Війська рф сформували виступ у бік міста Торецьк: карта станом на 3 жовтня

Семаковська Тетяна 09:31, 3 Жовтня 2024
Торецьк на карті бойових дій / фото Deep State

Російська окупаційна армія активізувала штурми на Торецькому напрямку. Росіяни 20 разів намагалися наступати у бік міста та наближених до нього сіл. Торецьк залишається під контролем української армії.

Більше читайте в матеріалі.

Торецьк, на карті бойових дій

Генштаб повідомляє, що на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив 20 атак неподалік Диліївки, Торецька, Неліпівки, Щербинівки. Більшість атак противник спрямував на Торецьк.

У пропагандистських джерелах стверджують, що російські війська нібито просунулися на 200 метрів у центральній частині Торецька і намагаються оточити українські сили в Торецьку.

Карта Deep State свідчить, що росіяни сформували виступ у бік міста Торецьк, що свідчить про просування росіян у житловій забудові. Ворог тисне зі сторони окупованого Залізного та Північного, намагається просунутися до Нахалівки.

Евакуація з Торецька

Залишити заявку на евакуацію можна за номерами телефонів:

  • +380 (99) 601 9491 (щоденно з 08:00 до 17:00);
  • +380 (66) 952 6360 (щоденно з 08:00 до 17:00).

Зробити заявку на евакуацію медичним транспортом у гуманітарну місію “Проліска” можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.

Звернення на евакуацію приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.

Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.

Для того, щоб евакуюватися до Чернівецької області потрібно: залишити заявку за телефонами 0 800 500 121 або +380 (73) 050 0121 у Viber, Whatsapp, Telegram чи Signal та дістатися до місця збору безпосередньо у вашому населеному пункті, звідки здійснюватиметься підвіз до евакуаційного потягу.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто, яке вимирає”: як живе Мирноград (Відео)

Семаковська Тетяна 18:21, 4 Жовтня 2024

Невелике шахтарське містечко Мирноград, куди з початку повномасштабного вторгнення почали евакуюватися мешканці тих сіл та міст Донеччини, які опинилися на лінії фронту. Сьогодні, жителі Мирнограду самі змушені виїздити з міста, залишаючи все. Росіяни невпинно наближаються, руйнують та забирають життя.

Роман Потапенко, відеооператор Бахмут IN.UA показав Мирноград місяць тому та зараз. Як змінилося місто дивіться у відео.

Мирноград

Прильоти у місті фіксують часто, видніються зруйновані будинки. Люди ухвалюють рішення виїжджати до більш безпечних регіонів, збирають речі у сумки, грузять у машини. Пожежі після прильотів видно вночі, попри те, у місті працюють магазини, де ще можна купити свіжий хліб. Поступово Мирноград перетворюється у місто, яке вимирає. Росіяни наближаються.

Більше у відеосюжеті:

Евакуація з Мирнограду

Представники Мирноградської МВА також опублікували телефонні гарячі лінії, які дозволять місцевим мешканцям безплатно евакуюватися.

Номери, які працюють з 08:00 до 17:00:

  • +380 (50) 655 3561;
  • +380 (95) 475 7917;
  • +380 (50) 648 1519.

Номери, які працюють з 17:00 до 08:00:

  • +380 (95) 374 3936;
  • +380 (50) 806 6659;
  • +380 (50) 610 7629.

Нагадаємо, що у Дніпрі розпочав роботу Мирноградський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю. Його фахівці надаватимуть допомогу як дорослим, так і дітям з інвалідністю.

Мирноградський центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю працює в просторі підтримки “З Мирноградом у серці” за адресою: місто Дніпро, вул. Воскресенська, 41, кабінет 106.

У реабілітаційному центрі фахівці надають допомогу з:

  • соціальної та побутової реабілітації;
  • логопедичної корекції;
  • навчання основним соціальним навичкам дітей з інвалідністю, людей з інвалідністю та дітей до 4 років, які мають ризик отримання інвалідності;
  • розробки та корекції індивідуальних планів реабілітації;
  • реабілітаційних заходів з дітьми.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Ліквідація Мінреінтеграції створить ілюзію, що проблематики питання ВПО немає”: голова Ради з питань ВПО

Семаковська Тетяна 17:00, 4 Жовтня 2024
Юліана Гасанбекова / фото Дніпропетровська ОВА

Мінреінтеграції можуть ліквідувати й це матиме наслідки для ВПО в Україні. Число переселенців та переселенок станом на літо 2024 року складало 4,6 мільйона людей, а зважаючи на ситуацію на фронті й просування росіян — внутрішньо переміщених осіб ставатиме більше. 

Як ліквідація Мінреінтеграції може повпливати на стан ВПО – розпитали у голови  Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА Юліани Гасанбекової.

