У Дніпрі можна безкоштовно отримати юридичну консультацію — де і коли

Семаковська Тетяна 13:35, 12 Травня 2025
Юридична консультація / фото Покровська МВА

У Дніпрі у вівторок, 13 травня, мешканці та внутрішньо переміщені особи зможуть отримати безплатну юридичну консультацію. Прийом вестиме юрист благодійного фонду “Право на захист” у гуманітарному хабі “Ми-Донеччина” Покровської міської військової адміністрації.

Про це повідомила Покровська МВА.

Юридична допомога безплатно у Дніпрі

Юрист працюватиме 13 травня (вівторок) з 10:00 до 12:00 за адресою вулиця Володимира Антоновича, 56. Запис не потрібен, внутрішньо переміщена особа може звернутися можна в порядку живої черги. Для зручності відвідувачів організатори просять брати з собою наявні документи, щодо вашого питання.

Юридичну консультацію надають з питань пов’язаних із житлом, землею, компенсацією за зруйноване майно, а також з оформленням чи відновленням документів — свідоцтв про народження, смерть тощо. Також фахівець допоможе правильно скласти заяви, скарги або підготувати документи до суду.

Якщо у вас є питання або ви хочете уточнити, чи зможете отримати консультацію — зателефонуйте за номером +380 (95) 399 90 55.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Прямий ефір про компенсації ВПО: ініціатор закону 11161 пояснив, що далі

Семаковська Тетяна 12:46, 9 Травня 2025

Законопроєкт №11161 був ухвалений Верховною Радою 19 грудня 2024 року, однак для його набуття чинності необхідний підпис Президента України. На момент ефіру, 8 травня, підпис ще не був поставлений, що затримує реалізацію механізму компенсацій.

Про актуальний стан законопроєкту в ефірі для Бахмут IN.UA розповів Аркадій Петросян, ініціатор законопроєкту.

Законопроєкт 11161: який стан зараз

Наразі законопроєкт 11161, ініціатором якого є команда “Асоціації молодих ВПО” та який підписала експертна група команди Асоціації, подали в парламент від політичної фракції “Європейська Солідарність”.

Законопроєкт підтримали всі фракції у двох читаннях. Аркадій Петросян пояснив, що наразі цей законопроєкт є єдиним механізмом компенсацій житла для людей, майно яких залишилося в окупації.

“Ми всі бачимо, що Бахмут, Лисичанськ, Маріуполь, інші міста, де-факто, зруйновані. Проте де-юре власники цього житла не можуть довести, що їх житло є зруйнованим або знищеним. Законопроєкт 11161 прирівнює все це житло до знищеного. Ми провели широку адвокаційну кампанію для того, щоб за нього проголосував Парламент”, — пояснює Аркадій Петросян.

Він додає, що переселенці виходили на мітинги у підтримку законопроєкту, а також підтримали петицію про підписання 11161, яка зібрала понад 25 тисяч голосів.

Законопроєкт ухвалили в другому читанні 19 грудня 2024 року, після чого передали на підпис президенту. Водночас вже 5 місяців, каже Аркадій Петросян, він лежить непідписаним.

“На превеликий жаль, у президента немає підстав на сьогодні його не підписувати. Це просто затягування часу. У нього було 15 робочих днів, аби ветувати цей законопроєкт, якщо він з ним не погоджувався, проте він цього не зробив. Тому він має його підписати, і наразі цього немає. Розв’язування цієї проблеми (ред. механізму виплати компенсації за зруйноване майно на ТОТ) чекають мільйони людей… Ми будемо далі боротися за те, щоб цей законопроєкт був підтриманий”, — каже Аркадій Петросян.

Спікер каже, що якщо президент так довго не підписує законопроєкт, то його має підписати голова Верховної Ради, і тоді закон має вступити в дію.

“Президент зобов’язаний відповісти на петицію. Якщо навіть ця ініціатива проігнорувалася, то потрібно з цим виступити публічно. Ми закликаємо Уряд, громадськість, глядачів закликати президента, народних депутатів до широкого обговорення цієї проблеми, бо ігнорувати 5 мільйонів людей, — це населення, наприклад, Словаччини чи половина населення Австрії, — ігнорувати таку кількість людей неможливо”, — говорить голова “Асоціації молодих ВПО”.

Примітка. Законопроєкт 11161 не підписаний, і, як пояснює Аркадій Петросян, наразі немає точного терміну, протягом якого голова держави повинен дати відповідь на нього: підписати чи повернути. Це юридична колізія, щодо цього питання команда консультується.

Чи є важелі впливу для підписання 11161?

За словами Аркадія Петросяна, команда вивчає можливості судового регулювання питання. Водночас він зауважує, що оскільки зараз в Україні воєнний стан, потрібно звертати на це увагу.

“Ми сподіваємось, що президент зайнятий, але скоро підпише законопроєкт. Ми розуміємо, що зараз відбуваються геополітичні процеси, спроби перемовин з нашими міжнародними партнерами. Але на адженді цих перемовин мають бути насамперед люди, які постраждали від війни, внутрішньо переміщені особи. У держави зараз мають бути два пріоритети: наші Збройні Сили та люди, які постраждали від війни”, — додає спікер.

Звідки будуть гроші на компенсацію?

Важливо розуміти, що законопроєкт 11161 вносить зміни до програми єВідновлення, додає Аркадій Петросян. Ця програма дозволяє мешканцям, майно яких пошкоджене чи зруйноване, але перебуває на території, яка підконтрольна Україні, отримати компенсацію. Фінансування цієї програми йде зі Світового Банку та від міжнародних партнерів.

“Коли кажуть, що в держави немає грошей на компенсацію, то потрібно оптимізувати. Ми про це зараз будемо говорити. До нас звертаються громадяни тої ж Київщини із інформацією про те, що деякі можновладці за допомогою програми єВідновлення заробляють гроші. Вони купують собі ділянку зі старим будинком, зносять його та отримують єВідновлення. Це було зафіксовано на супутникових знімках. Є й такі випадки”, — каже спікер.

Він зазначає, що оптимізація внутрішніх доходів держави може стати одним із джерел фінансування компенсацій мешканцям, чиє майно залишилось на ТОТ. Крім того, на думку спікера, додатковим ресурсом можуть стати перемовини з міжнародними партнерами, які потенційно готові підтримати механізм відшкодування, передбачений законопроєктом №11161.

Примітка. “Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Amediastiftelsen в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією партнерів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]