Вулиця Чайковського і школа №7: окупанти показали нові кадри з Бахмута

Валентина Твердохліб 11:00, 28 Травня 2025
бахмута
Будинки на вулиці Чайковського / фото росджерела

На російських пропагандистських каналах публікують нові кадри з Бахмута. Окупанти показали знімки, на яких зафіксовані руйнування житлових будинків і школи №7. Кадри зроблені навесні 2025 року.

Редакція публікує вибрані фото.

Фото Бахмута, вулиця Чайковського, вулиця 2-а Лісова

Російські окупанти публікують нові кадри з Бахмута. На них потрапили будинки, що розташовані на вулицях Вартових неба (колишня назва — Чайковського) і 2-а Лісова. На знімках видно, що житлова забудова значно постраждала.

Руїни багатоповерхового будинку / фото росджерела
Зруйновані приватні будинки / фото росджерела
Вулиця 2-а Лісова / фото росджерела

Також у кадр потрапила школа №7. Навчальний заклад повністю зруйнований. Від будівлі залишився тільки посічений уламками фасад.

Школа №7, вигляд з подвір’я / фото росджерела
Фасад школи №7 / фото росджерела

Раніше редакція розповідала, що в Бахмут намагаються повертатися цивільні. Вони їдуть у місто з боку ТОТ. Мета людей — провести хоча б найпростіший ремонт своїх осель. Однак місця під’їзду в місто контролюють окупанти. Вони забороняють людям заїжджати в Бахмут.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1750 кілограмів корму на місяць: у яких умовах працює притулок “Лада” після евакуації

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 29 Травня 2025
Пес Арчі в притулку “Лада” / фото Facebook

Бахмутський притулок для тварин “Лада”, який понад десять років рятує покинутих і поранених тварин, опинився на межі виживання. Через війну та обмежене фінансування волонтери змушені працювати в надскладних умовах: бракує корму, медикаментів, коштів на утримання приміщення та оплату ветеринарних послуг.

Детальніше про функціонування притулку та виклики, з якими він стикається, в коментарі Бахмут IN.UA розповіла керівниця Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” Марина Шажко.

Бахмутський притулок “Лада”: проблеми та виклики у 2025 році

Нещодавно у Facebook-групі Бахмутського товариства захисту тварин “Лада” почали з’являтися публікації, у яких адміністрація вказує на серйозні труднощі. За словами Марини Шажко, головна проблема — це відсутність бюджету:

Притулок не має жодного бюджетного фінансування. Також він не отримує фінансової підтримки від закордонних фондів, як часто думають люди“, — пояснює вона.

Допомога від благодійників надходить переважно у вигляді корму та ліків, яких усе одно критично не вистачає. За словами Шажко, на місяць волонтери отримують близько 500 кг корму, тоді як витрати складають понад 1750 кг — щодня потрібно близько 55 кг.

Гуманітарна допомога зараз значно зменшилась. Щойно закінчується корм — звертаємося до людей. Але збори проходять дуже складно“, — додає керівниця.

Структура притулку “Лада”

Притулок евакуювали 2,5 роки тому до села Вільне, що на Дніпропетровщині. Там він розташувався на орендованій території. Вартість оренди складає 15 тисяч гривень на місяць, додатково — оплата комунальних послуг.

На початковому етапі переїзду значну допомогу надали благодійники — зокрема, фонд Happy Paw допоміг з будівництвом вольєрів. Проте підрядників для робіт благодійники шукали самостійно та самі оплачували їхню працю.

Станом на зараз у притулку перебуває 203 тварини. За ними доглядають троє волонтерів та четверо працівників зі сталим графіком і зарплатнею. Також працюють двоє охоронців.

Як допомогти “Ладі”

Марина Шажко підкреслює, що “Лада” дуже потребує будь-якої підтримки, особливо у вигляді кормів:

Це можуть бути сухі корми — особливо лікувальні, для хворих і літніх тварин“, — пояснює вона.

