Україна в евакуації: топ-5 найкращих країн з морем для українських біженців

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 15:00, 12 Квітня 2024
Португалія / фото ілюстративне

З початку повномасштабної війни понад 4 мільйони українців виїхали за кордон та отримали там статус біженців. Країни світу, в тому числі й ті, що розташовані коло морів або океанів, продовжують допомагати громадянам України, надаючи їм захист, соціальне житло та навіть виплати.

Про те, які країни з морем зараз надають найкращі умови для життя біженцям з України, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Українські біженці в Європі

Ще на початку 2024 року, в ЄС продовжили термін надання захисту громадянам України до березня 2025 року. Це означає, що українці, які виїжджають за кордон, зможуть на місцях отримати всебічну підтримку та допомогу.

Країна 1. Швеція

Швеція надає одні з найкращих умов для життя біженців / фото ілюстративне

Країна на півночі Європи вважається однією з найдорожчих країн світу. Одначе, саме вона надає одні з найкращих умов для українців. Наші громадяни в ній отримують:

  • регулярну грошову допомогу у розмірі 818 євро (24 500 гривень);
  • соціальне забезпечення;
  • доступ до ринку праці;
  • медичну допомогу й можливість здобувати освіту.

Додатково передбачена допомога для родин із дітьми та соціально незахищеним людям.

Місцева влада також надає українцям соціальне житло як у спеціалізованих закладах із безплатним харчуванням, так і в окремому житлі. 

Серед головних труднощів можна назвати саму шведську мову. Річ у тому, що у Швеції досі немає спеціальних безплатних курсів шведської мови для українців, що заважає їм швидко інтегруватися в суспільство. Проте, держава, ймовірно, запровадить їх у 2024 році.

У Швеції можна відпочити як у горах, так і на берегу Балтійського моря.

Країна 2. Данія

Незвично яскара архітектура — візитна картка Данії / фото ілюстративне

Данія — це ще одна північноєвропейська країна, яка надає досить непогані умови для українців. У 2024 році Данія забезпечує біженців з України належними умовами для проживання. Наприклад, їм надається житло, зокрема у місцевих комунах та фінансову підтримку в сумі від 2 823 крон (15 500 гривень) до 13 105 крон (72 000 гривень).

Громадяни мають можливість безплатно вивчати мову на спеціальних курсах інтенсивного вивчення, а діти — здобувати освіту у безплатних державних закладах. 

Працевлаштування в країні досить доступне для українців, а особливо для тих, хто володіє англійською на просунутому рівні та здобув вищу освіту в одному з європейських університетів (що означає, що в країні визнається диплом).

Українські біженці в плані медицини були прирівняні до громадян Данії. Це означає, що держава буде повністю покривати видатки на медичну допомогу, за винятком ліків та стоматологічних послуг для дорослих.

Відпочити в Данії біля моря також можна. На вибір є Балтійське та Північне моря.

Країна 3. Португалія

Вид на Лісабон / фото ілюстративне

Португалія — одна з найдешевших європейських країн, яка також приймає біженців з України. Вона має гарний клімат та вихід до Атлантичного океану, який постійно приваблює туристів з усього світу. Відвідати можна також безліч красивих місць дикої природи, неймовірні архітектурні пам’ятки та зустріти привітних людей.

Карстова печера в Алгарве / фото ілюстративне

Країна у 2024 році надає соціальну підтримку тільки найбільш вразливим категоріям громадян. Сума підтримки становить менш ніж 200 євро (8 400 гривень) на місяць для дорослих і 100 євро (4 200 гривень) на дитину. Людям, які не мають можливість самостійно винаймати житло, надають тимчасове помешкання за умови пошуку роботи.

Медичні послуги в Португалії безплатні для усіх мешканців країни, у тому числі й українців. Однак, для цього потрібно мати:

  • ідентифікаційний номер;
  • номер соціального страхування
  • номер пацієнта для Національної служби здоров’я.

Також є чимало приватних лікарень та страхових компаній, які з ними співпрацюють. Ліки в аптеках продаються за рецептом, при цьому оплачувати потрібно лише певний відсоток від загальної вартості. Однак, існує велика кількість ліків, які надаються безплатно за умови наявності хронічних захворювань.

Країна 4. Румунія

Країна-сусід, яка продовжує допомагати українцям / фото ілюстративне

Країна-сусід України продовжує всебічно допомагати українцям, надаючи їм тимчасовий захист. Наразі, Румунія вважається одним з найкращих місць для українських біженців. 

Українці, оформивши тимчасовий захист в Румунії, отримують дозвіл на проживання та працевлаштування, а діти — можливість здобувати освіту. Варто зазначити, що в країні сильно розвинена мережа українських шкіл.

Уряд, на жаль, не надає фінансової підтримки біженцям. Однак, це роблять численні благодійні організації, які розглядають кожен випадок в індивідуальному форматі. Пріоритет надається саме вразливим категоріям населення.

Важливим плюсом Румунії можна назвати помірні ціни на оренду житла. Досить непогану 2-кімнатну квартиру в Бухаресті можна знайти за 15 000 гривень на місяць.

Бухарест / фото ілюстративне

Румунія також надає українцям доступ до стаціонарної допомоги та лікування на рівні з громадянами країни у випадках гострих або хронічних захворювань, що загрожують життю.

Відпочинок в країні також можливий. Україцні можуть провести оздоровчий відпочинок як у Карпатах, так і на берегу Чорного моря. При цьому, ціни помірні.

Країна 5. Латвія

Латвія — союзниця України / фото ілюстративне

Латвія — це одна з небагатьох європейських країн, яка досі надає широкий спектр допомоги біженцям з України, зокрема, з покупкою квитка до країни.

