Стали героями історій пропагандистів: подружжя з Авдіївки підозрюють у виправдовуванні росії

Семаковська Тетяна 17:00, 31 Березня 2026
Подружжя з Авдіївки / фото Донецької областної прокуратури

Правоохоронці викрили чоловіка та жінку з Авдіївки, які добровільно стали героями російського пропагандистського сюжету. Евакуювавшись до тимчасово окупованого Донецька, пара публічно раділа захопленню рідного міста.

Про це повідомили представники Донецької областної прокуратури.

Підозра героям пропагандистських сюжетів

У лютому 2024 року в тимчасово окупованому Донецьку знімальна група одного з проросійських Telegram-каналів збирала матеріали для створення фейкових новин. До зйомок сюжету, спрямованого на підтримку держави-агресора, добровільно долучилися 53-річний чоловік та його 51-річна дружина.

Подружжя було евакуйоване з Авдіївки. Їхнє показове інтерв’ю з псевдокореспондентом відбувалося безпосередньо на території так званого пункту тимчасового розміщення.

Як пише прокуратура, під час розмови на камеру подружжя відверто розповіло, що протягом останніх двох років вони щиро чекали на те, щоб російські війська захопили їхнє місто. Чоловік та жінка зізналися, що весь цей час цілеспрямовано слухали ворожі радіоресурси та уважно стежили за обстановкою в Авдіївці.

Як додають в прокуратурі, подружжя також згадало епізод під час боїв за місто: коли російські штурмовики вперше з’явилися на вулицях, подружжя вийшло їх зустрічати та обіймалося з окупантами.

Представники Донецької областної прокуратури вказують, що, спілкуючись із пропагандистом, подружжя з Авдіївки запевнили його, що обов’язково отримають російські паспорти. Крім того, чоловік та жінка публічно висловили сподівання на краще майбутнє для себе саме у складі російської федерації, а також наголосили на своєму бажанні бути корисними державі-агресору.

Кримінальна справа

Наразі дії чоловіка та жінки отримали правову оцінку. Їх кваліфіковано як виправдовування збройної агресії рф та тимчасової окупації частини території України з використанням засобів масової інформації (частина 3 статті 436-2 Кримінального кодексу України).

За процесуального керівництва Костянтинівської окружної прокуратури подружжю заочно повідомили про підозру. Наразі обох фігурантів офіційно оголошено у розшук. Досудове розслідування у цій справі продовжують здійснювати слідчі Покровського районного управління поліції ГУНП в Донецькій області.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

“Евакуюються тоді, коли прилітає”: як триває евакуація з Донеччини

Семаковська Тетяна 16:15, 31 Березня 2026
Евакуаційні заходи / фото Гуманітарної місії “Проліска”

Ситуація з безпекою у Донецькій області продовжує погіршуватися. Попри це, волонтери та евакуаційні групи продовжують щоденну роботу з порятунку цивільного населення. Зокрема, представники гуманітарної місії “Проліска” в Донецькій області вивозять людей з прифронтових населених пунктів до Лозової, де їм надається грошова та соціальна підтримка.

Детальніше про стан евакуації на Донеччині редакції видання Бахмут IN.UA розповіла Ірина Панченко, регіональна координаторка проєкту з евакуації та соціального перевезення в Харківській та Донецькій областях.

Хто евакуюється найчастіше та чому люди залишаються

За словами координаторки, останнім часом фіксується збільшення кількості заявок на евакуацію з Миколаївки, що напряму пов’язано з погіршенням безпекової ситуації у місті. Кількість врятованих людей щодня варіюється — в окремі дні екіпажам вдається вивезти близько 50 осіб.

Щодо Слов’янської громади, де було ухвалено рішення про примусову евакуацію дітей, ситуація залишається складною. Більшість тих, хто був готовий поїхати, вже зробили це раніше.

Хто хотів самостійно виїхати, враховуючи безпекову ситуацію, вони ще раніше виїхали. Зараз залишились ті сім’ї, які не мають прямо великого бажання виїжджати. Але наші працівники, психологи роблять інформування цих сімей… Ми інформуємо їх, як евакуюватися, куди можна евакуюватися. Тобто, наша команда там зараз працює“, — пояснює Ірина Панченко.

З інших прифронтових міст, зокрема з Дружківки, найчастіше виїжджають люди старшого віку. Вони до останнього тримаються за своє майно і наважуються на виїзд лише у критичних ситуаціях.

Це люди старшого віку, яким нікуди їхати. Вони до останнього залишаються в своїх будинках і вирішують вже евакуюватися саме тоді, коли прилітає. Або втратили будинок, або дуже гучно, і вже вони не можуть терпіти“, — зазначає регіональна координаторка “Проліска”.

Хибних викликів екіпажі не фіксують. Трапляються лише випадки, коли люди подають заявку, а потім просять відкласти виїзд на кілька днів, щоб встигнути зібрати речі чи завершити справи. Також поки що не спостерігається масового сплеску заявок через наближення Великодніх свят, оскільки в цьому регіоні їх відзначатимуть 12 числа.

Куди везуть евакуйованих

Усі евакуаційні маршрути з Донеччини наразі ведуть до міста Лозова на Харківщині, де їх зустрічає команда фахівців та волонтерів. В транзитному пункті пропонують доступні варіанти для розселення. За словами Ірини Панченко, останніми тижнями переселенців з дітьми направляли до Львівської та Київської областей, також є вільні місця в Ужгороді. Люди висловлюють свої побажання, а команда з розселення враховує їх і координує подальший рух.

