У Покровському районі йдуть бої за терикони: до чого може призвести їхня втрата

Валентина Твердохліб 09:50, 19 Вересня 2024
Сили оборони на Донеччині, бої
Воїни ЗСУ на бойовій позиції / фото Генштаб

Протягом минулої доби на фронті зафіксували 187 бойових зіткнень. Найбільше атак окупанти проводять на Курахівському та Покровському напрямках. На Покровському напрямку йдуть бої за терикони, а на Курахівському ЗСУ відбивають окупантів у районі Красногорівки.

Про це йдеться у зведенні аналітиків DeepState.

Покровський район: де тривають бої

За даними аналітиків DeepState, на Донеччині окупанти просунулися в місті Українськ, що на Покровському напрямку, та в Залізному, що біля Торецька.

На Покровському напрямку тривають бої за терикони в Українську і Новогродівці. Їхня втрата може призвести до важкої ситуації в Селидовому — для окупантів місто буде повністю відкрите.

“В Українську все ще тривають бої за терикон. Аналогічно тривають бої за терикон в західній околиці Новогродівки. Це останній підконтрольний терикон у цьому місті. У випадку втрати териконів як в Українську, так і того останнього в Новогродівці — то Селидове з трьох боків буде як на долоні”, — зазначає журналіст Богдан Мирошников.

Мапа DeepState / скриншот

Активізувалися окупанти і на Курахівському напрямку. Переважно тисне піхота з Красногорівки.

“З північної частини Красногорівки п*д*ри намагаються лісосмугами йти в сторону Олександрополя. Наразі просування призупинено, арта та дрони знищують їх на підходах. Частина Георгіївки перебуває під контролем СОУ, але п*д*ри намагаються обходити її через очерет, забігати в східну частину Максимільянівки і закріплятися на фундаментах, бо від села там залишилася тільки відмітка на карті. Техніку не застосовують, намагаються тиснути піхотою”, — розповідає військовий “Айдару” Станіслав Бунятов.

Мапа DeepState / скриншот

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Використовується усюди: бахмутянка поділилася рецептом універсального тіста

Семаковська Тетяна 13:00, 22 Вересня 2024
Здобна випічка / фото Ольги Галушко

Основа будь-якої ефектної випічки — це тісто. Використання простих, але вдалих, рецептів здобного тіста для різної випічки може значно спростити приготування страв у духовці як для просунутих кулінарів, так і для початківців.

Бахмутянка Ольга Галушко розповіла редакції Бахмут IN.UA про процес приготування універсального здобного тіста, яке можна при випіканні майже будь-якої випічки.

Як правильно зробити здобне тісто

Здобне тісто у кулінарії — це основа сучасної випічки, склад якого різниться від рецептів. Хтось робить його на молоці, а хтось на сметані. Ольга Галушко з Бахмута ж рекомендує наступний рецепт тіста.

Для його приготування знадобляться такі продукти:

  • мука — 2,6 кілограма;
  • вода — 1 літр;
  • яйця — 5 штук;
  • дріжджі (сухі) — 50 грамів;
  • маргарин — 350 грамів;
  • цукор — 250 грамів;
  • сіль — 30 грамів.
Вироби зі здобного тіста / фото Ольги Галушко

Аби приготувати універсальне здобне дріжджове тісто необхідно виконати наступні дії:

  • Крок 1. Цукор, сіль слід добре розчинити у теплій воді;
  • Крок 2. Додаємо дріжджі, ставимо в тепле місце;
  • Крок 3. Поки опара підходить, до борошна вливаємо розтоплений маргарин;
  • Крок 4. Додаємо яйця;
  • Крок 5. Поміщаємо в тістоміс;
  • Крок 6. Додаємо опару, вимішуємо все до однорідної маси;
  • Крок 7. Виймаємо тісто з тістоміса та ставимо у тепле місце на одну годину.

Все. Тісто готове для випікання. Воно підходить для пиріжків, розтягаїв (ред. печений пиріжок напівзакритого типу), ватрушок, піц, сосисок у тісті, котлет у тісті. Одним словом — універсальне“, — поділилася Ольга Галушко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Маленький Лас-Вегас: як Бахмут у 2016 році бачили тогочасні ВПО

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 12:00, 22 Вересня 2024
Марина Максименко – одна з ВПО, яка переїхала до Бахмута через війну / фото з особистого архіву героїні

Бахмут — місто, яке ще у 2014 році відчуло вплив війни. Мова йде не тільки про бойові зіткнення, але й про тогочасних внутрішньо переміщених осіб — людей, котрі були змушені залишити власні домівки та бігти від російської окупації.

