Де в Україні можна купити квартиру за 2 роки заощаджень: інфографіка

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 13:40, 20 Лютого 2024

Український маркетплейс Dim Ria разом із Robota.ua провів дослідження, яке показало скільки часу потрібно працювати, щоб купити житло у різних містах України. Зокрема, воно виявило, де за 6 років можна купити нову квартиру, а де доведеться працювати майже 13 років для цього.

Про це повідомили представники robota.ua.

Вартість житла в Україні

У 2024 році середня зарплата по Україні продовжує рости, навіть попри війну. Це дозволяє українцям накопичувати кошти для купівлі рухомого та нерухомого майна, включно з житлом. Спеціалісти двух українських платформ проаналізували цю інформацію та виявили, скільки та ким варто працювати в Україні, аби швидко придбати власне житло.

Новобудова / фото з відкритих джеред

Житло та зарплата в Києві

Станом на 2024 рік, найбільша середня зарплата була зафіксована в Києві, яка складає 23 600 гривень. Своєю чергою, середня вартість однокімнатної квартири на первинному ринку становить понад 3 мільйони гривень. Тобто, вартість житла складає 140 повних зарплат, або ж 12 років.

Житло та зарплата в Дніпрі та Львові

У Львові середня зарплата становить 20 300 гривень, а у Дніпрі 19 200 гривень. Середньостатистична однокімнатна квартира в цих містах на первинному ринку коштуватиме понад 2 мільйони гривень. Купити квартиру в Львові можна за 11 років без додаткових витрат, а у Дніпрі — 10 років.

В якому місті найдешевші новобудови

Найменше співвідношення зафіксоване в Запоріжжі. Середня зарплата в обласному центрі становить 16 700 гривень, а нова однокімнатна квартира коштує 1 мільйон гривень. Для її купівлі треба працювати 6 років.

Середній дохід та варість житла в обласних центрах / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири / інфографіка robota.ua

Нові квартири в областях України

Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла також взяло до уваги показники в областях без врахування обласних центрів. У лідерах серед цін на нерухомість є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області.

Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає майже 2 мільйони гривень, а заробітна плата — 17 848 гривень. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складає 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові.

Де найдешевші квартири в Україні

Найкоротший період для купівлі зафіксовано у Чернігівській області — 5 років. Квартири в цій області коштують 790 тисяч гривень при середній зарплаті в 14 976 гривень квартири.

Варість житла в областях / інфографіка robota.ua
Cкільки треба працювати для купівлі нової квартири в області / інфографіка robota.ua

Яка ситуація на вторинному ринку нерухомості

Згідно з даними DIM.RIA та robota.ua, містами з найдорожчою нерухомістю на вторинному ринку є Київ, Львів та Ужгород. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю понад 3 мільйони гривень. У Львові для цього необхідно 10 років, а в Ужгороді майже 9 років.

Ситуація на вторинному ринку / інфографіка robota.ua

Лідерами за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку без обласних центрів є Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. В Івано-Франківській області ціна вживаного житла складає понад 2 мільйони гривень. Це означає, що купити житло можна за 11 років. У Кіровоградській області у найкоротші терміни можна придбати квартиру на вторинному ринку за 2 роки.

Івано-Франківська область в лідерах / інфографіка robota.ua

Ким варто працювати, щоб швидко купити квартиру

Аналітики двох українських компаній також створили базу, на основі якої зібрали інформацію про вакансії із найбільшими заробітними платами у трьох найбільших містах України, а саме у Києві, Львові та Дніпрі. Так, продавець-консультант у столичному супермаркеті зможе накопичити на квартиру на вторинному ринку за 16 років, а на первинному за 18 років. У Львові такому фахівцю необхідно 15 років для купівлі житла, а у Дніпрі — 8 років для житла на вторинному та 11 на первинному.

Роботи в містах та скільки треба працювати для купівлі житла / інфографіка robota.ua

Найкращою роботою для швидкої купівлі квартири у найбільших містах країни вважається Java-developer (ред. розробник програм за допомогою Java). Середній дохід такого спеціаліста в столиці досягає 100 000 гривень, що дозволяє йому купити житло за 3 роки. У Львові тому ж спеціалісту потрібні будуть ті ж 3 роки, а у Дніпрі — лише 2 роки.

Найкращі роботи для швидкої купівлі житла / інфографіка robota.ua

Державна програма єОселя

За ініціативи президента України Володимира Зеленського, в Україні запрацювала державна программа “єОселя”. Вона представляє собою доступний кредит на власне житло під 3%, отримати який зможуть тільки декілька категорій українців. В пріоритеті — військовослужбовці, медичні працівники, освітяни та науковці. Детальніше про те, які квартири можна купити за цією программою, дізнавайтеся в матеріалі.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 18:35, 3 Квітня 2025
Купити скільки коштує / фото ілюстративне, iStock

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці.