Чим загрожує ліквідація Мінреінтерації

Юліана Гасанбекова — Голова Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА. На її думку, відсутність Міністерства реінтеграції буде створювати хибну думку про те, що проблематики з питанням ВПО – немає.

“На сьогодні в державі не розв’язані питання щодо масового внутрішнього переміщення людей. Безумовно, залишаються питання по тимчасово-окупованих територіях. Саме тому відсутність на рівні центральних органів виконавчої влади Міністерства, яке буде відповідальне саме за формування державної політики щодо внутрішнього переміщення, є недопустимим.

Є питання по роботі Міністерства — у певних аспектах воно працювало добре, у деяких є зауваження тощо. Але водночас наявність Міністерства говорить про те, що ця проблематика визначається на державному рівні. Відсутність цього Міністерства буде приводити до думки, що такої проблематики нібито немає, що всі ВПО вже інтегрувалися та стали місцевими жителями.

Проблематика внутрішніх переселенців дуже широка. Вона стосується житлових питань, працевлаштування, надання медичних послуг. Навіть якщо брати мене у якості прикладу. Я працюю, отримаю заробітню плату, але все одно я вимушена орендувати житло, і якщо брати фінансову сталість — я завжди буду на крок позаду, ніж місцевий житель, який має свій будинок або квартиру. Гроші, які я витрачаю на оренду, він може витратити на своє здоров’я, дітей тощо. Тому питання ВПО нікуди не зникне. Не погоджуюсь з пропозицією Мінсоцполітики визначати ВПО, як ознаку вразливості”, — пояснює у коментарі Юліана Гасанбекова.

Вона додає, що на сьогодні всі Стратегії щодо питання ВПО та деокупованих територіях розробляє саме Мінреінтеграції. Воно ж і лобіює на вищому рівні інтереси внутрішньо переміщених осіб. Відповідно, якщо його ліквідують — залишиться відкритим питання: хто буде представляти інтереси ВПО, оцінювати їх потреби та проводити дослідження на рівні Уряду?

“Нас (ред. ВПО) на сьогодні понад 5 мільйонів людей. Якщо кажуть, що питанням ВПО мають займатися територіальні громади, то без державної підтримки жодна територіальна громада не зможе задовольняти потреби ВПО”, – резюмує Голова Ради з питань ВПО при Дніпропетровській ОВА

Про Мінреінтеграції

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України працює з 2016 року. У 2019 році тогочасний уряд приєднав МТОТ до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

Але вже в березні 2020 року скасували рішення про реорганізацію Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб шляхом приєднання до Міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. 

Тоді ж і перейменували Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Основними задачами Міністерства поставили наступне:

  • евакуація цивільних осіб із небезпечних зон;
  • гуманітарна допомога та соціальний захист ВПО і мешканців прифронтових територій;
  • відновлення та реінтеграція деокупованих територій;
  • інтеграція ВПО у приймаючі громади;
  • дотримання положень міжнародного гуманітарного права;
  • ведення реєстрів військовополонених, цивільних заручників, депортованих і примусово переміщених осіб;
  • допомога звільненим з полону;
  • повернення депортованих громадян та інше.

З 2016 року Міністерство було чи не єдиною державною структурою, яка опікувалась питаннями ВПО.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Місто, яке вимирає”: як живе Мирноград (Відео)

Невелике шахтарське містечко Мирноград, куди з початку повномасштабного вторгнення почали евакуюватися мешканці тих сіл та міст Донеччини, які опинилися на лінії фронту. Сьогодні, жителі Мирнограду […]

“Ліквідація Мінреінтеграції створить ілюзію, що проблематики питання ВПО немає”: голова Ради з питань ВПО

Мінреінтеграції можуть ліквідувати й це матиме наслідки для ВПО в Україні. Число переселенців та переселенок станом на літо 2024 року складало 4,6 мільйона людей, а […]

Що не так із Telegram та чи має він альтернативи

Останніми місяцями популярною є тема “забороняти Telegram чи не треба”. У рамках роз’яснювального проєкту “Бахмут IN.UA” розкаже про основні “за” та “проти” заборони найпопулярнішого месенджера, […]

Грошова допомога ВПО у Києві: як переселенцям скористатися програмою “Турбота назустріч киянам”

Кияни та внутрішньо переміщені особи, які проживають в Києві та перебуваю у складних життєвих обставинах, можуть отримати одноразову грошову допомогу. Вона надаватиметься в межах програми […]

15:30, 04.10.2024 Скопіч Дмитро

Росіянам залишилося 7 кілометрів до околиць Покровська — МВА

Росіянам залишилося 7 кілометрів до Покровська. Влада закликає людей евакуюватися до більш безпечних регіонів. Про це повідомив Сергій Добряк, начальник міської військової адміністрації в етері […]