Українські полярники з “Академік Вернадський” проведуть онлайн-екскурсію по станції: як записатися

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 09:00, 10 Листопада 2024
Станція “Академів Вернадський” / фото з відкритих джерел

Полярники та полярниці з 29-ї Української антарктичної експедиції планують провести онлайн-екскурсію по станції “Академік Вернадський”. Вони розкажуть про роботу в умовах вічного холоду, покажуть власний побут і навіть навколишніх мешканців.

Про це повідомили представники Національного антарктичного наукового центру в Facebook.

Онлайн-прогулянка по станції “Академік Вернадський”

Представники та представниці 29-ї Української антарктичної експедиції проведуть безплатну онлайн-екскурсію для усіх охочих, де розкажуть та покажуть умови роботи. Її планують провести 10 листопада, о 16:00, та присвятити Всесвітньому дню науки.

Як долучитися

Для того, щоб зареєструватися та відвідати станцію “Академік Вернадський” в онлайн-форматі, потрібно зареєструватися за посиланням.

Реєстрація триває до 12:00, 10 листопада. Посилання на підключення розсилатимуть ближче до часу проведення.

Безплатний зимовий відпочинок для дітей у Карпатах

Діти від 12 до 16 років можуть безплатно поїхати в зимовий табір, який організовують в Карпатах для дітей, які постраждали від війни. Відпочинок триватиме з 4 по 17 січня.

Брати участь у проєкті можуть діти віком від 12 до 16 років, що мають один із статусів:

  • особа (платник податку) або її дитина, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів;
  • майно особи (платника податку) було пошкоджено внаслідок збройної агресії російської федерації;
  • особа (платник податку) або її дитина, член сім’ї загиблого Захисника України;
  • смерть члена сім’ї особи (платника податку) під час проведення бойових дій у населеному пункті, де зареєстрована особа (платник податку).

Для того, щоб дитина могла поїхати на відпочинок в Карпати, у вас попросять надати підтверджуючі документи та заповнити анкету. Табір розташований у місті Іршава, на Закарпатті. Кількість місць у таборі обмежена, зазначимо, що з дітьми працюватимуть психологи, які надаватимуть допомогу.

Заповнити анкету за посиланням.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Часів Яр під загрозою? Армія рф заявляє про просування в парковій зоні

Семаковська Тетяна 09:34, 8 Листопада 2024
Часів Яр, карта бойових дій / фото мапа Deep State

Російські війська продовжили штурми в Часів Ярі та навколо нього 7 листопада, але не має даних, що вони просунулися вперед. Водночас росджерела пишуть, що нібито мають просування на 1, 5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру.

Даних про просування росіян не наводить ні Інститут вивчення війни, ні аналітики ресурсу Deep State.

Часів Яр, карта бойових дій

Російські війська атакували в Часів Ярі, на південь від Часів Яру біля Ступочок і Білої Гори та на південний схід від Часів Яру біля Кліщіївки 6 і 7 листопада. Російський війсковий оглядач стверджував, що їх війська нібито просунулися на 1,5 кілометра в парковій зоні на південний схід від Часів Яру, але Інститут вивчення війни не бачив візуальних доказів, які б підтверджували цю заяву.

Український військовий спостерігач Костянтин Машовець зазначив, що від одного до двох батальйонів 102-го мотострілецького полку діють на Краматорському напрямку, поблизу Часів Яру.

Машовець заявив, що дивно, що підрозділи 102-ї мотострілецької бригади воюють на Краматорському напрямку, враховуючи, що цей самий полк воював на Курахівському напрямку. За даними оглядача на Краматорському напрямку сконцентровано приблизно від 47 до 48 тисяч російських військовослужбовців, 210-212 танків і 832-834 бронемашини.

Зазначимо, що у ранковому зведенні Генштабу, немає даних про відбиті атаки чи російські штурми на Часів Яр. Натомість відомо, що на Краматорському напрямку окупанти сім разів атакували в районах Ступочок та Білої Гори. А на Торецькому напрямку ворог, за підтримки авіації, здійснив сім атак.

За даними ресурсу Deep State росіяни мають просування не біля Часів Яру, як вони стверджують, а у бік Покровського, тут ворог окупував село Новоолексіївка.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу ВПО, які проживають на Харківщині: деталі

Валентина Твердохліб 15:25, 7 Листопада 2024
юнісеф
Грошова допомога / фото Unsplash

ЮНІСЕФ видаватиме грошову допомогу на Харківщині. Її можуть отримати жителі Новгород-Сіверської громади та переселенці, які туди переїхали.