Детальніше про те, як купити пенсійний стаж у 2025 році — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як купити пенсійний стаж у 2025 році

Для виходу на пенсію у 60 років необхідно мати 32 роки страхового стажу. Якщо його недостатньо — відсутні роки можна придбати. Цей механізм стає доступним для наступних категорій:

  • тих, хто працює за кордоном, але хоче отримувати пенсію в Україні;
  • тих, хто збирається вийти на пенсію, але їм не вистачає стажу для її отримання;
  • тих, у кого низький рівень офіційного доходу і вони хочуть збільшити розмір пенсії.

Зробити це можуть українці віком від 16 років, незалежно від наявності страхування. Також можна купити стаж як для себе, так і для іншої людини, якщо вона не пенсіонер.

Скільки коштує пенсійний стаж

Вартість стажу розраховується за мінімальним страховим внеском у розмірі 22% від мінімальної зарплати. За поточної мінімальної зарплати у 8 000 гривень один місяць коштує 1 760 гривень, а рік — 21 120 гривень.

Як оформити

Оформити покупку страхового стажу можна за допомогою вебпорталу Пенсійного фонду України. Для цього треба:

  • зайти на сайт та авторизуватися в особистому кабінеті через електронний підпис, Дія.Підпис або GOV.ID;
  • знайти розділ “Комунікація з ПФУ” та вибрати “Договір на добровільну участь”;
  • вказати особисті дані за себе або іншу особу;
  • обрати спосіб оплати;
  • підтвердити згоду на обробку персональних даних, підписати договір електронним підписом і здійснити оплату.

Розмір та періодичність внесків можна обрати самостійно.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Дмитро Скопіч Скопіч Дмитро 16:00, 3 Квітня 2025
Поповнення мобільного телефону / фото ілюстративне, iStock

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів.

Детальніше про те, як поповнити мобільний інтернет через телефон — в матеріалі Бахмут IN.UA.

Як поповнити рахунок через телефон

Поповнення інтернету через телефон — це швидкий і зручний спосіб забезпечити безперебійний доступ до мережі. Користувачі можуть здійснити оплату через банківські додатки або онлайн-сервіси операторів.

Як поповнити мобільний рахунок через Приват24 або Монобанк

Оптимальним та простим варіантом поповнення рахунка, а також і мобільного інтернету — є програми мобільного банкінгу Приват24 або Монобанк.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою Приват24, потрібно:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Приват24;
  • обрати на головній сторінці “Поповнення мобільного”;
  • ввести дані про мобільний номер телефону, обрати банківську картку та натиснути “Продовжити”.

Для користувачів Монобанк інструкція така:

  • зайти та авторизуватися у застосунку Монобанк;
  • у меню внизу сторінки треба обрати останню кнопку та натиснути “Мобільний зв’язок”;
  • обрати або ввести номер, вказати картку та суму переказу;
  • натиснути “Поповнити”.

Зазначимо, що таким способом ви також можете поповнити рахунок іншої людини. Для цього потрібно в полі введення номера ввести інший.

Як поповнити рахунок на телефон за допомогою застосунку оператора

Українські оператори Vodafone, Київстар та lifecell мають власні мобільні додатки, які дозволяють користувачам та користувачкам взаємодіяти з власними рахунками, змінювати тарифні плани тощо.

Для того, щоб поповнити мобільний рахунок за допомогою цього способу достатньо завантажити додаток власного мобільного оператора та зайти в ньому. В головному меню одразу буде функція “Поповнити рахунок”.

Читайте також:

Бахмут живе тут – підписуйтесь на наш Телеграм та Інстаграм!

Як купити пенсійний стаж у 2025 році: гід на процедуру та скільки коштує

Для виходу на пенсію в Україні потрібно мати 32 роки страхового стажу. Проте, існує механізм, який дозволяє купити роки різниці. Детальніше про те, як купити […]

18:35, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як поповнити інтернет через телефон: пояснення

Поповнення інтернету через телефон — зручний спосіб залишатися на зв’язку в будь-який момент. Це можна зробити через банківський додаток або спеціальні сервіси операторів. Детальніше про […]

16:00, 03.04.2025 Скопіч Дмитро

Як додати картку в гаманець Приват24: пояснення

ПриватБанк – один із найпопулярніших банків України, який пропонує зручний мобільний додаток Приват24 для керування фінансами онлайн. Будь-яка операція в ньому проходить у декілька кліків. […]

15:20, 02.04.2025 Скопіч Дмитро

Як внести КВЕДи в дані про ФОП: пояснення

Щоб розширити або змінити види діяльності, ФОП потрібно внести нові КВЕДи до реєстраційних даних. Це можна зробити або онлайн, або офлайн”. Детальніше про те, як […]

18:00, 01.04.2025 Скопіч Дмитро

Допомога малозабезпеченим сім’ям в Україні: як працює механізм у 2025 році

Попри війну, в Україні продовжує діяти програма надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям у вигляді грошової допомоги. Вона залежить від прожиткового мінімуму в цьому році. Детальніше […]

14:20, 01.04.2025 Скопіч Дмитро