Водійське посвідчення в Україні: скільки коштує та як отримати

Микола Ситник 16:58, 14 Листопада 2023
Документ
Посвідчення водія в “Дії”/ фото Facebook millerlawfirm

Життя сучасної людини важко уявити без автомобіля. Втім просто так сісти за кермо та відправитися на дорогу не можна. Для цього потрібне водійське посвідчення. Скільки коштують права у 2023 році та як отримати водійське посвідчення, розповідає редакція “Бахмут IN.UA”.

Як отримати водійське посвідчення

10 травня 2022 року в Україні запрацював новий алгоритм теоретичної та практичної підготовки водіїв із подальшим отриманням посвідчення. Раніше майбутні водії повинні були пройти теоретичний курс і практичний курс в автошколі, а вже потім їх допускали до складання внутрішніх іспитів. 

Зараз цю процедуру спростили: тепер для отримання прав необхідно пройти теоретичне навчання та скласти іспит в сервісному центрі МВС (Міністерство внутрішніх справ) на знання правил дорожнього руху. Лише після цього водія допускають до практичного навчання в автошколі, по завершенню якого проходиться іспит з водіння в тому ж сервісному центрі МВС.

Наразі процес отримання посвідчення водія виглядає наступним чином:

  • проходження учнем теоретичної підготовки в автошколі;
  • складання іспиту з теорії в сервісному центрі МВС;
  • проходження практичних занять в автошколі;
  • допуск та проходження внутрішнього іспиту з водіння;
  • складання іспиту з водіння в сервісному центрі МВС.

Згідно з прийнятою в Україні навчальної програми підготовки водіїв, на вивчення теорії дають 64 академічні години (тобто по 45 хвилин), коли на практику — 40.

Найчастіше теоретична підготовка триває 5 тижнів. Скласти ж практичний іспит в сервісному центрі МВС можна лише через п’ять тижнів. Інакше кажучи, все навчання в автошколі та процес отримання прав може займати 10 або більше тижнів.

Вартість навчання в автошколі

На сьогодні на території України працюють понад 1800 автошкіл, які мають акредитацію від МВС. Ціни в них різні та залежать не тільки від регіону, а й від додаткових послуг.

Теоретичний курс в автошколах в середньому коштує 5-7 тисяч гривень. Ця вартість залежить від того, як буде проходити навчання учня: в онлайн форматі або в класі. У середньому останнє коштує на 1 тисячу гривень дорожче.

Ціна практики залежить від кількості практичних занять. Її можна поділити на 4 умовних групи:

  • Мінімальна.
  • Базова.
  • Стандартна.
  • Поглиблена.
Інструктор
Навчання в автошколі / ілюстративне фото з відкритих джерел

Мінімальна програма практики передбачає 20 практичних занять. Вона підходить для тієї категорії водіїв, які вже мають посвідчення, але хочуть поглибити власні знання. Такий курс у середньому коштує 13-14 тисяч гривень, тобто 650 та 700 гривень за заняття відповідно.

Базовий курс підготовки підходить водіям з середніми навичками керування. Він складається із 30 занять, середня вартість яких сягає 16-17 тисяч гривень, тобто за заняття треба віддати 533 та 566 гривень відповідно.

Стандартний курс підходить для тих, хто хоче отримати права та досить добре вміє засвоювати нові знання. Він складається із 40 практичних занять, середня вартість яких сягає 19 тисяч гривень, тобто 475 гривень за одне заняття. 

Поглиблена програма практики підійде для людей, які хочуть отримати свої права та роблять акцент на більшу кількість практичних занять. Це може бути як і 50 занять, так і повноцінний безліміт. Ціни на таку програму стартують від 21 тисячі гривень.

Зазначимо, що багато автошкіл роблять акцент на тому, з якою коробкою передач проходитиме навчання водій. У середньому навчання з механічною коробкою передач дешевше, аніж з автоматичною. До прикладу, в дніпровських автошколах одне заняття з “механікою” коштуватиме учневі 650 гривень, а з “автоматом” — всі 700 гривень.

Представники закладів для навчання водіїв також часто створюють комплексні варіанти навчання, які дозволять майбутнім водіям заощадити гроші.

Вартість іспиту з водіння

Ціна складання фінального іспиту в центрі МВС коливається в залежності від регіону. У середньому вартість екзамену складає від 300 до 800 гривень. Зверніть увагу, що бланки та документи не безкоштовні.

Вартість виготовлення та видачі посвідчення також різна. Наприклад, у Києві та Львові це 269 гривень, а у Дніпрі, Харкові та Одесі — 295 гривень. У менших містах ціна нижча.

Заміна водійських прав і скільки це коштує

Заміна водійських посвідчень — процедура, з якою рано чи пізно зустрінеться кожний водій. Вона проводиться в центрі МВС, якщо:

  • документ не читабельний, зіпсований;
  • людина змінює прізвище, ім’я;
  • у разі набуття нової категорії;
  • після закінчення терміну дії;
  • при заміні посвідчень старого зразку на новий;
  • при втраті посвідчення.

Заміна прав не передбачає перескладання іспиту та здійснюється протягом 5 днів з моменту подачі заявки. Вартість такої послуги — 201 гривня. 

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро