У Вінниці бахмутянам видаватимуть зимові ковдри

Семаковська Тетяна 12:28, 18 Грудня 2023
Допомога ВПО теплими речами / фото ілюстративне

Центр підтримки для бахмутян у Вінниці оголосив додаткову подачу заявок на отримання зимових ковдр, матраців й посуду для переселенців з Бахмута та громади.

Про це повідомляє локальний осередок для бахмутян.

Допомога бахмутянам у Вінниці

Переселенці з Бахмута, які тимчасово проживають у Вінниці та Вінницькій області, можуть отримати гуманітарну допомогу. Для цього особі необхідно заповнити анкету для реєстрації на отримання непродовольчої допомоги від Міжнародної організації з міграції.

ВПО зможуть отримати:

  • непродовольчий набір, що складається з каністри для води на 10 літрів, ліхтарів у кількості 3 одиниці та ламп з сонячною батареєю, пластикового контейнера та пакету;
  • кухонний набір металевого посуду на 5 осіб;
  • матрац розміром 190 на 70 сантиметрів;
  • розкладне туристичне крісло;
  • зимовий постільний набір;
  • теплу ковдру.

Щоб отримати гумдопомогу, потрібно заповнити анкету.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Нардеп Федір Христенко достроково втратив мандат через обвинувальний вирок суду

Семаковська Тетяна 15:15, 23 Квітня 2026
Федір Христенко у Верховній Раді / фото Facebook-сторінка Федора Христенка

Народний депутат Федір Христенко достроково припинив свої повноваження у парламенті. Причиною втрати мандата стало набрання законної сили обвинувальним вироком щодо політика.

Про це повідомив Ярослав Железняк, народний депутат.

Федір Христенко втратив мандат у Верховній Раді

За даними Ярослава Железняка, позафракційний депутат Верховної Ради Федір Христенко втратив мандат після того, як набрав чинності обвинувальний вирок щодо нього. Йому інкримінували державну зраду та зловживання впливом.

Ярослав Железняк також наголосив на тому факті, що Христенко обирався до парламенту як депутат-мажоритарник. Відповідно до законодавства, його місце у сесійній залі не буде заповнено наступним кандидатом за списком. Через це, за словами депутата, у Верховній Раді залишається 391 депутат.

Юридичні підстави та деталі судового вироку

Федір Христенко був обраний до Верховної Ради України у 2019 році. Датою його офіційного вибуття з парламенту визначено 3 лютого 2026 року.

Підставою для такого рішення стала стаття 81 Конституції України. Ця стаття передбачає механізм дострокового припинення повноважень народного обранця у разі, якщо щодо нього набирає законної сили обвинувальний вирок суду.

Як встановило розслідування, Федір Христенко був завербований фсб рф ще за часів президентства Віктора Януковича. Він перебував у тісному зв’язку з Юрієм Іванющенком, відомим як Юра Єнакієвський — резидентом фсб та “смотрящим” за “днр”. Крім того, нардеп був зв’язковим колаборанта Армена Саркісяна, який загинув від вибуху в одному з елітних московських ЖК на початку 2025 року.

Федір Христенко активно виконував завдання російської спецслужби під час Революції Гідності. Зокрема, він використовував підконтрольних собі приватних перевізників для транспортування “тітушок” на мітинги Антимайдану.

Судовий розгляд справи завершився у грудні 2025 року, коли Печерський районний суд міста Києва офіційно затвердив угоду про визнання вини Федором Христенком. При цьому повний текст судового вироку був засекречений з міркувань безпеки.

Варто зазначити, що втрата мандата Федором Христенком є частиною ширшої тенденції. Загалом за час каденції Верховної Ради IX скликання парламент залишили 66 народних депутатів.

Серед тих, хто раніше достроково втратив свої повноваження через кримінальні справи, є представник партії “Слуга народу” Андрій Одарченко, якого було засуджено за хабарництво. Також мандат втратив представник депутатської групи “Відновлення України” Анатолій Гунько — він отримав вирок у вигляді семи років позбавлення волі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Чи знаєте ви повноваження влади Бахмута в екзилі: (Опитування)

Семаковська Тетяна 14:35, 23 Квітня 2026

Мешканців Бахмутської громади можуть долучитися до онлайн-опитування про роботу органів місцевого самоврядування в евакуації, яке запустила редакція Бахмут IN.UA. Його результати допоможуть зрозуміти, наскільки ефективною є комунікація з громадою та якими бачать повноваження влади в евакуації.

Опитування про владу Бахмута в екзилі: долучитися можуть усі мешканці громади

В умовах повномасштабної війни органи місцевого самоврядування Бахмута продовжують працювати в евакуації. Редакція запускає коротке опитання, щоб дізнатися, наскільки мешканці обізнані про їхню роботу повноваження в нинішніх умовах.

Участь в опитуванні дає можливість поділитися власним баченням, оцінити рівень комунікації та зазначити, які функції місцевої влади є зрозумілими, а які — потребують додаткового пояснення.

У опитуванні можна анонімно оцінити роботу влади, рівень поінформованості та висловити власне бачення щодо майбутніх повноважень органів самоврядування. Результати опитування будуть використані для підготовки матеріалу та кращого розуміння потреб громади.

Пройти опитування можна за покликанням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdtwlx1i3kzmS5GQRtAL2-on9mJ6glqZIsXqXp7LdcAmthm2w/viewform?usp=dialog

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

житло переселенцям

12 тисяч на оренду житла для ВПО: яка область допомагатиме переселенцям

Внутрішньо переміщені особи, які зараз проживають у Вінниці чи Вінницькій області можуть отримати грошову. Переселенці, можуть розраховувати на 5 тисяч гривень на процес пошуку житла, […]

естонська рада дасть гроші українцям на дрова

17 тисяч на тепло: жителі Донеччини можуть отримати грошову допомогу від Естонії

Мешканці шести областей України можуть отримати грошову допомогу від Естонської рада у справах біженців. Людям видадуть 17 500 грн на опалення, за отримані кошти можна […]

ліки допомога переселенцям

500 грн на ліки для ВПО: як переселенцям отримати кошти

Внутрішньо переміщені особи, які не мають коштів на ліки можуть розраховувати на фінансову підтримку благодійного фонду “Ліки для України”. Організація надає допомогу українцям, яким не […]