Під час небезпечних ситуацій, таких як вибухи чи масова паніка, люди з психічними порушеннями потребують особливої уваги та чітких інструкцій для їх безпечної евакуації. Знання основних правил допоможе забезпечити їхню безпеку та уникнути непередбачуваної поведінки.
Про це повідомляє Мінреінтеграції.
Допомога у стресових ситуаціях
У стресовій ситуації (вибухи, обстріли, масова паніка) люди з психічними порушеннями можуть не розуміти, що відбувається, ігнорувати явну небезпеку, бути розгубленими або впадати у ступор. Це вимагає особливої уваги до їхнього стану та надання чітких і спокійних інструкцій.
У таких випадках важливо спокійно пояснити, що ви хочете зробити, куди відвести та з якою метою. Чіткі та зрозумілі інструкції допоможуть людині зрозуміти ваші наміри та діяти відповідно.
Люди з тяжкими порушеннями можуть мати кататонічний синдром, при якому вони діють протилежно до поставлених інструкцій. У таких випадках потрібно озвучувати план дій навпаки, щоб отримати бажаний результат.
Більшість пацієнтів із тяжкими психічними порушеннями безпечні. Проте, про ймовірну небезпечну поведінку можуть свідчити такі ознаки:
- людина вважає, що за нею стежать;
- вона готова напасти на уявного переслідувача;
- чує голоси, які підштовхують її до агресії щодо себе чи інших.
Ці ознаки допоможуть зрозуміти, наскільки людина може бути агресивною, і спрогнозувати її поведінку.
Алгоритм дій щодо допомоги людині з психічними порушеннями під час небезпечних ситуацій опублікований у «Довіднику безбар’єрності», створеному за ініціативи Першої леді Олени Зеленської.
Читайте також:
- Жінки-медики у прифронтових областях можуть отримати велосипеди
- Грантова підтримка для ВПО-підприємців: понад 100 тисяч гривень на розвиток бізнесу
- Від 8 до 30 тисяч гривень допомоги військовослужбовцю/виці: як отримати бахмутянам
Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!