Росіяни показали фото зруйнованого Благовіщенського храму в Бахмуті

Валентина Твердохліб 11:00, 2 Грудня 2024
Руїни Благовіщенського храму / фото росджерела

Наприкінці жовтня 2022 року росіяни вперше поцілили в Благовіщенський храм, що розташовувався на вулиці Ювілейній. Станом на грудень 2024 року окупанти повністю зруйнували святиню.

Який вигляд зараз мають руїни церкви, показали окупанти на своїх пропагандистських джерелах.

Благовіщенський храм у Бахмуті, фото

Благовіщенський храм у Бахмуті вперше постраждав від обстрілів наприкінці жовтня 2022 року. Внаслідок атак була пошкоджена дзвіниця храму.

У травні 2023 року стало відомо, що святиня повністю зруйнована. Про це повідомляв інформаційно-просвітницький відділ УПЦ. Священнослужителі зазначали, що від храму залишилися руїни. Частково вціліли тільки прибудови і дзвіниця, в них були пошкоджені дахи.

Руйнування храму в травні 2023 року / скриншот

Окупанти, які зараз перебувають у Бахмуті, показали, що від церкви лишилася тільки груда каміння. Також зберігся зламаний позолочений хрест і частина церковної мозаїки.

храм
Такий вигляд храм має у грудні 2024 року / фото росджерела

Благовіщенський храм у Бахмуті до війни

Благовіщенський храм входив до Горлівської єпархії Української Православної Церкви. Ця святиня відносно нова, її будівництво завершили 17 жовтня 2010 року.

Благовіщенський храм до війни / фото УПЦ

До оздоблення храму залучали майстрів з Харкова і Краматорська. Харківські майстри зробили дерев’яний різьблений іконостас, покритий сусальним золотом. А краматорські майстри розписали стіни храму у візантійському стилі.

Церкву освятили на честь свята Благовіщення Пресвятої Богородиці на згадку про святиню XIX століття, яку в Бахмуті зруйнували комуністи.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Не евакуюються, щоб зустріти Великдень вдома: волонтер про реалії евакуації з Донеччини

Семаковська Тетяна 14:45, 3 Квітня 2026
Богдан Зуяков під час евакуації / фото з особистого архіву героя

Ситуація на Донеччині залишається напруженою. Російські війська посилюють тиск, використовуючи керовані авіабомби та дрони, що змушує місцевих жителів залишати свої домівки. Проте навіть в умовах небезпеки деякі люди відкладають виїзд заради того, аби відсвяткувати Великдень вдома.

Про це та інші актуальні тенденції евакуаційного процесу, географію виїздів та головні виклики розповів Богдан Зуяков, волонтер, який безпосередньо займається вивезенням людей.

Евакуація на Донеччині: звідки найчастіше виїжджають люди

За словами Богдана Зуякова, протягом останніх місяців стабільною залишається тенденція на евакуацію з Дружківки та Слов’янська. Останніми днями, через загострення безпекової ситуації, до цього переліку додалися мешканці околиць Краматорська та Миколаївки.

Абсолютну більшість серед тих, хто погоджується на виїзд з допомогою волонтерів, становлять люди старшого віку, понад 70 років. За словами волонтера, відсоток сімей з дітьми у їхніх заявках є мінімальним і становить близько 5%. Це пояснюється тим, що родини з дітьми переважно намагаються виїхати самостійно, не чекаючи критичного моменту.

Головним тригером, який змушує людей покинути все та сісти в евакуаційне авто, стають безпосередні удари по їхніх домівках або масовані атаки з повітря.

Дрони або КАБи. Тобто щось таке надзвичайне. Якщо приліт КАБу і повністю зруйнований будинок, то люди виїжджають. Інтенсивність обстрілів з дронів також є дуже великим тригером для виїзду“, — пояснює волонтер.

Кількість врятованих та вплив свят на евакуацію

Попри стабільні загальні тенденції, локальні загострення суттєво впливають на кількість заявок. За останній тиждень команді Богдана Зуякова вдалося евакуювати близько 70 осіб, переважно з Дружківки та Миколаївки.

Однак на статистику зараз активно впливає наближення Великодня. Як зауважує волонтер, деяка частина жителів прифронтових міст свідомо відкладає свій порятунок, бажаючи зустріти свято у рідних стінах, зокрема, лише у Богдана Зуякова наразі є близько 20 заявок від людей, які попросили перенести евакуацію на післясвятковий період.

Транзитні пункти та облаштування на новому місц

За словами Богдана Зуякова, маршрут порятунку для жителів Донеччини переважно пролягає через транзитні пункти у Лозовій або Павлограді. Саме туди екіпажі доправляють евакуйованих із небезпечних зон.

Далі до процесу долучаються інші волонтерські групи та великі благодійні фонди. Вони займаються питаннями розселення та пошуком житла для тих, кому нікуди їхати. Волонтери докладають максимум зусиль, щоб знайти для людей нормальні умови проживання та повністю облаштувати побут, особливо якщо йдеться про родини з дітьми.

