Як дворянський маєток перетворили на психіатричну лікарню

Ганна Бокова 07:18, 28 Березня 2024

Садиба Павлових у Малижино пройшла складний шлях від дворянського маєтку до психоневрологічного інтернату. Мій Харків розкриє найцікавіші факти про це історичне місце, а також розповість як так вийшло.

Маєток в Малижино

Садиба Павлова знаходиться в невеликому селищі Малижине, де дуже красиві мальовничі місця зі ставками та річкою. Тут зберігся ансамбль різновікових будівель, які прикрашає садиба Павлова. Малижине до будівництва садиби належало бригадиру полку Федору Осипову.

У 1719 році селище перейшло у володіння його дочки Марії, а пізніше – її чоловікові, полковнику Василю Перекрестову. Надалі господарями маєтку були дворяни Коновніцини, Смаківські, а пізніше – Лісницькі. У 1815 році вони продали маєток Карпу Павлову, який на той час обіймав посаду колезького асесора і був надвірним радником. 

Маєток в Малижино

Згодом Павлов звів тут свій маєток. Садиба Павлових вважається унікальною спорудою архітектури. Її збудували у стилі класицизму, подібних старовинних споруд сьогодні дуже мало збереглося у всій Україні.

Психоневрологічний інтернат

Наприкінці 19-го століття, 1880 року, садиба перейшла у власність Ольги Засядька, яка жила тут до 1917 року. У 1917 році цей маєток націоналізували. Розкішна дворянська садиба стала домівкою для людей похилого віку. Сьогодні будівля садиби належить до психоневрологічного інтернату.

Психоневрологічний інтернат

Малиженський психоневрологічний інтернат для літніх жінок та інвалідів із психологічними розладами капітально відремонтували у 2013 році. Кошти на ремонт у сумі 480 000 грн. виділили із обласного бюджету. Оновили водонапірну вежу, налагодили систему водопостачання, відремонтували та утеплили будівлі, обладнали пандус та зробили ремонт харчоблоку. До цього останній ремонт тут робили у 1968 році, і можна собі уявити, у якому стані знаходилися приміщення.

Сьогодні психоневрологічний інтернат є комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ та міст області. Він розрахований на проживання 150 людина.

Золоті сережки – це більше ніж прикраси

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:55, 10 Квітня 2024
Золоті прикраси / фото УкрЗолото

Більшість прикрас створюються для того, щоб додавати конкретним образам конкретних акцентів в плані стилістики. Саме тому мода на прикраси змінюється досить часто. Але існують особливі коштовності, які актуальні незалежно від трендів “за вікном”.

Експерти УкрЗолото радять звернути увагу на золоті сережки, якщо ви в пошуках прикрас, що не виходять з моди. Крім такого імунітету від трендів золоті сережки мають ще багато переваг. І оскільки мануфактури пропонують дуже великий вибір моделей, підібрати ідеальний екземпляр вийде у кожного. І як показує практика, покупка золотих сережок то ще і вдала інвестиція.

Золоті сережки для жінок

Золоті сережки представлені у різних варіаціях. По-перше, всі моделі відрізняються залежно від того яка це колекція. Бо мануфактури пропонують рішення для:

 • дівчат/жінок;
 • чоловіків.

Так, виявляється, що представники сильної статі теж не проти прикрасити себе золотими сережками. Інша справа, що у чоловічих серіях доступні моносережки (бо чоловіки носять не пару, як жінки, а одну). Крім того, чоловічі моделі відрізняються лаконізмом як в плані розмірів, так і дизайнів.

Те саме можна сказати й про дитячі моделі. Вони теж виконані у невеликих розмірах і дизайн у них мімішно-стриманий. Тоді як серії для панянок і солідних дам просто вражають різноманіттям.

Якими бувають сережки з золота

Майстри не обмежують у вибір і пропонують сережки з золота, які відрізняються:

 • за кольором (бо використовуються різні сплави та покриття);
 • за розмірами (від зовсім крихітних до масивних та навіть величезних);
 • за стилістикою. Тут все просто, скільки стилів в моді існує, у всіх цих варіаціях доступні сережки з золота;
 • за дизайном та декором.

Для чого потрібні сережки з золота

Як правило, на кожен день панянки обирають моделі невеликих розмірів з простим дизайном та мінімальним декором. Так, коштовне каміння теж використовується, але воно невеликих розмірів. Тоді як для створення прикрас, завдання яких доповнювати вечірні луки, немає жодних обмежень ні в габаритах, ні в декорі.

Приклади прикрас / фото УкрЗолото

Стилісти кажуть, що правильно підібрані сережки — то не просто красива прикраса, а унікальна можливість для жінки підкреслити принади своєї зовнішності та відвернути увагу від рис, які вона вважає не вартими «акцентування». По суті сережки (якщо вони правильно підібрані) здатні не гірше мейкапу підкреслити красиві риси обличчя. Напевно, саме тому майстри у своїх колекціях пропонують навіть не десятки, а сотні варіацій. Крім того, існують різні види сережок, які відрізняються і за формою і навіть за способом носіння.