Редакція Бахмут IN.UA робить екскурс в історію та розповідає, як місто зустрічало ВПО у 2016 році та як ці люди адаптувалися в ньому.

Як ВПО бачили Бахмут у 2016 році

Редакція Бахмут IN.UA розповідає історії життя тогочасної студентки Лариси Колодій і колишньої начальниці відділу культури Бахмутської міськради Марина Максименко, які жили у своїх рідних містах та будували плани на майбутнє саме в них. Втім, доля розпорядилась інакше, вирішивши перевірити їх на міцність і витривалість.

Марина Максименко народилася і все життя прожила в місті Шахтарську і жодного разу не бувала в таких містах як Бахмут, Костянтинівка, Краматорськ. Але життя розпорядилося так, що Марина переїхала до Бахмута через початок війни. Жінка швидко зрозуміла, що ситуація не зміниться на краще, а тому треба шукати інші міста для життя. Не останню роль у виборі жінки відіграла колишня однокурсниця, яка запропонувала спробувати себе в державній службі в місті.

У Шахтарську я працювала начальником молоді та спорту в районній держадміністрації, тут мені запропонували посаду начальника відділу культури при виконкомі. Приїхавши до Бахмута, я майже рік жила в сім’ї співробітниці — начальниці юридичного відділу, як мені тоді здавалося чужою, але потім ці люди стали для мене рідними та близькими. Як і саме місто — воно одразу привернуло до себе, і коли я зрозуміла, що воно прийняло мене, то відчула його найкращим і найближчим, хоча Шахтарськ залишатиметься рідним. І мені дуже шкода, що я не можу їздити додому у зв’язку зі службовими обставинами й просто тому, що моє місто зараз не в моїй країні. Зараз в Бахмуті я не відчуваю себе вимушено переселеною людиною, хіба що коли чекаю друзів у гості — попереджаю їх брати із собою пластиковий посуд, бо в мене поки що чотири тарілки, але саме друзі допомагають відчути себе тут рідною і потрібною,

Марина Максименко // ВПО у 2016 році

Марина Максименко на роботі в Бахмуті / фото з особистого архіву героїні

Жінка розповідала, що на минулому місці роботи не завжди була можливість повною мірою застосувати свої вміння, адже часто бракувало ресурсів. Натомість в Бахмуті працювали на багатьох різних напрямках, в яких потрібно постійно чимось дивувати, проводити свята. Наприклад, у 2016 році досить велику популярність мали різноманітні акції від молодого покоління для них же.

Першу таку акцію Марина зі своїм колективом провела у квітні 2015 року – “Бахмут — це Донбас, а Донбас — це Україна”, основна ідея якої стала демонстрація єднання та надання жителям міста змоги висловити свою любов до Батьківщини. Тоді на стадіоні був розтягнутий великий прапор, спеціально пошитий до такого дня. Згодом цей прапор використовували на інших святах, на що колеги з найближчих міст жартували про “Бахмутський патент з розгортання державного прапора”.

У травні 2015 року вперше в місті було проведено свято “Вишиванки”. Також жінка дізналася про традицію вертепів саме у Бахмуті.

Марину тішило, що вона приїхала в місто, де сформувалася велика напрацьована база проведення культурних свят. Це і щорічний бал випускників, і різні цікаві заходи, присвячені підбиттю підсумків соціального проєкту. Спеціалістка була впевнена, що попри складний і невизначений період того часу, міська влада завжди намагалася приділяти якомога більше фінансової участі в культурних заходах

Варто зазначити, що в такій важкій і складній ситуації Марина знайшла позитивні сторони та відкрила в собі нові внутрішні сили

В Бахмуті я почуваюся комфортно і затишно. Колектив і керівний персонал, який мене оточує, допомагає тримати себе в тонусі, і я завжди намагаюся бути на висоті. Круто змінивши своє життя, я зрозуміла, що не потрібно боятися кардинальних змін. Я не з тих людей, які плачуть і жаліють себе, держава, на жаль, виявилася не готовою до проблеми переселенців, але Бахмут дав мені можливість проявити себе, за що йому величезне спасибі. Так, у мене є проблеми, як і в корінних жителів міста, — фінансові, побутові, але в мене є житло, є постійна заробітна плата, і що найголовніше — я у своїй країні й в мене є права громадянина своєї країни. Таким людям, як я, хочеться побажати не падати духом, не впадати у відчай, почуватися впевнено, не сидіти на місці, розвиватися, брати й робити,

Марина Максименко // ВПО у 2016 році

Спогади студентки у 2016 році

Лариса Колодій була студенткою Горлівського державного педагогічного інституту іноземних мов, коли була змушена переїхати до Бахмута разом зі своїм навчальним закладом. 