Крім того, після прибуття до Лозової евакуйовані жителі Донеччини отримують комплексний супровід. Їм надають психологічну підтримку та першу гуманітарну допомогу, яка включає продукти харчування та гігієнічні набори. Також евакуйовані можуть подати на отримання фінансової підтримки від УВКБ ООН, яка, як зазначає сама Ірина Панченко, найближчим часом буде збільшена.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Винагорода за результат: кому з бахмутян дістались грошові нагороди за Чемпіонати України

Семаковська Тетяна 14:20, 31 Березня 2026
Спортсмени з Бахмута на Чемпіонаті України в Чернівцях / фото Спортуправління


Перемоги на всеукраїнському рівні принесли бахмутським пауерліфтерам і їхнім тренерам не лише медалі, а й грошові відзнаки — загалом із міського бюджету спрямували 125 тисяч гривень. Хто саме отримав виплати та за які результати на чемпіонатах України в Коломиї та Чернівцях — розповідаємо далі.

Грошові нагороди для спортсменів

Для виплати одноразових грошових винагород спортсменам та тренерам Бахмутської міської територіальної громади передбачені наступні суми:

  • Для спортсменів: загальна сума виплат становить 62 500 гривень. У списку зазначено 9 спортсменів, які отримали нагороди за результатами змагань з пауерліфтингу.
  • Для тренерів: загальна сума виплат також становить 62 500 гривень. Винагороди передбачені для 5 тренерів (особисто або у складі команд), які готували спортсменів до змагань

Таким чином, загальна сума, передбачена розпорядженням для обох категорій (спортсменів та тренерів), становить 125 тисяч гривень. Винагороди призначені за досягнення на чемпіонатах України з пауерліфтингу, що проходили у січні та березні 2026 року у Коломиї та Чернівцях.

Які спортсмени отримали найбільші суми винагород?

Найбільші суми одноразових грошових винагород серед спортсменів Бахмутської громади отримали:

  1. Руслан Момот — 12 100 гривень. Він виборов чотири перших місця на чемпіонаті України серед юніорів (присідання, жим лежачи, тяга та сума триборства до 59 кг) та одне третє місце на чемпіонаті України з жиму лежачи.
  2. Володимир Пугач — 12 100 гривень. Спортсмен також здобув чотири перші місця на чемпіонаті України серед юніорів у категорії до 93 кг та третє місце на чемпіонаті України з жиму лежачи.
  3. Анна Петренко — 10 700 гривень. Вона посіла чотири третіх місця на чемпіонаті України серед юніорок (понад 84 кг) та друге місце на чемпіонаті України з жиму лежачи.
  4. Валерія Самсонова — 10 тисяч гривень. Спортсменка здобула два перших місця (жим лежачи та сума триборства) та два других місця (присідання та тяга) на чемпіонаті України серед жінок у категорії до 84 кг.

Інші спортсмени отримали виплати в розмірі від 2 200 гривень до 6 700 гривень залежно від кількості здобутих призових місць.

Хто із тренерів отримав найбільшу винагороду?

Найбільшу суму одноразової грошової винагороди серед тренерів отримав Сергій Любченко.

Загальна сума його виплат становить 18 800 гривень. Ця винагорода була призначена за підготовку низки успішних спортсменів на чемпіонатах України з пауерліфтингу:

  • Момота Руслана (чотири 1-х місця та одне 3-тє місце);
  • Пугача Володимира (чотири 1-х місця та одне 3-тє місце);
  • Трунова Івана (одне 1-ше та два 3-х місця);
  • Потомахіна Данііла (2-ге місце);
  • Пікуліна Дмитра та Туника Георгія (3-ті місця).

Друге місце за розміром винагороди посіла Катерина Любченко, сума виплат якої склала 17 650 гривень за підготовку майже того самого складу спортсменів. На третьому місці — Дмитро Пікулін із сумою 13 250 гривень, який отримав винагороду як за особисту підготовку спортсменки Валерії Самсонової, так і за роботу в складі команд з іншими вихованцями.

До теми:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Важливо

“Евакуюються тоді, коли прилітає”: як триває евакуація з Донеччини

Ситуація з безпекою у Донецькій області продовжує погіршуватися. Попри це, волонтери та евакуаційні групи продовжують щоденну роботу з порятунку цивільного населення. Зокрема, представники гуманітарної місії […]

Винагорода за результат: кому з бахмутян дістались грошові нагороди за Чемпіонати України

Перемоги на всеукраїнському рівні принесли бахмутським пауерліфтерам і їхнім тренерам не лише медалі, а й грошові відзнаки — загалом із міського бюджету спрямували 125 тисяч […]

серіал

У Донецьку презентували серіал про війну: які меседжі російської пропаганди він просуває

В окупованому Донецьку презентували новий серіал, знятий російськими пропагандистами. Це так званий детективний серіал, події якого розгортаються під час війни в Україні. Серіал поданий як […]

роман большаков
Важливо

Мільйонна зарплата і нерухомість у Краматорську: що задекларував заступник голови Бахмутської РДА Роман Большаков за 2025 рік

Нерухомість у Краматорську, майже 2 мільйони гривень річної зарплати та валютні заощадження в готівці — такий вигляд має декларація Романа Большакова, першого заступника голови Бахмутської […]

суд

Бахмутський міськрайонний суд після обстрілів: який вигляд має будівля у 2026 році

На одному з російських пропагандистських каналів опублікували нові кадри з Бахмута. На них потрапила будівля Бахмутського міськрайонного суду. Кадри зроблені у 2026 році. Редакція публікує відео. Який […]