Для донеччан відкрили відділення гемодіалізу / фото Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Напередодні в Покровську Донецької області відкрили відділення гемодіалізу. Скористатися послугами відділення зможуть усі мешканці Донеччини.
Про це повідомляє Покровська міська військова адміністрація.
Відкриття відділення гемодіалізу стало можливим завдяки співпраці Покровської та Торецької МВА. Тут встановили евакуйоване з Торецька обладнання. Торецька громада закупила його ще до повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Послуги для пацієнтів
Палати гемодіалізу облаштували на базі третього ковідного відділення Покровської клінічної лікарні інтенсивного лікування. Заклад розташований за адресою: вулиця Руднєва, 73.
Начальник Покровської МВА Сергій Добряк зауважив, що медичними послугами можуть скористатися всі жителі Донеччини.
Це і для покровчан, в першу чергу, і для тореччан, і для мешканців Донецької області. Велика справа, що у нас, на Донеччині, запрацював діаліз.
Вже 12 мешканців Покровської громади отримують так звану штучну нирку. Всього ми плануємо, що до цієї процедури буде долучено 30 пацієнтів. Також плануємо зробити додаткові свердловини, обладнання для очищення води закупили за кошти місцевого бюджету. Маємо надію, що наступного року ми запровадимо в доброзичливій медицині для наших мешканців додаткове безкоштовне придбання медикаментів для всіх процедур.
Сергій Добряк // начальник Покровської МВА
Відділення гемодіалізу приймає пацієнтів / фото Торецька міська військово-цивільна адміністрація
Медичний директор Центральної міської лікарні Торецька Михайло Драгомерецький повідомив, що у відділенні гемодіалізу працюють 10 з 11 апаратів штучної нирки.
Всі апарати вже задіяні в роботі. Один апарат знаходиться в резерві. У відділенні можна отримати послугу замісної ниркової терапії методом програмного гемодіалізу для хворих на хронічну ниркову недостатність. Також допомогу можуть отримати хворі на гостру ниркову недостатність.
Михайло Драгомерецький // медичний директор Центральної міської лікарні Торецька
Для хворих на ниркову недостатність облаштовані сучасні палати та створені умови для проходження процедури з очищення крові.
Читайте також: Бахмутська лікарня в Броварах впроваджує нові реабілітаційні послуги: як записатися на прийом
У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в наданні ваучера.
Кому відмовлятимуть у житловому ваучері, повідомляє Бахмут IN.UA.
ВПО можуть втратити право на житловий ваучер: причини
4 червня 2026 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №723 “Деякі питання надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території”. Вона передбачає зміни у процедурі надання житлових ваучерів для ВПО.
Зокрема, Кабмін передбачив нові підстави для відмови в наданні ваучера. Загалом їх передбачено три. Переселенцям і переселенкам можуть відмовити у ваучері, якщо:
вони та члени їх сім’ї з 24 лютого 2022 року до дати подання заяви про надання допомоги припинили право власності на об’єкти житлової нерухомості. Тобто, якщо у вас або членів вашої сімʼї було житло, яке ви продали чи подарували, ви втрачаєте право на отримання ваучера;
вони та члени їх сім’ї беруть участь у програмі “єОселя”. Якщо раніше житлові ваучери можна було використати як перший внесок за іпотекою або для її погашення, тепер діятиме пряма заборона на поєднання житлового ваучера з програмою “єОселя”;
вони зареєстрували місце проживання на тимчасово окупованій території після її окупації.
У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження електропостачання.
Про це повідомив Віталій Зайченко, голова правління НЕК “Укренерго” в інтерв’ю виданню “РБК-Україна”.
Відключення світла у липні-серпні в Україні
Голова правління НЕК “Укренерго” Віталій Зайченко в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” озвучив сценарії розвитку подій в енергосистемі. У липні та серпні тривалість обмежень електропостачання може сягати п’яти годин під час пікових періодів. Такий сценарій можливий за наявності двох умов:
утримання температури повітря на рівні від 30 градусів понад один тиждень;
продовження масованих російських атак на об’єкти генерації.
Водночас зазначається, що 25 червня компанія ДТЕК за вказівкою “Укренерго” застосувала екстрені відключення електроенергії для споживачів на лівому березі Києва.
Фактори впливу на енергосистему
У 2024 році представники ДТЕК пояснювали вплив погодних умов на графіки відключень. Традиційно влітку відбувається підготовка атомних енергоблоків до зимового періоду. Раніше дефіциту не виникало завдяки роботі теплових та гідроелектростанцій. Зараз їхнє використання для перекриття потреб не завжди можливе.
Спекотна погода призводить до масового використання кондиціонерів та інших приладів для охолодження на підприємствах і в домівках. Це збільшує загальне навантаження на енергосистему на 25 відсотків. Сонячні електростанції у цей час виробляють найбільшу кількість енергії, але споживання все одно зростає.
Механізми балансування та очікування
Денне споживання електроенергії планують покривати за рахунок кількох джерел:
потужностей атомної енергетики;
імпорту електроенергії;
відновлюваних джерел енергії.
Вечірні піки доведеться балансувати обмеженням постачання для споживачів. За відсутності нових ударів енергосистема має високі шанси працювати без обмежень.
Ситуація цього літа є легшою порівняно з літом 2025 року. Це зумовлено розвитком нової розподіленої генерації та кращим захистом підстанцій. Ймовірні графіки відключень будуть не такими важкими, як у зимовий період.
У червні Кабмін ухвалив зміни до постанови про надання житлових ваучерів для ВПО з тимчасово окупованих територій. Ці зміни передбачають нові підстави для відмови в […]
У найближчі два місяці споживачі можуть зіткнутися з п’ятигодинними відключеннями електроенергії через погодні умови та атаки на інфраструктурні об’єкти. В Києва вже застосували екстрені обмеження […]
23 червня в Бахмуті призначили нову радницю з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, запобігання та протидії насильству за ознакою статі. Нею […]
25 червня 2026 року завершується прийом заявок на отримання фінансової підтримки від гуманітарної організації NRC в Україні. Реєстрація триватиме лише до 17:00 за київським часом, […]
На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них зафіксовані руйнування багатоповерхових будинків. Кадри зроблені влітку 2026 року. Редакція публікує відео. Бахмут у […]