Після закінчення інституту, дівчина вирішила переїхати до Івано-Франківська. Вона вважає, що попит на її спеціальності — викладач історії та практичний психолог — буде завжди. Івано-Франківськ вона обрала тому, що за територіальним розміром схожий з її рідним містом, але жителів більше і саме місто екологічно чистіше, також там багато друзів і знайомих.

Лариса Колодій – студентка, яка переїхала до Бахмута в 2014 році / фото з особистого архіву героїні

Поки Лариса жила в Бахмуті, її захоплювала атмосфера спокою і тиші міста. Особливо це відчувалося порівняно з її рідним містом, де щодня й уночі було чути постріли та вибухи. За рік життя в Бахмуті дівчина почала помічати його затишок, комфортність, щоправда, шкодує, що молоді в ньому менше, ніж у Горлівці.

Перше моє враження про Бахмут було — тихе, спокійне містечко пенсіонерів, які гуляють із маленькими песиками. Однак, пізніше я помітила наскільки воно красиве, затишне, живе, із зеленими вуличками та парками. Горлівка, звісно, була більше розвинена, але Бахмут комфортніший для життя. Серед молоді побутувала думка, що це маленький “Лас-Вегас?

Лариса Колодій // студентка-ВПО, яка проживала у Бахмуті

Дівчина не почувалася чужою в місті, адже люди дуже гарно ставилися до неї. Вона вважала, що місто її прийняло, проте відмічала проблеми юридичного характеру, зокрема, під час оформлення необхідних документів.

Вимушений переїзд для Лариси прискорив її дорослішання:

“Знаєте, із ситуації завжди є два виходи — негативний і позитивний. Так ось, для мене ця ситуація спрацювала з позитивного боку: я дуже сильно змінилася сама, стала більш дорослою, впевненою, тепер деякі життєві завдання можу вирішувати самостійно. Я перестала боятися багато чого — людей, спілкування. Зміни також помітні в нашому колективі, всіх хлопців війна і горе згуртували, зробили дружнішими, проблеми, що виникають, ми намагаємося вирішувати разом, ділимося досвідом. Особисто для мене це був ривок із підліткової стадії в доросле життя. Це все одно б зі мною сталося свого часу, і не так травматично, проте, коли людина потрапляє в кризову ситуацію, їй доводиться перевиконувати завдання. І я вважаю для себе це позитивним дорогоцінним досвідом”.

Лариса Колодій // студентка-ВПО, яка проживала у Бахмуті

Акція, в якій приймала участь Лариса Колодій / фото з особистого архіву героїні

Для людей, які опинилися в подібній ситуації, Лариса бажала у 2016 році мати поруч близьких людей. Але якщо ситуація складається інакше, то потрібно знайомитися з людьми, шукати гуртки, об’єднання за інтересами, набувати корисних навичок. Бо самому впоратися і розв’язати проблеми буде важче і морально, і психологічно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Випічка 0fbee

Використовується усюди: бахмутянка поділилася рецептом універсального тіста

Основа будь-якої ефектної випічки — це тісто. Використання простих, але вдалих, рецептів здобного тіста для різної випічки може значно спростити приготування страв у духовці як […]

11923519 453870464784471 700907376 o da83b

Маленький Лас-Вегас: як Бахмут у 2016 році бачили тогочасні ВПО

Бахмут — місто, яке ще у 2014 році відчуло вплив війни. Мова йде не тільки про бойові зіткнення, але й про тогочасних внутрішньо переміщених осіб […]

12:00, 22.09.2024 Скопіч Дмитро

Чи можуть студенти денної форми навчання отримувати пенсію по втраті годувальника: пояснення юристів

Студенти денної форми навчання, яким виповнилось 18 років, можуть отримувати державну пенсію по втраті годувальника. Така можливість гарантована їм статтею 38 Закону України “Про загальнообов’язкове […]

11:00, 22.09.2024 Скопіч Дмитро
Фотосток 6ba4c

Як сімʼям безвісти зниклих отримати пільги: пояснення юристів

Закон України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” передбачає пільги, зокрема і для членів сімей безвісти зниклих. Однак, на практиці родина […]

чат-бот

Нацполіція створила чат-бот, де збирають дані про російських агентів і паліїв військових авто

Національна поліція України запустила Telegram-бот “Народний месник”. У цьому чат-боті поліція збиратиме від людей дані про зрадників, які працюють на росію. Про це повідомили у […]