Проблеми з евакуацією

За словами Богдана Зуякова, під час виконання рейсів рятувальні екіпажі стикаються з серйозними небезпеками та логістичними труднощами. Головною загрозою залишаються російські дрони, які постійно атакують прифронтові території.

Іншою глобальною проблемою є перебої з комунікаціями. Через російські обстріли прифронтові міста та селища часто залишаються без електроенергії та мобільного покриття.

Буває зараз проблемка, що Дружківка потерпає від нестачі зв’язку місцями. Світла немає і буває проблема, щоб зв’язатися з людьми. Те саме і з Миколаївкою“, — зазначає волонтер.

Щоб не зірвати евакуацію, команда знайшла вихід — координація через родичів. Оформлюючи заявку, волонтери обов’язково беруть контакти близьких евакуйованого.

Люди знаходять точки, де є інтернет чи зв’язок. Вони виходять на нього, наприклад, ввечері, щоб сказати, що з ними все добре. І через родичів ми можемо повідомити, що завтра будемо вивозити. Вони кажуть: завтра в дев’ять ранку тебе заберуть, чекай“, — підсумовує схему роботи Богдан Зуяков.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Діти ВПО в Києві можуть отримати допомогу: як стати підопічним благодійного фонду

Семаковська Тетяна 14:00, 3 Квітня 2026
Міжнародний благодійний фонд “Гарних справ” дає можливість стати підопічним фонду та отримувати допомогу в Києві / фото ілюстративне, Pexel

У Києві сім’ї внутрішньо переміщених осіб з дітьми можуть отримати гуманітарну та соціальну допомогу від Міжнародного благодійного фонду “Гарних справ”. Фонд підтримує вразливі категорії населення та надає допомогу на постійній основі тим, хто перебуває на обліку.

Деталі та вимоги до отримання допомоги, читайте в матеріалі Бахмут IN.UA.

Допомога родинам з дітьми ВПО в Києві

Міжнародний благодійний фонд “Гарних справ” надає допомогу вразливим категоріям населення, зокрема родинам з дітьми. Йдеться про гуманітарну допомогу (одяг, взуття, постіль, посуд)
дитячі речі, іграшки та книжки, а також участь у заходах, майстер-класах та святкових подіях

Хто може стати підопічним фонду?

Підопічними можуть стати лише ті, хто належить до чітко визначеного переліку бенефіціарів фонду.

Станом на сьогодні фонд приймає на облік таких осіб:

  • сім’ї, які виховують дітей з інвалідністю (до 18 років без ментальних порушень; 18+ — лише за наявності ментальних порушень);
  • сім’ї ВПО, що виховують малолітніх дітей (до 12 років), які були переміщені після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році;
  • сім’ї загиблих воїнів ЗСУ, а також діти, травмовані внаслідок військових дій, за наявності підтверджуючих медичних документів;
  • діти, позбавлені батьківської опіки та піклування, а також патронатні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

Як стати підопічним благодійного фонду у Києві

Щоб отримати допомогу, необхідно пройти кілька етапів:

  1. Заповнити анкету відповідно до соціального статусу (для ВПО в Києві, для сімей, що виховують дітей та молодь з інвалідністю або для сімей загиблих захисників, що виховують малолітніх дітей);
  2. Пройти особисту співбесіду з представником фонду;
  3. Надати документи, що підтверджують статус (довідки ВПО, медичні документи тощо).

Після цього сім’ю додають до бази підопічних, а також до спільноти у Viber, де відбувається запис на отримання допомоги та заходи.

За додатковими питаннями звертайтеся за телефоном: +380 (68) 023 5114, e-mail: [email protected].

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

Не евакуюються, щоб зустріти Великдень вдома: волонтер про реалії евакуації з Донеччини

Ситуація на Донеччині залишається напруженою. Російські війська посилюють тиск, використовуючи керовані авіабомби та дрони, що змушує місцевих жителів залишати свої домівки. Проте навіть в умовах […]

Діти ВПО в Києві можуть отримати допомогу: як стати підопічним благодійного фонду

У Києві сім’ї внутрішньо переміщених осіб з дітьми можуть отримати гуманітарну та соціальну допомогу від Міжнародного благодійного фонду “Гарних справ”. Фонд підтримує вразливі категорії населення […]

прожитковий

Виплати 1 500 гривень у квітні: як і коли їх отримають пенсіонери і одержувачі допомоги

У квітні стартувала нова програма фінансової підтримки пенсіонерів та отримувачів соцдопомоги. Їм будуть нараховані додаткові 1 500 гривень. Хто отримає допомогу та чи потрібно її […]

кліп

Вокалісти з Бахмута презентували музичний кліп про рідне місто

Хоровий колектив Renaissanse та вокальний ансамбль “Домінанта” записали кліп на пісню “З Бахмутом у серці”. Авторкою пісні є бахмутянка Юлія Романуша, яка пише вірші і […]

закупівлі
Важливо

Більше 700 тисяч гривень: що купували для Бахмута у березні

У березні 2026 року Бахмутська міськрада та її структурні підрозділи провели 23 державних закупівель. Загалом у березні для потреб Бахмутської громади придбали товарів та послуг на […]