Притулок також потребує медикаментів, на які щодня витрачають від 1,5 до 2 тисяч гривень:

Дуже багато тварин із хронічними захворюваннями, старенькі, після контузії чи сильного стресу. Вони постійно потребують ліків та уколів“, — каже керівниця.

Представниця притулку також додає, що, якщо громадяни чи громадянки захочуть допомогти притулку, то вони можуть напряму звернутися до неї за контактним номером телефону, вказаним у групі в Facebook.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Бахмутські амбулаторії в Києві та Дніпрі закриваються: причина

Семаковська Тетяна 17:05, 29 Травня 2025
Перша бахмутська амбулаторія в Києві / фото Facebook Олексія Реви

З 1 червня 2025 року Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута” завершує свою діяльність у містах Київ та Дніпро. Всі лікарі звільняються із медзакладів, частина з них продовжить роботу в Бахмутській лікарні у Броварах та у КНП БЛІЛ в Дніпрі. Причиною закриття амбулаторій стала реорганізація.

Про це редакції Бахмут IN.UA повідомила Людмила Губська, очільниця КНП “Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута”.

Київ та Дніпро, амбулаторії зачиняються

Бахмутські амбулаторії в Києві та Дніпрі припиняють роботу. Рішення про припинення виникло через неможливість забезпечувати стабільне функціонування установи в евакуації.

Спершу установи реорганізовували, але лікарі звільнялися та шукали роботу за місцем проживання, тож наразі всі амбулаторії зачиняють.

Що потрібно знати пацієнтам?

З 1 червня 2025 року всі лікарі, які працювали в амбулаторіях КНП “ЦПМД м. Бахмута” в Києві та Дніпрі, звільняються.

Усі декларації, укладені з лікарями, автоматично втрачають чинність.

Бахмутянам рекомендують у найкоротший термін укласти нову декларацію з лікарем первинної медичної допомоги за місцем фактичного проживання або перебування.

Водночас деякі лікарі, зазначає Людмила Губська, перейдуть працювати у:

  • Бахмутська лікарня в Броварах за адресою вулиця Київська, 177;
  • Бахмутська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування у Дніпрі за адресою проспект Мануйлівський, будинок 5.

Читайте також:

РАЦС, БТІ та лікарні: куди релокувалися бахмутські установи

Бахмутська лікарня в Броварах: графік роботи, телефон та послуги станом на 2025 рік

Лікарня Маріуполя надає медичні послуги ВПО у Києві: редакція дізналась деталі

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

1750 кілограмів корму на місяць: у яких умовах працює притулок “Лада” після евакуації

Бахмутський притулок для тварин “Лада”, який понад десять років рятує покинутих і поранених тварин, опинився на межі виживання. Через війну та обмежене фінансування волонтери змушені […]

18:00, 29.05.2025 Скопіч Дмитро
Важливо

Бахмутські амбулаторії в Києві та Дніпрі закриваються: причина

З 1 червня 2025 року Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медичної допомоги м. Бахмута” завершує свою діяльність у містах Київ та Дніпро. Всі лікарі звільняються […]

Росіяни окупували Зелене Поле: у Deep State підтвердили

Російські війська окупувала населений пункт Зелене Поле у Волноваському районі. Росіяни також просунулися в районі Новосілки. Українські сили оборони утримують позицію, але ситуація залишається напруженою. […]

На окупованій Луганщині для дітей готують літній табір за участі росгвардії

В місті Краснодон, що знаходиться на ТОТ Луганщини, росіяни планують відкрити дитячий табір із військовим ухилом. Базою для нього стане колишній санаторій “Сонячний”, а кураторство […]

Податки на паузі: як мобілізованим підприємцям уникнути боргу

Мобілізовані підприємці — як фізичні особи-підприємці (ФОП), так і самозайняті особи — мають право на пільги, які передбачають від сплати податків та подання звітності на […]

13:40, 29.05.2025 Скопіч Дмитро