У Бахмут нібито приїжджала комісія “роскадастру”: що відомо

Семаковська Тетяна 15:25, 26 Травня 2025
Будинок на вулиці Маріупольська / фото росджерела

Нещодавно тимчасово окупований Бахмут нібито відвідала спеціальна комісія “роскадастру”, яка збирає інформацію про знищене житло в місті для подальшого “компенсування”.

Про це зазначили у пропагандистському каналі “Артемовск – обстановка в городе”.

Бахмут: останні новини

У березні 2025 року на тимчасово окупованій території Донецької області створили так звану комісію “роскадастру” для Бахмута та Соледара. Її представники телефонували мешканцям цих міст і просили надати інформацію про знищене майно.

Пост в одному з пропагандистських каналів у Telegram / скриншот

Як зазначають пропагандисти, нещодавно одна з читачок спілкувалася зі “спеціалістами” гарячої лінії пушиліна. Вони заявили жінці, що місцева “влада” вже нібито видала по 100 тисяч рублів або 52 тисячі гривень на речі першої потреби для семи осіб. Ці виплати здійснювали не на підставі документів або фотографій, а за висновками “експертів”, які нібито відвідали Бахмут у супроводі російських військових. При цьому в’їзд у місто залишається забороненим.

Жінка також додала, що наразі “комісія” перебуває на етапі ліквідації, проте “записатися” до неї досі можна. Одночасно з цим читачі заявляють, що додзвонитися до “комісії” неможливо.

У Бахмут повертаються люди

У Бахмут намагаються повертатися цивільні. Вони їдуть у місто з боку ТОТ. Однак, як вказують активісти руху “Жовта стрічка”, місця під’їзду контролюють окупанти. Вони забороняють людям заїжджати в місто.

“Туди намагаються приїжджати люди, які виїжджали з ще не окупованого Бахмута на ТОТ до родичів. Життя там як такого немає, але місто не повністю перекрито для цивільних. Туди можливо потрапити якщо їхати з боку ТОТ. Чесно кажучи, офіційного наказу на заборону проїзду в місто ми не бачили. Військові просто підходять до людей і кажуть, що проїзд заборонено, посилаючись на окупаційну адміністрацію”, — розповіли активісти “Жовтої стрічки”.

Водночас власникам приватних будинків забороняють проводити будь-які ремонтні роботи без погодження з військовою комендатурою. Йдеться навіть про дрібні ремонти, як заміна вікон, даху або утеплення фасаду.

Особливо суворо росіяни ставляться до будинків біля доріг і вищих поверхів. За словами місцевих, окупанти бояться “встановлення спостережних пунктів”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:00, 17 Червня 2025
Кордон України та Молдови / фото з Вікіпедії

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій частині світу. Здійснити перевірку можна онлайн через вебсайт ДМС України.

Детальніше про те, як перевірити готовність закордонного паспорта — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як перевірити, чи готовий закордонний паспорт

Закордонний паспорт є основним документом для виїзду за кордон громадян та громадянок. Його наявність дозволяє перетинати державний кордон, а також слугує підтвердженням громадянства України.

Готовність біометричного закордонного паспорта можна перевірити через офіційний сайт Державної міграційної служби України. Для цього слід виконати кілька простих кроків:

  • перейти на сайт ДМС України;
  • у меню “Сервіси” обрати розділ “Перевірка стану оформлення документів”;
  • заповнити запропоновану форму, де у першому полі потрібно вказати тип документа — “Паспорт громадянина України для виїзду за кордон”;
  • обрати, для кого оформлювався документ — для дорослого чи дитини;
  • ввести серію та номер паспорта.

Після заповнення форми система надасть інформацію про стан виготовлення документа. Якщо він готовий, то його можна забрати.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:30, 17 Червня 2025
Допомога військовим та їх сім’ям у восьми областях / фото 24 ОМБр

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам.

Про це повідомили представники Програми реінтеграції ветеранів IREX.

Безплатна юридична, соціальна та психологічна допомога для ветеранів

У восьми областях України реалізовується програма реінтеграції ветеранів, у межах якої працюють спеціальні мобільні групи. Вони надають військовим і їхнім родинам безплатну юридичну, соціальну та психологічну допомогу.

Ініціатори проєкту зазначають, що у складі команди є юрист, психолог і соціальний працівник із практичним досвідом роботи. Вони можуть приїхати до будь-якої громади в межах областей, де діє програма.

Як зв’язатися з мобільною групою

Щоб зв’язатися з мобільною групою та отримати допомогу, потрібно зателефонувати за одним із номерів, що відповідають конкретним регіонам:

  • Львівська область — +380 (97) 952 2090;
  • Вінницька область — +380 (67) 959 4065;
  • Одеська область — +380 (93) 000 3979;
  • Хмельницька область — +380 (96) 563 0090;
  • Миколаївська область — +380 (512) 776 451;
  • Сумська область — +380 (96) 687 3575;
  • Рівненська область — +380 (93) 894 2227;
  • Чернігівська область — +380 (77) 556 7777.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]