Судитимуть мешканця Донеччини, який передавав дані про ЗСУ через “однокласники”

Семаковська Тетяна 11:51, 12 Травня 2025
Затриманий за співпрацю з фсб / фото Донецька обласна прокуратура

Мешканця селища Комишуваха Краматорського району звинувачують у тому, що він передавав російській фсб інформацію про пересування українських військових. Чоловік уже перебуває під вартою. Його справу передали до суду.

Про це повідомляє Донецька обласна прокуратура.

Збирав дані для фсб і зберігав патрони

За даними слідства, у листопаді 2024 року чоловік з Комишувахи, який працював у фермерському господарстві, почав спілкуватися з представницею фсб рф через заборонену соцмережу “Однокласники”. Під час листування вона завербувала його для збору розвідувальної інформації військового характеру.

Чоловік передавав їй дані про переміщення техніки та особового складу Сил оборони в районі Краматорська та Дружківки, а також надсилав координати цивільних об’єктів.

Крім того, під час обшуку у підозрюваного виявлено два споряджені магазини до автомата Калашникова з 60 патронами, що зберігались у господарській споруді на його подвір’ї.

Наразі чоловік перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років ув’язнення або довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Носив кепку зі знаком “z”: у рф, ймовірно, обміняли бійця ЗСУ, який може бути зрадником

Семаковська Тетяна 16:00, 7 Травня 2025
Визволені з російського полону 6 травня 2025 року / фото Офіс Омбудсмана України

6 травня 2025 року відбувся масштабний обмін полоненими, в межах якого до України повернулися 205 захисників. Серед них, ймовірно, був чоловік, який писав заяву про відмову від українського громадянства, виготовляв прапор РФ, носив кепку з окупаційним знаком “z” і малював малюнки для російських тюремників.

Про це повідомив боєць батальйону “Айдар” Станіслав Бунятов із позивним “Осман” у своєму Telegram-каналі.

Звільнення з полону можливого зрадника ЗСУ

Данило Черняєв / фото Станіслава Бунятова

За словами військового ЗСУ, у списку звільнених опинився Данило Черняєв — колишній військовослужбовець, який на момент повномасштабного вторгнення проходив службу на КПВВ “Чонгар”. Він родом із Генічеська, що нині тимчасово окупований.

Станіслав Бунятов висловив обурення, оскільки, за його словами, Черняєв “написав заяву про відмову від українського громадянства, жив у спеціальному бараці для обраних, власноруч пошив прапор РФ і ходив з ним, малював малюнки російським вертухаям, носив кепку з окупаційним знаком ‘Z’ та свідчив проти своїх побратимів“.

Боєць “Айдару” також зазначив, що Черняєв, ймовірно, добровільно погодився вступити до російського добровольчого батальйону, щоб брати участь у війні проти України, однак зрештою не потрапив на фронт — і саме тому був обміняний.

Станіслав Бунятов підтвердив, що “на дану особу готові свідчити більше 10 бійців”.

Контакти свідків передані відповідним органам, додав військовий.

Схожий випадок

Під час передвеликоднього обміну полоненими 19 квітня 2025 року звільнили 277 бійців ЗСУ. Серед них був 24-річний військовослужбовець, якого його побратими вважають зрадником. За їхніми словами, він “здавав” українських бійців окупантам за розмови українською мовою, після чого тих катували.

Про це розповів колишній полонений Ілля Ільяшенко з позивним “Смурф”.

За його словами, зрадник регулярно “розповідав казки”, за які самого “Смурфа” неодноразово водили на катування.

Так само він підставив ще одного бійця з нашого барака (ми перебували разом, якщо хтось не зрозумів), і того забрали десь на пів години, а повернули побитим до синців — він навіть не міг ходити“, — розповів Ільяшенко.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як перевірити готовність закордонного паспорта: гід по процедурі

В Україні є можливість перевірити готовність закордонного паспорта — документа, який дає право перетинати державний кордон, а також який слугує підтвердженням громадянства України в будь-якій […]

18:00, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Як ветеранам у віддалених громадах отримати допомогу: контакти

У восьми областях України працюють виїзні мобільні групи, які надають безплатну юридичну, соціальну та психологічну підтримку ветеранам і їхнім родинам. Про це повідомили представники Програми […]

16:30, 17.06.2025 Скопіч Дмитро

Допомога після обстрілу Києва: куди звертатися постраждалим від російської атаки 17 червня

17 червня росіяни обстріляли Київ — російські війська завдали ударів по цивільній інфраструктурі, внаслідок чого є поранені та загиблі. У місті почали діяти осередки, де […]

Послуги в ЦНАП

Бахмутський ЦНАП у Дніпрі: як записатися

18 червня представник Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) Бахмутської міської ради прийматиме жителів громади у Дніпрі, які тимчасово проживають у місті та області. Усі охочі […]

часовоярська громада

Проїзд для цивільних недоступний: Сергій Чаус про ситуацію в Часовоярській громаді

У Часовоярській громаді тривають активні бойові дії. Попри це, у громаді продовжують лишатися цивільні. Їх наразі налічується понад 140 осіб. Через складну безпекову ситуацію вивезення […]