Про це повідомляє Новгород-Сіверська міська громада. 

Допомога від ЮНІСЕФ на Харківщині

Програма грошової підтримки від ЮНІСЕФ доступна для зареєстрованих мешканців Новгород-Сіверської громади, які фактично тут проживають. Також на неї можуть розраховувати ВПО, які живуть у громаді.

Мешканці населених пунктів, що знаходяться в межах 10-кілометрової зони від кордону, де надавалася допомога УВКБ ООН, Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), а також домогосподарства, що отримують аналогічну допомогу від організації ACTED, не зможуть зареєструватися та отримати допомогу від ЮНІСЕФ, оскільки не пройдуть верифікацію.

Перелік сіл, мешканці яких не зможуть отримати допомогу:

  • Смяч;
  • Печенюги;
  • Лизунівка;
  • Володимирівка;
  • Аршуки;
  • Полюшкине;
  • Ясне;
  • Ковпинка;
  • Будище;
  • Кремський Бугор;
  • Михайлівка;
  • Пушкарі.

Грошова допомога від ЮНІСЕФ на Харківщині: як зареєструватися

Для отримання грошової допомоги необхідно надати оригінали документів:

  • паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків одного з батьків або законного представника дитини;
  • свідоцтво про народження дитини до 14 років або паспорт і свідоцтво про народження дитини (для дітей, яким виповнилось 14 років);
  • банківські реквізити (IBAN) одного з батьків або законного представника дитини;
  • витяг з реєстру територіальної громади (про зареєстроване місце проживання) на дітей, а також на одного з батьків або законного представника дитини, який має паспорт нового зразка (ID-картка);
  • інші документи, які підтверджують родинні стосунки;
  • для ВПО довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на дітей та на одного з батьків або законного представника дитини.

Реєстрація на отримання грошової допомоги проходитиме щодня з 8 по 12 листопада з 9:00 до 17:00. Звертатися для подачі заявок можна за адресою: місто Новгород-Сіверський, вул. Захисників України, 10 (вхід з боку вулиці).

Додатково у суботу, 9 листопада, з 10:00 до 15:00 реєстрація відбуватиметься в селах Блистова, Дігтярівка та Орлівка в адмінбудівлях старостатів за адресами: 

  • село Блистова, вул. Б. Хмельницького, 50;
  • село Дігтярівка, вул. Покровська, 50;
  • село Орлівка, вул. Шевченка, 70.

Примітка. Матеріал підготувала практикантка Нетребич Валентина

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Допомога, соціальні виплати

Як отримати виплати ВПО в разі повторної евакуації: інструкція

В Україні є переселенці, які евакуюються повторно. Це люди, які повернулися додому, а потім були змушені виїхати знову. Яких оформити виплати ВПО в разі повторної […]

історія

“Все, що у мене було”: історія 13-річної дівчинки, яка пережила обстріли під час наступу на Бахмут

13-річна дівчинка із села Іванівське, що під Бахмутом, поділилася з редакцією історією свого життя під час боїв за Бахмут. Дитині довелося пережити обстріли, переїзд із […]

дамби

“Сильних затоплень не буде”: представники влади у Кураховому прокоментували підрив дамби

11 листопада російські військові підірвали Курахівську дамбу. Внаслідок цього сталися підтоплення населених пунктів Великоновосілківської громади. Яка ситуація у громаді станом на 12 листопада і чи […]

Підрив Курахівської дамби: чи є підтоплення будинків

Вчора, 11 листопада, російські військові підірвали Курахівську дамбу. Наразі ситуація з цим об’єктом складна, адже дамба знаходиться під обстрілами. Детальніше про ситуацію розповів начальник Курахівської […]

“Проактивний та адаптивний підходи”: бахмутське керівництво повідомило, для чого працюють КП окупованого Бахмута

У матеріалі Бахмут та Сіверськодонецьк: як працюють комунальні підприємства в евакуації та у скільки обходяться міським бюджетам редакція досліджувала роботу КП окупованого Бахмута в евакуації. […]

14:00, 12.11.2024 Носуля Марина