По прибуттю, біженцю з України надається 120 днів безплатного проживання та 30 днів безоплатного харчування. Крім цього, українці можуть отримати одноразову виплату в розмірі 343 євро (14 500 гривень), щомісячну допомогу в сумі 137 євро (5 800 гривень) та іншу матеріальну підтримку або соціальні послуги відповідно до потреб людини. 

Після отримання усіх необхідних документів, які підтверджують статус біженця, Латвія надає можливість працевлаштування без обмежень.

В Латвії гарно розвинутий бюджетний туризм, особливо який стосується відпочинку на берегу Балтійського моря.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 16 Травня 2025
Центр зайнятості / фото Суспільне

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора.

Про це повідомляється на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації.

Навчання для жінок у Києві 2025

Київський міський центр зайнятості продовжує підтримувати жінок у розширенні їхніх професійних можливостей. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати нові професії. На сьогодні доступні 31 спеціальність, зокрема:

  • водійка трамвая, тролейбуса або автобуса;
  • операторка верстатів з програмним керуванням;
  • фрезерувальниця;
  • електрогазозварниця;
  • машиністка екскаватора;
  • столярка та інші.

Навчання проходить за підтримки роботодавців. Вони надають місця для проходження практики та зобов’язуються працевлаштувати випускниць після завершення курсів.

Вартість навчання повністю покривається службою зайнятості — в межах 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 30 280 гривень). Якщо вартість перевищує цю суму, різницю може компенсувати роботодавець або сама учасниця проєкту.

Хто може долучитися до програми

Участь у програмі можуть взяти жінки, які проживають у Києві чи Київській області, незалежно від рівня освіти. Учасниця може самостійно обрати професію з запропонованого переліку, а також навчальний заклад, що має відповідну ліцензію. Тривалість навчання залежить від обраної спеціальності та може тривати до 10 місяців.

Як подати заявку

Заявку можна подати як офлайн — особисто звернувшись до Центру зайнятості, так і онлайн — через відповідну форму за посиланням. Розгляд анкети триває до 5 робочих днів.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 14:30, 16 Травня 2025
Проїздна картка / фото Київська міська рада

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, зокрема безоплатний проїзд у громадському транспорті. Документ у столиці видається безплатно, але для його отримання потрібно пройти нескладну процедуру реєстрації.

Детальніше про те, як оформити електронний учнівський квиток у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як оформити учнівський квиток у 2025

Електронний учнівський квиток — це спеціальна програма, яка реалізується в Києві. Він підтверджує статус учня та надає право на пільговий проїзд у громадському транспорті.

У 2025 році жителі столиці можуть оформити електронний учнівський квиток для дитини через додаток “Київ Цифровий”. Для цього одному з батьків необхідно:

  • авторизуватись у власному профілі;
  • внести необхідні дані про дитину;
  • додати картку дитини до свого акаунту;
  • завантажити фото для учнівського квитка;
  • подати заявку на виготовлення електронного квитка;
  • здійснити оплату онлайн або у банківському відділенні.

Процедура оформлення включає кілька етапів:

  • заявка передається до навчального закладу, де проходить перевірку та підтвердження;
  • після цього замовлення надсилають на друк.

Увесь процес виготовлення квитка можна відстежувати в особистому кабінеті. Орієнтовний термін — до одного місяця.

У разі втрати або пошкодження документа слід звернутися до служби підтримки. Старий квиток буде заблоковано, після чого можна подати заявку на новий. Якщо учень змінює школу, необхідно оформити новий квиток з оновленими даними.

Якщо пластиковий учнівський квиток уже додано в застосунок, його можна легко перевести в цифрову версію через налаштування. Для дітей, які ще не мають смартфона, передбачена альтернатива — пластиковий учнівський квиток, прив’язаний до електронної системи.

Які пільги надає квиток

Учнівський квиток у 2025 році дає право на безплатний проїзд у міському громадському транспорті. Пільга діє з 1 вересня до кінця червня та поширюється на всі види транспорту: метро, тролейбуси, трамваї та автобуси.

В електронному квитку також можна зазначити додаткову інформацію — адресу проживання, резус-фактор і групу крові дитини. Окрім цього, учнівський квиток дозволяє відвідувати муніципальні театри та музеї зі знижкою.

Щоб скористатися правом на безплатний проїзд, учень повинен валідувати квиток під час поїздки.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

30 тис грн на нову професію: жінок у Києві запрошують до навчання

У Києві жінки можуть опанувати нові професії безплатно. Наразі реалізується програма, яка дозволяє жінкам опанувати професії, зокрема водійки трамвая чи машиністки екскаватора. Про це повідомляється […]

16:00, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Як оформити учнівський квиток у Києві у 2025 році: гід по процедурі

У 2025 році учнівський квиток залишається одним із головних документів школяра, які мешкають у Києві. Він підтверджує статус учня та дає право на низку пільг, […]

14:30, 16.05.2025 Скопіч Дмитро

Пільги на комуналку для багатодітних родин у 2025: хто має право та як оформити

Багатодітні родини, які виховують трьох і більше дітей, мають право на оформлення різних видів державної допомоги. Серед них — спеціальні житлово-комунальні пільги, що значно полегшують […]

16:35, 15.05.2025 Скопіч Дмитро
Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

14 травня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

Квартирне питання: скільки коштує купівля та оренда житла в Києві у 2025 році

Через постійні загрози та евакуації з прифронтових регіонів дедалі більше українців обирають Київ як відносно безпечне місце для тимчасового або постійного проживання. На цьому тлі […]

15:50, 08.05.2025 Скопіч Дмитро