2 липня до травмпункту Костянтинівської лікарні звернулися четверо людей, які отримали поранення внаслідок російської атаки. Росіяни атакували цивільну інфраструктуру міста за допомогою дрона типу FPV зранку. Унаслідок цього вибуху люди зазнали тілесних ушкоджень. Усі постраждалі самостійно дісталися до медичного закладу, їм надали необхідну допомогу.
Медики повідомляють, що стан постраждалих стабільний, за ними триває нагляд. Влада закликає людей евакуюватися.
Наслідки російських обстрілів у Костянтинівці / фото 24 ОМБр імені короля Данила
Костянтинівка потерпає від російських обстрілів. Щодня ворог атакує місто, внаслідок чого є нові руйнування інфраструктури і постраждалі серед мирного населення. Зараз Костянтинівка перебуває на межі гуманітарної катастрофи.
Про це повідомив голова Донецької ОВА Вадим Філашкін.
Костянтинівка: актуальна ситуація
Через щоденні обстріли в Костянтинівці фіксують перебої в комунальних мережах. Наразі майже половина міста без світла. У мікрорайоні Сантуринівка 1,9 тисяч будинків без газу, відновити його подачу на сьогодні неможливо.
Вода подається жителям міста один раз на добу з 17:00 до 20:00. Також у місті встановлено 7 резервуарів та 11 ємностей для води, діють 12 свердловин.
Через удари дронами в Костянтинівці скасовано рух міських автобусів. Приміський маршрут до Дружківки працює обмежено.
Для мешканців працюють 5 пунктів незламності. Ще 2 пункти — в режимі очікування. Попри складну ситуацію, в місті працюють медики, комунальники, поліція й органи місцевої влади.
Евакуація з Костянтинівки: контакти
Місцеві мешканці можуть звернутися до Костянтинівської МВА за телефонами: +380 (50) 567 8887, +380 (93) 420 18 83.
Звернення про евакуацію приймають за телефонами: 0800 500 121, +380 (73) 050 0121 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal). Для тяжкохворих діє окрема лінія — 0800 332 614.
Наслідки обстрілу в Костянтинівці / фото Костянтинівська МВА
На Донеччині триває евакуація населення. Через погіршення безпекової ситуації багато заявок на виїзд лишають мешканці міста Костянтинівка. Однією з організацій, яка вивозить людей до більш безпечних місць, є гуманітарна місія “Проліска”. Наразі одним з основних напрямків її роботи є евакуація маломобільних людей з Костянтинівки та навколишніх населених пунктів.
Про ситуацію в Костянтинівці і евакуацію людей редакції Бахмут IN.UA розповів волонтер Євген Ткачов.
Костянтинівка: ситуація в місті, евакуація
Волонтер Євген Ткачов працює у складі гуманітарної місії “Проліска”. Наразі його головним напрямком є вивезення людей з Костянтинівської, Дружківської громад та населених пунктів, що наближені до лінії фронту. Основна кількість заявок — від маломобільних і немобільних людей, а також людей похилого віку.
“Переважно заявки надходять з Костянтинівки, Іллінівки та Берестка. Це специфічний напрямок евакуації, до якого ми залучаємо спеціальний медичний транспорт, тобто “швидкі допомоги”. Щодня вивозимо від 3 до 10 людей”, — розповідає Євген Ткачов.
Евакуація маломобільних людей / фото Facebook-сторінка Євгена Ткачова
Окрім основного напрямку евакуації немобільних людей, “Проліска” вивозить й інші категорії населення. Перевагу надають родинам з дітьми, які виїжджають із громад, де оголошена примусова евакуація.
“Вивозимо і на Павлоград кожного дня мікроавтобусом. Більший акцент робимо на сім’ях з дітьми. Переважно вивозимо їх з Олексієво-Дружківки, Дружківки і Костянтинівки. Намагаємось в першу чергу евакуювати людей з громад, де оголошена примусова евакуація. Звідти родини з дітьми вивозимо на Павлоград”, — розповідає Євген Ткачов.
Загальну ситуацію по Костянтинівці волонтер описати не може, оскільки вона відрізняється по районах. У деякі райони заїжджати вже небезпечно, а в інших ситуація краща. Втім, до Костянтинівки вже залітають ворожі дрони, тому безпечних місць тут немає.
“Я зараз кажу, що є дві різні Костянтинівки. Є Костянтинівка, яка, на жаль, мало чим відрізняється від Бахмута і Часів Яру. Тобто, там постійні обстріли, “висять” дрони і таке інше. Це райончики, що розташовані з боку Торецька і Часів Яру — там вже дуже небезпечно. А в центрі міста ситуація краща. Там є інтернет, вайфай, продають каву і хот-доги, можна розрахуватись карткою, є електрика, вода, газ. Але хочу наголосити, що дрони можуть літати по всьому місту. Тому безпечних місць у Костянтинівці вже немає”, — описує ситуацію волонтер.
Контакти для евакуації
Волонтер Євген Ткачов вивозить людей у складі гуманітарної місії “Проліска”. Зробити заявку на евакуацію можна за телефонами: +380 (93) 202 2232, +380 (96) 404 1034.
Звернення на евакуацію також приймають на гарячих лініях Донецької області: 0 800 408 911, +380 (98) 890 3318, +380 (66) 285 6290.
Для запису на евакуацію тяжкохворих і людей з інвалідністю діють номери: 0 800 332 614, +380 (99) 710 4872, +380 (99) 311 5314, +380 (96) 108 6048.
Товариство Червоного Хреста оголосило набір слухачок на курс “Швачка” у Тернополі та області. Навчання повністю безплатне. Про це повідомили представники Центру Турботи в місті Тернопіль. […]
Алебастровий декор, який бахмутяни могли бачити на будівлях міста може стати першим з Бахмута об’єктом нематеріальної культурної спадщини Донеччини. Управління культури Бахмутської міської ради ініціювало […]
Благодійна організація “Карітас Полтава” продовжує реалізацію програми фінансової допомоги для постраждалих внаслідок війни, зокрема для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які потребують підтримки з оплатою житла. […]
Бахмутська житлова компанія проводить першу закупівлю на роботи в Гощі. Розповідаємо, що саме планують зробити. Житло для бахмутян в Гощі За даними платформи Прозорро комунальне […]
Близько 150 тисяч гривень у червні витратила Торецька міська військова адміністрація на закупівлі. Що саме придбали за ці кошти, читайте на Бахмут IN.UA. Торецьк, закупівлі […]