Каталог UkrZoloto постійно поповнює асортимент і за допомогою фото можна визначитися з вибором. Відрізняються сережки з золота не тільки за дизайном, але і за ціною. Але оскільки моделей багато і всі вони доступні у різних цінових сегментах, то і підібрати сережки з золота як для себе, так і в якості презенту не складно незалежно ні від смакових уподобань, ні від фінансових можливостей.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як знайти хороший обмінник криптовалюти?

Семаковська Тетяна 10:35, 9 Квітня 2024

15 років активного розвитку криптовалютного ринку дали свої результати. Сьогодні все більше людей намагається розібратися з тим, як працює ця принципово нова фінансова система, щоб отримувати на постійній основі прибуток від торгівлі цифровими монетами. Спочатку можна спробувати торгувати на біржі, використовуючи для цього безпечний демонстраційний режим.

Як тільки буде повне розуміння того, які криптовалюти є найперспективнішими, які аспекти враховуються при виборі стратегії, можна замислитись над тим, щоб відмовитися від послуг біржі. Далі варто організувати свою діяльність через перевірений та надійний криптообмінник Тернопіль. Такий підхід дозволить значно підвищити дохідність, якщо порівнювати з тим, що потенційно можна отримати на біржі. Досягнення фінансової стабільності не буде надмірно довгим та трудомістким процесом.

Які переваги є у роботі криптовалютних обмінників?

Щоб зрозуміти, чому саме через обмінки криптовалюти онлайн варто займатися трейдингом, досить чітко уявляти всі переваги таких сервісів. Якщо немає сумнівів у надійності та чесності компанії, то плюси обмінника криптовалюти полягають у наступному:

 • можливість торгувати у час доби, в режимі 24/7 без будь-яких обмежень;
 • максимально швидкий і простий конвертаційний процес, для чого призначений автоматичний режим обміну;
 • відмінний вибір валютних пар — солідні обмінники криптовалюти надають списки з кількох сотень валют, які можна комбінувати на власний розсуд, враховуючи актуальну ситуацію на ринку;
 • високий рівень безпеки — на перевірених платформах, які займають провідні позиції в ТОП рейтингах моніторингових сайтів, неодмінно використовуються всілякі алгоритми шифрування даних, що унеможливлює розкрадання коштів або особистих даних користувачів;
 • швидка реєстрація — на те, щоб створити особистий кабінет в обміннику криптовалюти онлайн, йде лише кілька хвилин, додатковий час може знадобитися в тому випадку, якщо трейдер вирішить верифікувати свої дані для розширення лімітів;
 • адекватні фінансові умови — найбільший відсоток прибутку можна отримати саме в тому випадку, якщо працювати через криптовалютний обмінник із гарною репутацією, комісія тут буде або нульовою, або у вигляді невеликого відсотка від суми угоди.

Крім того, в обмінниках криптовалюти, які мають великі грошові обороти, зазвичай надаються додаткові умови для пасивного заробітку. Нові клієнти автоматично після реєстрації підключаються до програми лояльності.

Залежно від грошових оборотів змінюватиметься рівень. Разом з ним індивідуально кожен клієнт отримує і нові, вигідніші, фінансові умови на всі наступні транзакції. Тому має сенс користуватися одним сервісом, щоб у довгостроковій перспективі збільшити свою прибутковість без додаткових дій.

Партнерка — варіант для тих трейдерів, які ведуть соціально активний спосіб життя. За залучення нових клієнтів в обмінник криптовалюти за своїм унікальним посиланням вони отримують стабільний дохід та винагороду від компанії.

Як підтвердити надійність криптовалютного обмінника?

Найпростіше це зробити, якщо відвідати моніторингові сайти або тематичні форуми. Тут відразу буде представлена вся цінна інформація про той чи інший сервіс. Якщо ж особисто зайнятися перевіркою, необхідно переконатися в:

 • оригінальності адресного посилання;
 • автентичності документів через загальнодоступні реєстри;
 • справжності заявлених грошових оборотів.

Багато досвідчених трейдерів та інвесторів, якщо потрібно вибрати додатковий обмінник криптовалюти, відразу перевіряють, як працює служба підтримки. Якщо є багато каналів для зв’язку і там насправді можна отримати відповідь оператора, такі обмінки мають вищу довіру.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Золоті сережки – це більше ніж прикраси

Більшість прикрас створюються для того, щоб додавати конкретним образам конкретних акцентів в плані стилістики. Саме тому мода на прикраси змінюється досить часто. Але існують особливі […]

15:55, 10.04.2024 Скопіч Дмитро
Криптовалюта

Як знайти хороший обмінник криптовалюти?

15 років активного розвитку криптовалютного ринку дали свої результати. Сьогодні все більше людей намагається розібратися з тим, як працює ця принципово нова фінансова система, щоб […]

Чому виникає біль у вухах та як лікувати отит

Відчуття болю у вухах є поширеною проблемою, від якої страждають не лише діти, але й дорослі. Як правило, біль у вусі виникає в результаті вушної […]

17:27, 02.04.2024 Скопіч Дмитро