спортивного тренування та самопочуття спортсмена. Хороша форма дозволить зосередитися на процесі тренування та отримати від цього найбільшу користь. 

Редакція Бахмут IN.UA розповідає, як обрати якісний спортивний одяг та на які аспекти варто звернути увагу.

Як вибрати спортивний одяг для спорту

Вибір спортивного одягу залежить від призначення, місця проведення тренувань, особливостей організму спортсмена. Саме від цього залежить те, на які саме параметри треба звернути увагу. Наприклад, для бігу можна використовувати одяг з легких й дихаючих тканин, а для силових тренувань потрібно вибирати більш міцні та еластичні матеріали. Спортивний одяг на для будь-якого спорту можна знайти на у магазині спортивного одягу та взуття Sport City (https://sportcity.ua/).

Далі варто звернути увагу на відповідність вимогам гігієни. Дійсно якісний спортивний одяг повинен мати гіпоалергенні властивості та бути здатним до якісної до вентиляції й термообміну. Простішими словами, спортивна форма повинна давати шкірі “дихати”. Гарними варіантами, які допоможуть підтримувати комфортну температуру й уникнути натирання, можна вважати поліестер або нейлон.

Досить важливим фактором вибору якісного одягу може слугувати його невибагливість у догляді. Ви повинні бути впевнені, що якісний одяг можна прати без спеціального вибору м’яких порошків та делікатних режимів для прання. І цей пункт стосується не тільки жіночого одягу, але й чоловічого.

Загальний дизайн — це справа виключно смаку та настрою.

Яким має бути спортивний одяг: розмір та форма

Найважливішим параметром при виборі спортивного одягу – зручність / фото ілюстративне

Головний критерій вибору спортивного одягу — це зручність. У кожної людини має власне поняття комфорту. Проте, існують певні умови, які повинні бути присутніми у якісному спортивному одязі. Мова йде про те, що одяг не повинен бути надмірно стиснений та мати надлишку свободи. Річ у тому, що правильне облягання забезпечить підтримку для м’язів та суглобів, а також дозволить дотримуватися точності рухів

Чи варто брати брендові речі

Перевірені бренди зазвичай пропонують високу якість та інноваційні рішення. Це не завжди є гарантією якості, але це може бути добрим орієнтиром.

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чистка каналізаційних труб та викачування ям: чому це важливо робити на регулярній основі

Каналізаційні труби та вигрібні ями — це особлива конструкція, яка потребує регулярного догляду. Така проста дія дозволить уникнути багатьох проблем, зокрема, неприємних запахів та затоплень. […]

16:32, 09.09.2024 Скопіч Дмитро

Де знайти якісний магазин спортивного одягу та взуття

Правильний одяг для занять спортом — це один із найважливіших елементів, який впливає на ефективність спортивного тренування та самопочуття спортсмена. Хороша форма дозволить зосередитися на […]

13:12, 09.08.2024 Скопіч Дмитро

З чим носити босоніжки на платформі: ідеї стильних образів

Босоніжки на платформі вже кілька сезонів залишаються на піку популярності завдяки універсальності та здатності додати кілька сантиметрів зросту без дискомфорту. Правильне поєднання взуття з одягом […]

16:45, 31.07.2024 Скопіч Дмитро

Рекомендації та поради щодо вибору офісних стільців

Крісла для офісів — важливий фактор, який впливає на загальне самопочуття, комфорт і продуктивність працівників. Розуміння різновидів офісних стільців, порівняння відомих брендів та ергономічність на першому […]

10:00, 29.07.2024 Скопіч Дмитро

Небезпеки при зварюванні – які ризики і як себе захистити?

Зварювання є одним із найважливіших технологічних процесів у багатьох галузях промисловості, будівництва та ремонтних робіт. Для забезпечення власної безпеки зварювальник повинен бути добре обізнаний про […]